Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Kérhetnék...

Tapasztalt anyukák! Kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy a babám lassan 2hetes, és nem tudunk aludni éjszaka, egy keveset sem. Nem lehet megnyugtatni, torka szakadtaból ordít.

A védőnő szerint sok a pukinak való szél, infacolt szedünk rá 3 napja. Az első nap sikerrel jártunk, végre a szülés óta tudtam pár órát aludni. De másnap, meg már ma éjszaka valami borzalom.(mint az elejétől kezdve) Egész éjjel üvölt a fiam, a szívem szakad meg, olyan szinten.

Egészségesen eszek, nem eszek semmi puffasztót, anyatejet kap, mellé a doki ajánlása miatt teát. (Mecsek Baby)

Délelőtt, délután egy mintagyerek, egy rossz szót nem lehet rá mondani, nyugodt, eszik, aztán alszik.

De este 9-től beindul a buli, semmivel sem lehet megnyugtatni, akkor van csöndben ha etetem, de amint befejeztük a kaját, kezdődik minden elölről. A cumit kiköpi a fájdalomtól, húzkodja magát, tornázik mindenfelé. Ha sikerül egy orbitálisan nagyot pukizni, utána megnyugszik, és bealszik, de üröm az örömben, hogy ez csak körülbelül 10-15percig tart, így reggelre ő is hulla fáradt. Reggel persze 6-7óra körül elalszik a fáradságtól, innentől már oké.

A szelek miért csak éjszaka jönnek elő?

Mivel tudnék segíteni rajta?

Mivel tudnám elaltatni a drágámat?

Válaszaitokat előre is Köszönöm!


2013. szept. 6. 04:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Èn a helyedben az infacolt lecserèlnèm espumisan cseppre. Azt nem muszàj evès elõtt adni, ha fàj a pocak, csak akkor. A mecsek babyvel vigyàzni kell, mert ha sokat adsz, az plusszban puffaszt. Lehet mèg venni ilyen pukicsövet is. Ez egy szilikon csõ, be kell kenni, popsiba bedugni, a szelek csak úgy mennek. A cseppre esküszöm!
2013. szept. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babámmal is ugyanez volt. Az infacolt minden étkezés előtt add be Neki, pár nap és segíteni fog, hogyha rendszeresen adod. Nekünk a Mecsek baby teától még rosszabb volt a helyzet. Nagyon sok gázt csinàl. Mikor erre rájöttünk és nem adtuk Neki sokkal jobb lett. Mi ánizsmagból készítünk teát. Mióta kapja rendszeresen az infacolt és az ánizs teát már nem is fàj a pocija. Próbáld ki hátha segít.
2013. szept. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom nem volt hasfájós, de barátnőmé igen, ő ezeket csinálta: masszírozta a baba pociját a gyomrától indulva óramutatójárásával megegyezően egy nagy kört leírva, ez volt a napocska, utána pedig ugyanonnan kezdve egy félkört leírva, ez volt a holdacska. Ezt kb 4-5-ször, aztán a két kezén összezárt ujjakkal a baba hasán fentről lefelé váltott kézzel, ez volt a vízesés. Ezeket ismételgette, utána pedig a kis lábait emelgette fel a baba pocijához körörösen szintén óramutató járásával megegyezően. Így sikerült a babának pukiznia is meg kakilnia is. A szélcsövet pedig csak legszélsőségesebb esetekben próbáld!

2013. szept. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

tornáztasd a lábait! útálni fogja az elején, feszíti majd magát ,de jobb lesz pár perc múlva, kijönnek a pukik. mi is espumisan t használtunk. egy darabig jó volt. nálunk a mecsek baby is használt. no meg hason altasd! az nagyon fontos!

a cseppek közül végül a biogaia jött be nekünk.

2013. szept. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Fiam extrém hasfájós volt 5!!!! hónapos koráig! És nálunk mindig hajnali 3kor indult a buli. A következők segítettek kicsit a helyzeten: BabyCalm (sokkal jobb, mint az Infacol vagy az Espumisan), BioGaia (iszonyú drága, de megéri az árát), pocakmasszír, pocak melegítése hajszárítóval (a meleg segít ellazítani a beleket, a hangja pedig megnyugtatja), pukicső (szilikoncső, ami kivezeti a szeleket - gyógyszertárban kapható). És nekem rengeteg kajáról le kellett mondanom, mint pl. az összes tejtermékről (csak a kemény sajtokat és a túrót ehettem, az összes többi iszonyat fájdalmat okozott a Kicsinek), a krumpliról, a gyümölcsök nagy részéről, a legtöbb zöldségről. Gyakorlatilag csak a szénhidráttól nem fájt a Fiam pocakja. Neked is kimkell tapasztalni, hogy mire érzékeny a Kicsi. Próbáld elhagyni első körben a tejtermékeket. És igen, a tea van, akinek segít, van, akinek pont ellenkezőleg hat. Én sürgősen abbahagynám. És végül, ami biztosan segít, az az IDŐ!!! Türelem, pihenj, amikor a Pici pihen és ne foglalkozz most más feladatokkal!
2013. szept. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Válaszaitokat!

Már mindent próbáltunk, masszirozas, tornáztatás, hasra melegitett textilpelus, szélcső. Ezek nem nagyon használtak. Na akkor a teát hanyagolom egy kicsit, hátha attól rosszabb a helyzet. Próbálok én pihenni, de sajnos én napközben nembírok elaludni, akármilyen fáradt vagyok.

Az ötleteket kifogom szépen lassan próbálgatni, mert most is 5után aludt el Apával a gyerek, és fél9kor már kajálhatnékja volt, most újra alszik, (alszanak) ilyenkor nincs gond, és ez a furcsa nekem, hogy mindig éjszaka.

Köszönöm nektek mégegyszer! :)

2013. szept. 6. 09:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár lányomnak nem fájt a hasa sosem,de mivel ezt hittük,kapott Espumisant.Hát ettől aztán megtudtam milyen mikor fáj a hasa,mert ahogy megkapta,evett és sugárban jött vissza neki a kaja,óriásokat büfögött és úgy fájt a hasa,hogy csak na.Viszont hugom ezt kapott és neki jó volt.Elvileg 3*10cseppet kaphat egy nap.Nem tudom miért éjjelre jön a hasfájás,de du és éjjel szenvednek.Barátnőmék infacolt adtak,de nem ért sokat.Néha jó volt,néha nem.Ezt szerintem inkább ki kell nőni a babának,mert ha pukizgat is,attól még csikar a hasa :S
2013. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!