Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Erről mi a véleményetek?...

Erről mi a véleményetek? Korai hozzataplalas?

Figyelt kérdés

Kisbabám 2, 5 hónapos és 7kg!! Tápszeres. A hízási üteme elég nagy. Refluxos és tejfehérje allergiás valamint baj van a széklettel is. . A gyerekorvos és a védőnő is fokozatos kóstoltatást javasol 3 hónapos kortól

Megkérdeztem a gasztron erről az orvosunkat és ő is egyetért. A fokozatos kóstolàsban. És javasolta, hogy a gyerek 4 hónapos korában a glutént is be kell vezetni az én liszt allergiám miatt. Említettem neki a ma ajánlasokat és azt mondta a hogy az az átlag ajánlás. De mindig vannak egyedi és szélsőséges esetek..Az én lányom pedig ilyen. Nektek erről mi a véleményetek ????



2014. jan. 10. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát elég tanácstalan lennék, főleg a glutén miatt. De hát végülis spec szakemberek, szóval valószínűleg azt tenném, amit mondanak...bár lehet kérnék egy különvéleményt másik gasztro orvostól...
2014. jan. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Azt tenném amit mondanak. A glutént tudtommal 4 és 7 hónapos kor között kell bevezetni, szóval abban nem is mondott eltérőt az orvos. Az, hogy a hozzátáplálást már most kezd el ez persze nekem is fura, de én nem vagyok hozzáértő, ők meg igen.
2014. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3honapos kortól kóstoltatást javasolnak és fokozatosan hozzataplalast. Először csak kóstoltni. És 4 hónaptól a glutént pehely formában adni.
2014. jan. 10. 17:58
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
2-es vagyok. Azt hozzátenném, hogy amúgy én gyakran meg szoktam kérdőjeleni a gyerekorvosok/védőnők véleményét, mert némelyik eléggé le van maradva.... de azért ha ennyien egyetértenek, akkor csak igazuk van.
2014. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

A glutént 4 hónapos kortól kell bevezetni, ezzel nem mondott "rosszat". Vagy van valami új ajánlás?


Mi is korán kezdtük a hozzátáplálás orvosi tanácsra, mert a lányunknak sok gondja volt a pukival és a kakival. Mi még 2 hetet agyaltunk rajta, aztán mikor rászántuk magunkat, pár nap alatt megoldódtak a dolgok.

2014. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

1. vagyok

Jah, én félre értettem, félre olvastam, hogy 4 hónapos korIG kell bevezetni a glutént. Mert így persze, bevezetném, mert 4-7 hónap között szerepel az ajánlásban is.

Egyébként az én lányom is ilyen szépen gyarapodott, 3 hónaposan már 8 kg volt (bár a születési súlya is szép volt, 4 kg fölötti, és mellé magas is), de rá, amikor 4 hónaposan elkezdtem a kóstoltatást, csak forgatta a szemét a doki, hogy minek még, pedig akkorra már 9 kg volt a lányom és egyszerűen nem volt elég neki semmi, egyfolytában evett volna (anyatejes-tápszeres volt). Úgyhogy elkezdtük a hozzátáplálást és onnantól nem gyarapodott olyan ütemben már. És imádta az új ízeket...

A refluxán is fog segíteni...

2014. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tica0121 ***** válasza:
62%
Én is így csináltam orvosi javaslatra, bár akkor ezt sokan megkérdőjelezték. Szerintem bízz az orvosodban, ő csak a legjobbat akarja Neked és a Babádnak is.
2014. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy elképesztő, hogy még mindig mennyi orvos van, aki nem képzi tovább magát és a 30 évvel ezelőtti álláspontot szajkózza... :(((

Én is voltam gasztron más okból a gyerekeimmel, egyik orvos azt találta mondani, hogy az igény szerinti szoptatásnak maximum 3 hónapos korig van értelme, a másik meg azt, hogy egy éves kor fölött az anyatej már "nem ugyanaz", vagyis a szükségességére értette ezt...

:(((

2014. jan. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tica0121 ***** válasza:
Az én orvosom nem öreg, 33 éves, tehát nem mondhatnám, hogy a 30 évvel ezelőtti állásponton van! Én megértem hogy mindenki másképp csinálja, de azért az orvosom tanácsát nem kérdőjelezem meg. Bízok benne, ezért ő az orvosom. Ha valaki nem ért egyet a saját orvosa ajánlásával, akkor kérjen mástól szakvéleményt.
2014. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a két gasztrosból az egyik fiatal volt. Nem feltétlenül az orvosnak kell "öregnek" lennie, hanem aki őt az egyetemen tanította, az volt öreg, és ő meg nem képezte magét tovább. Emiatt sajnos pár generáció, mire az új álláspont minden eüsnek eljut az agyáig.

Erről nem feltétlenül az orvosod tehet.


Azt persze jó dolog, ha meg tudsz bízni maximálisan az orvosodban, kedves utolsó.


De 2,5 hónaposan hozzátáplálni? Ez mégis mikori felfogás, ha nem 30 évvel ezelőtti? (Ráadásul egy 7 kg-os babát...)

Mára már tudjuk, hogy a baba bélrendszere egyáltalán nem tud mit kezdeni a szilárd ételekkel. Csak átfutna rajta. (Fölül be, alul ki...)

2014. jan. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!