Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek mikor folytathatju...

Szerintetek mikor folytathatjuk a beszoktatást?

Figyelt kérdés

Ikreim 1 hetet jártak, szombatra taknyosak lettek. Már jönnek belőle ki, egyiknek szombaton volt durvább napja, a másiknak tegnap, az az akkor folyt nagyon az orruk. Most már nem annyira, de kicsit köhögnek. Nem nagyon, sőt nem is sokszor, csak néha. Lázuk nincs.

Ma persze nem vittem őket, délután rendel e dokink, leviszem őket.

Szerintetek mennyit kell itthon maradni velük?

Azért is kíváncsi vagyok, mert hallottam, hogy valahol "teljesen normális", hogy folyik a gyerek orra és kicsit köhög jóformán szeptembertől áprilisig, van ahol ez nem megszokott, rögtön kiírják a gyereket.

Még nem nagyon ismerem a dokinkat, de azt tudom, hogy nem tömi állandóan antibiotikummal meg minden fölösleges gyógyszerrel a gyerekeket, ezért mondjuk szimpi is.

Tapasztalatok?


2013. szept. 9. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tök normális, ugyanis pont a lógó-folyó orrú gyerekek fertőzik meg az összes többit, aki meg egészséges. Minden betegséget kórokozó okoz! Vírus vagy baktérium. És mindkettő fertőző! De ugye nem mindenki teheti vagy teszi meg, hogy az ilyen gyereket ne vigye óvodába. És ennek sajnos a többi issza meg a levét.

Mi pénteken voltunk betegséggel orvosnál, de még a héten is itthon leszünk.

Ez ezzel jár sajnos. Ha betegek, akkor a legjobb helyen otthon vannak. Mert ilyenkor nagyon könnyen a vírusra rászednek baktériumot és akkor tuti antibiotikum a vége!

2013. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy minden betegséget kórokozó okoz:)

Én itthon maradok velük, főleg, mivel most még nem dolgozom, a beszoktatás miatt, csak kiváncsi vagyok. Nem tudom mondjuk, a beszokásnak biztos nem tesz jót, dehát ez van.

Amúgy meg persze mki ezt mondja, hogy az ilyen gyerekeknek otthon kell maradni, meg ejjha micsoda dolog így bevinni, mégis tele van a bölcsi a taknyos gyerekekkel. Kérdem én, akkor hol vannak azok a szülők, akik bevállalják, hogy igen, ők beviszik így is a gyereket vagy fordítva, ha csupa ilyen szülő van, aki nem viszi ilyenkor a gyermeket, akkor miért van mégis ott a legtöbb?

Na mindegy, persze a dokinkra is kíváncsi leszek, eddig 1x voltunk nála, mert csak másfél éve lakunk itt:)

2013. szept. 9. 13:41
 3/3 A kérdező kommentje:

Ja, kapnak multitabs immunot, meg most eszembe jutott, hogy van grépfruitmag-cseppem is.

A bérest csak 1 hete kezdtük, de tudom, hogy jó pár hét kell, hogy kifejtse a hatását. Így most azt nem adom, mert multivitamin mellé már sok lenne.

2013. szept. 9. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!