Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi vagy nem bölcsi, kell...

Bölcsi vagy nem bölcsi, kell a gyereknek, vagy árt?

Figyelt kérdés
Mikor, hány éves kortól, milyen esetben, milyen beszoktatási metódussal, magán- vagy állami? Érdekelne a véleményetek.
2014. febr. 6. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves korában (júniusban) fog családi napközibe menni. Úgy gondolom, hogy jó lesz neki, a gyerekek többségének ebben a korban már hiányzik az állandó gyerektársaság és úgy látom neki is.
2014. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a kell vagy árt túlzás. Vannak gyerekek aki unják otthon már az anyukát egy idö után nekik jól jön de a legtöbbe setben akkor lesznek ovisok ha anyuka vissza megy dolgozni, tehát itt nem a baba igénye dönt igazán. Én ugy gondolom hogy akinek a babája nem unja otthon és anyuka nem akar vissza menni dolgozni akkor nincs gons abból ha nem jár bölcsibe, talán ez még ideálisabb is az én véleményem szerint de persze az sem árt a babának ha bölcsis. Az én gyerekem nem fog járni mert én itthon vagyok és leszek is valószinüleg.
2014. febr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Ovis korig (meg van aki még utána is) a gyerekek csak egymás mellett játszanak egymással szinte sose. Olyankor még max anyára, apára szükségük van a biztonságérzet miatt, de egymással nemigen játszanak a gyerekek, jól megvannak magukban. Tehát szerintem se nem árt, se nem használ. Én is úgy voltam vele jobb minél hamarabb "szocializálódnia", több emberrel megismerkednie nem csak velünk, de akkor felvilágosítottak, hogy ilyen korban még nem számít. Ártani akkor árthat, ha rossz bölcsit találtok. Testvérem (aki óvónő) ő mesélte a legtöbb bölcsibe reggel beviszik a gyerekeket ahogy lerakja azt anyja kb ott is marad. Nemigazán foglalkoznak bölcsibe még a gyerekekkel. Max pelust kicserélik alatta azt annyi. Szóval szerintem ha a szülő vissza akarar menni melózni, vagy nem tud napközben a gyerekkel lenni és máshogy nem tudja megoldani akkor oké, de rendszeresen én nem vinném, főleg nem egész napokra.
2014. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyerekfüggő, élethelyzetfüggő. Ha nem elég a gyes, akkor bizony vissza kell menni.

A kisebbik gyerekem bölcsis, és ahogy elnéztem a beszoktatás alatt a többi gyereket, egyik sem lelki sérült. Normálisan bánnak a gyerkekkel, jó bölcsöde.

A nagyobbik gyerekemmel 3 évet itthon maradtam, egyértelműen láttam rajta, hogy szüksége van a gyerektársaságra, állandóan ilyen helyekre jártunk. Már szerintem előnyére vált volna a bölcsi.

Ugyanakkor keresztlányom annyira magának való, hogy még az ovival is várnak, mert sehol nincs el, borzasztóan anyás, neki kínzás lenne a bölcsi/ovi.

Amúgy a 2 hetes az átlagos beszoktatás, szerintem az teljesen normális.

Állami vagy magán -e? Én az ovinál az államira voksolok, a bölcsinél meg mindegy. Családi napközi nálam kizárt. Ott nem feltétlenül óvodapedagógusok vannak, hanem akik elvégzik a CSN tanfolyamot, és van 6 gyerek akikre vigyáznak. Akármilyen kedvesek, akármilyen figyelmesek, egy oviban bizony figyelnek a mindenféle fejlesztésre-elmaradásra. Szerintem egy óvódapedagógus nem csak a s't vakarja 3-4 évig egy főiskolán, nálunk nagyon jók a pedagógusok. A szomszédunk viszi a gyerekét családi napközibe, fele annyi mondókát nem tud, nincsen olyan feladatok, gyakorlatok egyszerűen nem úgy foglalkoznak velük. Pedig nívós napközi. Viszont viszik őket lovagolni, színházba (ahova egyébként az állami ovisokat is) meg hozzák-viszik őket ovibusszal. Hát végülis, kinek-mi a fontos? A magán ellen meg csak azért ágálok, mert egyik barátnőm magán oviban óvó néni. Ami az államinak jár pályázat útján, azt a magánnak ki kell termelnie. Igazság szerint pont ugyanazt nyújták mint az állami és mikor óvi választás előtt voltunk oda is elnéztem, már csak a mihezartás végett. Háát, az állami SOKKAL szebb/tisztább/ és ami a legfontosabb hatványozottabban FELSZERELTEBB volt. Lehet van máshol jó magánovi, de ami nálunk van, az egy 0.


