Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Milyen jó és rossz szokásokat...

Milyen jó és rossz szokásokat vett fel gyereketek a bölcsiben?

Figyelt kérdés
A fiam ősszel kezdi, még pelenkás, nincs is nagy hajlandóság benne a bilizésre. Viszont szépen beszél, egyedül eszik, okos, barátságos, játékos. Azt remélem, a jó dolgok megmaradnak, bővülnek, és kevés rosszat tanul el. Tapasztalat?
2013. jún. 27. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sok pozitív élményem van a bölcsivel kapcsolatban, sokkal nyitottabb lett a kisfiam, nagyon sok verset, mondókát és éneket tanult meg, szeretett nagyon járni, voltak persze árnyoldalak is, kipróbálta velünk is ha odacsap akkor az lesz-e amit Ő akar de ezt elég hamar leépítettük, szóval alapvetően nagyon jó élményeink vannak és már 5 éves de minden gondozónőnek emlékszik a nevére és még mindig mesél róluk.
2013. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem kapásból lehü...ézett a fiam. Ezen kívül minimálisat egy-egy mondókából.
2013. jún. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Ez gáz.
2013. jún. 27. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak jót tudok mondani. Sokkal jobban eszik ( nagyon rossz evő volt), sokkal jobban igényli a társaságom, játszik velem, elötte inkább egyedül játszott, el kezdett érdeklődni a szobatisztaság iránt.
2013. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De jó, akkor remélem, nekünk is beválik!:)
2013. jún. 27. 18:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem pozitívum az volt, hogy tanult olyan mondókákat, énekeket is, amiket itthon nem. Ott szeretett meg gyurmázni, firkálni, festegetni igazán.

Egy fokkal talán még önállóbb lett pl vetkőzés-öltözés, wc használat terén. Berögzült rendesen a kézmosás, kéztörlés, folyékony szappan használat, wc deszka fel-lehajtás.

Negatív: a köpködést egyértelműen ott tanulta el egy-két kisgyerektől (a gondozónők pedig sajnos nagyon liberálisan álltak ezekhez a kérdésekhez), illetve a "bohóckodást"- nem tudom pontosabban megfogalmazni: de a lényeg: valami fertelmes nyávogással-nyavalygással-szenvedéssel, húzott hanglejtéssel előadott nyegle dolgok, vagy ész nélküli fetrengés, sikítozás mintegy figyelemfelhívásképp.

Ezekről elég nehéz volt szépen leszoktatni- sok türelem, magyarázás és idő is kellett- a gondozónőkre is próbáltam hatni, de sajnos totálisan feleslegesen.

Testi higiénében negatívum pl az volt, hogy mivel a bölcsődében ő volt az egyetlen (!), akinek volt fogmosó pohara, fogkréme és elvártam, hogy legyen fogmosás ebéd után- jó darabig napi szinten kellett ellenőriznem a fogkefe állapotát, majd menni újra kérni, kérezni stb.- hogy kiderüljön, hogy a gondozónők minden kérésem ellenére nem voltak hajlandóak ezt a dolgot komolyan venni, mert NEM SZOKÁS :( (no comment) Nem adtam fel, végül valószínűleg már megunták, hogy állandóan szólok és inkább leellenőrizték a fogmosást (a kisfiam tudott fogat mosni nagyjából, de azért figyelemmel kellett tartani, esetleg a végén besegíteni), aztán meg automatikussá vált ott is.

Még egy ilyen aprócska harcom volt: hogy ne ültessék ha kell, ha nem a kicsit bilire (mikor még a szobatisztaság felé közelített) és menjenek vele ÁLLVA pisilni, mert otthon ezt szokta meg. Nagyon sokáig, hosszú heteken át nem értettem, otthon miért full szobatiszta, ott meg napi 3 baleset is volt: hát azért, mert hiába kértem, nem engedték neki az állva pisilést, hanem ültették a bilire, amit meg ő nem akart, nem értett, nem használt- persze, hogy bepisilt. Ezt is vagy 20* elmondtam, mire végül eljutottunk oda, hogy állva pisiljen a kiswc-be.

2013. jún. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!