Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti felébresztitek gyermeketeke...

Ti felébresztitek gyermeketeket a délutáni alvásból?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 és fél éves múlt és délután általában 3 órát alszik. Én nem szoktam felébreszteni, mert úgy gondolom, ennyire van szüksége a szervezetének. Nyáron picit kevesebbet szokott aludni, de így télen ált. megvan a 3 óra. Az esti lefekvéssel nem szokott gond lenni, rendesen kipörgi magát délelőtt is, délután is. Egyik ismerősömtől hallottam, aki nem hagyja, hogy 1,2 óránál többet aludjon a kisfia ezt az ébresztési dolgot. Még az ovi messze van, ott gondolom ébresztik majd őket. Igyekszem úgy alakítani a napjait (már amennyire tudom), hogy neki a legjobb legyen és mivel nem okoz fennakadást az esti alvásnál is úgy vélem ez így jó neki. Persze mindig évősöm, hogy vajon jól csinálom-e a dolgokat... Ti a helyemben hagynátok aludni, vagy felébresztenétek?
2014. jan. 3. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Hagynám, hagytam és hagyni is fogom. Miért ne aludhatna ameddig akar? Ha nem lenne álmos, nem aludna. Jó, extrém eseteket leszámítva, mint este 5ig durmolna, de ilyen nem volt. Ha 2-3 óra az igénye, akkor minek zavarni? Így van, az oviban majd ébresztik, illetve ahogy nő úgy változik.
2014. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor ébreszteném hamarabb, ha az az esti alvásnál bekavarna. Pl ha este 10kor még ébren lenne, mert nwm elég álmos és fáradt, akkor nem hagynám sokat aludni délután, max2 órát.
2014. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hagydd aludni:)
2014. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fél 5-kor felkeltem a 3,5 éves lánykámat. Így is 10 után alszik el este, reggel 9 körül kel, ezért fél 3-nál előbb nem alszik el délután. Hétfőn már ovi, így vasárnap megpróbálom 1-fél 2 között lefektetni és max.4-ig hagyom aludni, hogy este legkésőbb 9-kor aludjon, mert 6-kor keltem hétfőn :-(
2014. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!