Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Csak annak a gyereknek járna...

Csak annak a gyereknek járna bölcsi, akinek az anyukája mondjuk 8-4-ig dolgozik?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezdte a bölcsit. A munkámról tudni kell,hogy családi vállalkozásban dolgozom. Ez azt jelenti,hogy van, amikor két napig megyek, de van,hogy fél napig semmi meló. Erre egy ismerős anyuka annyit reagált,hogy miért veszi el a gyerekem a helyet a "normálisan" dolgozók gyerekeitől!
2014. jan. 6. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem, az lenne a normális, hogy minden dolgozó szülő gyereke járhasson bölcsibe, oviba.

Engem az bosszantott, hogy a táppénzen lévő terhes anyuka gyereke bölcsis lehetett (és már nem dolgozott), aki meg 3 műszakba ment volna, annak nem került be a gyereke az állami bölcsibe.

Alapjában véve te is dolgozol, míg a vállalkozásban vagy, neked is meg kell oldani a felügyeletet, csak az nem fer, hogy aki heti 5 nap dolgozik napi 8-10 órát, annak nem fér már be a gyereke és ez inkább a protekciósok miatt van, meg ugye ott vannak azok a gyerekek, akiknek az anyja otthon van a kisebbikkel, de még mikor beíratták esetleg még dolgozott. Én úgy lennék vele, hogy aki egyáltalán nem dolgozik, annak a gyereke ne járjon bölcsibe, hisz tényleg elveszi a helyet a dolgozó szülők gyerekeitől és tudjuk, hogy nagyon kevés állami bölcsi van.

Nekem is vannak ismerőseim, akik 3 műszakban dolgoznak, mikor a gyerek betöltötte a 2. évét, nem vették fel bölcsibe, így magánbölcsibe ment havi 30 ezerért, ami nem érte meg sokáig, így amíg nem ment oviba a gyerek, addig mindig ismerősök vigyáztak a gyerekre, amíg a szülők a műszakban váltották egymást, mert így úgy kellett menniük dolgozni, hogy anya délelőtt, apa délután vagy éjszaka és így tovább, hogy valaki mindig legyen a gyerekkel. Addig meg, amíg bementek a munkahelyükre busszal, ismerős volt a gyerekkel, mert ugye ha anya reggel 6-kor végzett, apa meg akkor kezdte a munkát, a gyerekkel valakinek lennie kellett, míg bemennek dolgozni. Gondolhatod milyen családi életük lehetett. Innen nézve tényleg nem fer, hogy a táppénzen, gyeden, gyesen lévő anyuka gyereke meg valamilyen módon bekerül a bölcsibe, vagy csak heti 2 napot dolgozik.

De végül is neked is el kell tenni valahova a gyereket arra a 2 napra.

2014. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazságtalan ez az egyész bölcsi rendszer, módszer. Miért nincs elegendő? Miért kellett bezárni anno a bölcsik nagyját? Miért kell egy szülőnek kunyiznia, hogy bevegyék a gyerekét a bölcsibe, ami egy fizetett szolgáltatás. Mondanak egy árat, te pedig kifizeted. Nem tök mindegy, hogy a szülő miért adja bölcsibe a gyerekét? Ha a mama terhes, lehet jobb lenne pihennie,ha a mama nem akar a gyerekével lenni (elég ronda, és elítélendő, minek szült, stb-nem ide tartozik), akkor annak a gyereknek lehessen lehetősége bölcsibe menni, ha a szülő állást keres, ne gyerekkel menjen, stb....

Ez egy szar rendszer, ami kialakult!

2014. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek! Nem jó a rendszer!
2014. jan. 6. 14:48
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Az én gyerekem is bölcsis, nem dolgozom, tanulok jelenleg, mert ez kell, hogy visszavegyenek a munkahelyemre. Nem járok minden nap, csak heti négyszer, de így is meg kell oldani a felügyeletet valahogy. Szerintem mindegy, hogy miért íratja valaki bölcsibe a gyerekét, ha tényleg van rá oka, és kifizeti azt az x ezret havonta, de ha nem dolgozik, tanul, vagy keres munkát, esetleg másik kicsivel van otthon akkor nem kellene, hogy járjon a bölcsi.
2014. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem és az ilyen károgokal nem kell foglalkozni.
2014. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én 8-2 ig dolgozom még is fél-4 volt a lányom bölcsibe.
2014. jan. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!