Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődés kicsitek hol lesz a...

Bölcsődés kicsitek hol lesz a nyári leállás idejére?

Figyelt kérdés
Nálunk augusztusban egy hónapig nem lesz bölcsőde. Engem csak 2 hétre engedtek el szabadságra, már ennek is nagyon örültem. Férjem 1 hét szabadságra megy, ő vállalkozó, ha nem dolgozik akkor pénzt sem keres, így hosszabb időre nem engedheti meg. Akkor megy, mikor én is szabin leszek, hogy abban az egy hétben együtt legyünk és tudjunk szervezni valamit nyárra. Tehát 2 hétre nyári ügyeletbe kell vinni 3 évesünket. Ezt a kérvényt alá is kellett írnom, és láttam a többi szülő nyilatkozatát is. Rajtunk kívül senki nem kért nyári ügyeletet, egy napot sem. Ez nagyon szíven ütött! Én is úgy szeretném, ha ezt megtehetnénk! Sajnos nagymama nincs aki ilyenkor el tudja vállalni, mert az egyetlen nagyija még aktív korú, dolgozik. Más hogy oldja ezt meg? Ti hogy oldjátok meg? Hová teszitek a kicsit?
2013. jún. 13. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk így lesz: 2 hét nekem, 2 hét páromnak, ebből 1 hét fedésben. Tehát 3 hét megoldva.


Aztán nagyi.


Nálunk az oviban többen úgy oldják meg, hogy egymás gyerekeire vigyáznak felváltva, kinek mikor van szabija.

2013. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a dolgozó nagyszülő is úgy veszi ki a szabadságát, hogy tudjon segíteni. (A nem dolgozó magasról tesz ránk)
2013. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nyáron nem tudok dolgozni mert a 3 éves lányomnak még van 2 kisiskolás testvére is ,igy helyetem a munkát férjem csinálja meg .
2013. jún. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nállunk is a dolgozó nagymama vette ki a maradék időre a szabiját!

Nállatok nem lehet megkérni a mamit hogy akkor a két hétben vegyen ki szabit??

2013. jún. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát úgy látom, mindenki csemetéje szerencsésebb tényleg, mint az enyém:( Sajnos én a nagymamára nem számíthatok /csak egy van, anyósom már nem él sajnos/. Anyukám dolgozik, saját cégében, és ha szabadságra megy majd, egy hétre, mert nyaralni megy, nekem kell helyettesíteni. Nála dolgozom, ketten vagyunk két irodában, és ha valamelyikünk nem dolgozik, az egyik irodát be kell zárni. Ezért írtam, hogy még annak is örülök, hogy 2 hétre elengedtek szabira. Jó ötlet nagyon az is, hogy ilyenkor az anyukák egymás gyerkőceire vigyáznak, de nagyvárosban lakunk, a szomszédaimat nem is ismerem, a többi anyuka a bölcsiben néha még nem is köszön, nem hogy barátkozna. Barátnőim meg a nagymamával oldják meg a gyerekfelügyeletet, így velük sem tudom megoldani ezt az oda-vissza gyerekvigyázást:(
2013. jún. 20. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!