Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Milyen hatással van egy 21...

Milyen hatással van egy 21 hónapos gyerekre, ha nem bölcsibe megy hasonló korú gyerekek közé, hanem oviba 3 évesekhez? Ajánlott vagy sem?

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a faluban bölcsi óvi egyben van összesen van 1 csoportunk, annak is örülünk. (papír forma szerint elvileg nem így működik nálunk, de a valóság ez) Az enyém 2 évesen ment óvibölcsibe, és semmi kárát nem látom. 2 angyali óvónénink van 2 dadusunk, 15 gyerek. Ha ilyen van nálatok is akkor semmi okod aggódni, ha Budapesti vagy akkor nem tudom, ott hogyan működik, hogy egyáltalán felveszik e óvodába.
2013. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom egy cseppet sem az óvodát. Meg van az előnye, mert sokat tanul a nagyobbaktól a gyerek, de meg van a hátránya is bőven. Én is emiatt hezitáltam tavaly a két évesemmel, de szerencsére a bölcsire beszéltek rá. Ott 12-14 gyerekre van 2 gondozónő, maximális odafigyelés. Az óvodában 25-30 gyerekre 2 óvónő meg egy dajka. Ugyanazt várják el a 3 évestől mint a hat évestől. Ez tapasztalat, ugyanis most kerültünk át óvodába. Inkább egy év bölcsi és utána ovi, főképp hogy még nem volt a gyermek közösségben. Könnyebben megszokja. Nekem legalább is ez a véleményem.
2013. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 2. válaszolóhoz! Mindent leírt, amit én is leírtam volna. +még annyi, hogy az oviban már nincs idő azzal foglalkozni, hogy a gyerek, ha nem eszik, megetessék, öltöztessék, vetkőztessék, pelenkázzák, ápolgassák a lelkét, ha kell. Bölcsi mindenképp, egy 21 hónaposnak még bőven az való!
2013. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!