A bölcsinél azonba azért lehet jobb a magán, mert fiaméknál 12+1 (azok vagyunk mi, felügyeleti ellátásban) lehet a létszám. Erre van 2 gondozó, akik váltott műszakban járnak. Vagyis 9 óráig egyedül van az egyik gondozó, akinek egyedül kell megoldani a 13 gyerek étkezését / pelenkázását stb. Néztem ahogy csinálják, hát, nagyon ügyesek... :-)

Amikor megérkezik a másik bölcsis gondozó én azt látom, hogy az egyik állandóan azzal van elfoglalva, hogy pelenkát cserél/orrot töröl/altat/öltöztet, a másik meg az épp aktuális konfliktust oldja meg. Magára a tényleges foglalkozásra elég kevés idő jut, vagyis szerintem még egy fő kellene oda. Magán bölcsibe nyilván ez a kérdés megoldott.

2014. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 hónapja jár bölcsibe!

Ő nem ez a "lerakom a sarokba és el van egy autóval" gyerek! Rajta már láttam,hogy hiába játszom vele, megunta.

A bölcsiben nagyon élvezi a játékokat, most kezd a többi gyerekkel is játszani, bár igaz, ilyenkor leginkább még egymás mellett játszanak!

Ami viszont még legtöbbször előnye a bölcsinek,hogy rengeteget tanulnak egymástól. A fiam nagyon ügyetlenül evett kanállal, amikor bekerült, a gondozó néninek még jócskán kellett segíteni. Ma már gyönyörűen bekanalazza a levest is.

Alapból elég rossz evő, ott mindent megeszik! És ezt nem csak mondják, mert többször volt,hogy délben bementem lesekedni és tényleg mindent eltakarított a tányérról! :)

Beszédben mondjuk nincs változás, folyékonyan beszélt, mikor bekerült!

2014. febr. 7. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:)


Igazából csak véleményeket akartam feltérképezni, ki hogyan gondolkozik a kérdésről, mit érez a bölcsi témával kapcsolatban. Itt Magyarországon eddig mindenki sokkolódott attól, hogy a 2 éves lányunk bölcsis lesz, mert a gyereknek anyuval a helye. Megdöbbentett, ezért érdekeltek egyéb vélemények (pszichológus végzettségű vagyok egyébként, bár más területen helyezkedtem el, szóval valamelyest azért értek ahhoz, hogy hogy s mint szocializálódik egy kisember, de itthon nagyon határozott ellenállásba ütközött eddig a bölcsi téma).


Mi egyébként magánbölcsit választottunk, a családi napközi nálunk is kizárt volt, így félúton vagyunk a csana és az állami között. Itt 4 csoport van, kettő, amelyikben 2 éves kor alattiak vannak, és kettő, amelyikben 2-3 évesek. Nagyon felkészült team dolgozik itt, mindenki óvoda- és fejlesztőpedagógus, a vezető emellett gyermekpszichológus, és el voltam bűvölve a helytől (tornaszoba, sószoba, nincsenek agyon foglalkoztatva a picik, de kellő mértékben fejlesztik őket, szuper étrend, figyelmes, lelkes gondozónők és hiperjó játékok). Az állami bölcsik nagyon zsúfoltak, ahol mi élünk, oda nem szívesen adtam volna, de én úgy láttam, hogy egy ilyen hely igazi gyerekparadicsom lehet. :) Szóval reméljük pici sírással megússzuk a beszoktatást (márciustól, 24 hónapos korától tölt majd ott heti 3 délelőttöt, szeptembertől, 28 hónapos korától meg egész nap lesz hetente 3x, 2x délelőtt).


Érdekelt, hogy vajon általános-e ez az ellenérzés, vagy csak én futok bele ebbe sokszor.

2014. febr. 7. 14:34
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem abszolute bölcsi. A testvéreimmel mind elég korán 8-10 hónaposan bölcsisek voltunk, és egészséges, normális, felnőttek lettünk. Én is szeretnék visszamenni dolgozni, a gyermekem 8-12 hónapos kora körül, szóval mindenképp bölcsit fogom választani, valószínűleg a magánbölcsit, sokat nézegettem, elég profi magánbölcsik vannak.
2014. febr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő, és függ a család élethelyzetétől is. Ha anyának vissza kell menni dolgozni, akkor megfelelő helyen van a kicsigyerek a bölcsiben is.

Nekem 3gyerekem van, most 2,4,6évesek és nem megyek vissza doglozni még, majd csak a kicsi 3éves kora után. Ő februári, most volt a szülinapja napokkal ezelőtt, de jöröve már bölcsibe nem fogom iratni, hanem ősztől az ovodába.

Mi spóroltunk erre az évre, hogy ne kelljen visszamennem, örülök, hogy még maradt egy évünk. Utána ha elkezdek doglozni, már vége lesz az életemben ennek a babás-kisgyerekes időszaknak. :) De mondjuk egyik gyerekem sem igényelte még ilyen korban annyira más gyerek társaságát. Főleg, hogy 3an tesók, elég nekik a maguk társasága- bár ezt a kicsire értem, a két nagyobb már ovodás.

2014. febr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!