Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi az a kis betegség, amivel...

Mi az a kis betegség, amivel még viszitek a kicsit bölcsibe, illetve amivel még simán be is veszik?

Figyelt kérdés
Icipicit köhög a kislányom (2 óránként egyet), és hazaküldték...A múltkor pedig láttam egy olyan gyereket, akinek csüngött az orrából (elnézést) és mégis ott lehetett!

2013. nov. 14. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel még megtehetem, hogy otthon legyek vele, addig, ha úgy látom, hogy folyik az orra, tüsszög, köhög és még nyűgös is, akkor nem viszem.

A bölcsinkben a fenti esetben símán viszik a gyerekeket amúgy. Én megkérdeztem, azt mondták az a határ, mikor már nem veszik be, ha lázas is. Ha egyéb baja van, akkor elküldik orvoshoz a gyereket, és gyógyszerestől együtt beveszik. Nekem ez marha furcsa volt, főleg azért, mert így szinte egész évben folyik az orra, egymásnak adogatják folyton a betegséget. S, még szerencsém is van, mert ennek ellenére csak egyszer volt idáig olyan , hogy én már úgy ítéltem meg, hogy maradjon otthon.

2013. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én meg másnap megkérdeztem, hogy nem vihetném-e, mert gyakorlatilag semmi baja a kis köhögésen kívül, csak annyi lett volna a kérésem, hogy egy kis kanalas köptetőt adjanak be neki délben, de NEM ENGEDTÉK. Se a gyereket nem vették be, se a gyógyszert.
2013. nov. 14. 18:02
 3/6 anonim ***** válasza:
vidd el orvoshoz... kérj tőle igazolást h nem fertőző beteg a kicsi... onnantól kezdve nem tehetnek semmit... :) ilyen kis köhögéssel simán viheted... nem látok benne semmi rosszat... amúgy bölcsiben dolgozom... ha látjuk a gyereken h komolyabb baj van, szólunk a szülőnek hogy ne hozza.. vigye orvoshoz... de egy kis náthával, köhögéssel lehet hozni.. (mi odaadjuk a köpetőt.. sőt én vittem be porszívós orrszívót is már :) hogy aki nem tudja kifújni az orrát, le tudjam szívni neki... így nem kenik jobbra balra :) )ha nem lehetne télre be is zárhatnánk...
2013. nov. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ha nagyon beteg egyfolytában folyik az orra,és köhög akor már nem mehet ,csak ha meggyogyult ,orvoságot se lehet bevini.
2013. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok... (bölcsis) persze ha egyfolytában folyik az orra meg köhög mi se engedjük már be... ne fertőzze meg a többit, de ahogy az anyuka írta 2 óránként köhint egyet... ez nem betegség... hogy kicsit folyik az orruk, mi is meg tudjuk törölni + ahogy írtam leszívom akinek kell... természetesen nálunk is vannak határok... a többi gyerek érdekeit kell szem előtt tartani... :)
2013. nov. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
megint én vagyok (3-as) ezt a sztorit elmesélném nektek, velem történt meg amikor a lányom még óvódás volt... reggel elvittem simán oviba, 2 óra múlva telefonálnak hogy menjek érte mert majdnem 39 fokos láza van... persze rögtön elkértem magam melóból, rohantam érte... mikor már odaértem és megláttam gyanús volt a dolog... (első dolgom volt a homlokát megpuszilni hogy érezzem mennyire meleg... mondanom sem kell semennyire!!! ) de rögtön közölték is velem, hogy csak orvosi igazolással vihetem vissza ha MEGGYÓGYULT! Hazavittem... megmértem a "lázát" hátha én érzem rosszul... még csak hőemelkedése se volt.. teljesen nyugodt, jó kedvű volt, jó étvágyú... tehát semmi jele betegségnek, de természetesen levittem orvoshoz... Doktornőnk csak lesett mit keresek ott?! Rögtön ki is állította az igazolást hogy másnap mehetünk is... el tudjátok képzelni hogy néztek rám az óvónők... :) De nem tehettek semmit.. igazolás ott volt... 1-2 hét múlva szintén eljátszották ugyanezt... Doktornőnek csak letelefonáltam (ugyanis már az elsőnél szólt ha ilyen van le se vigyem, csak kopogjak be és adja az igazolást... ne fertőzze meg a többi ott várakozó tényleg beteg gyerek...:) )és nem ez a 2 esett volt az 1 év alatt amíg abba az oviba járt... Utáltak rendesen az óvónők :D Hozzáteszem a barátnőmmel ugyanezt játszották el nem egyszer!!! Neki már a Doktornője előre írt igazolást dátum nélkül, hogy csak írjon rá dátumot és viheti... Hozzáteszem az utolsó évünk volt az oviban...(utána suli) utolsó két hónapot megoldottam a mamákkal... nem vittem ! Szóval sajnos vannak ilyen óvónők is... akik örülnek ha kevesebb gyerek van és megpróbálnak ilyen indokokkal egy-két gyereket "kiiktatni" pár napra...
2013. nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!