Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szóval ha egy két éves gyerek...

Szóval ha egy két éves gyerek nem bilizik és még nem nagyon tud vagy akar tisztán normálisan önállóan enni akkor ez az anya hibája? Hogy nem foglakozik vele? Hogy nem erölteti?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom bilizni nem hajlandó de remélem egyik naprol a másikra végre hajlandoságot fog mutatni

önnálóan inni tud kanállal főzeléket joghurtot tejfölt eszik

villával is szokott néha néha de 70% én etetem még vagy kézzel lábban eszik



önállóan a szandálját cipöjét vezsi le meg a nadrágját pelust

öltözködni még nem tud :kabát sál, sapkát azt fel tudja venni


elég ennyi? vagy ennyire béna vagyok a nevelés terén hogy a "kritériumoknak nem felel meg"?


2012. szept. 10. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez egy soktényezős dolog szerintem, itt vannak az én gyerekeim példának. A fiam (első gyerek sok sok időm energiám volt mindig mindent tanítgatni neki tervszerűen szinte) 2 évesen nem evett egyedül, nem öltözött nem vetkőzött max. a zoknit húzta le bilizni se bilizett (bár megmondom őszintén ezt nem is erőltettem mivel pont télen volt 2 éves és nem sokra rá megszületett a huga).

Amikor 2.5 évesen elővettük a bilit illetve inkább a wc szűkítőt, egy hét alatt szobatiszta lett megbízhatóan!

Aztán a lányom meg a másik véglet, másfél éves kora óta egyedül eszik, kanállal, villával, nem is hagyja hogy etessem, ha etetni próbáltam inkább nem kért többet. Vetkőzik öltözik nagy kedvvel (2.5 éves most) persze kevés sikerrel még úgy értem a nadrágot, bugyit kardigánt kabátot cipőt lehúzza, de felvenni csak a kardigánt kabátot és a belebújós tépős cipőket tudja.

Szobatisztasággal hónapok óta küzdünk, tudja mit várunk látja más hogy csinálja tesó) mégis újra és újra visszaesik.

Pedig én vagyok mindkettőnek az anyja mégis tök máshogy alakultak a dolgok. Sőt a lányomra azt mondhatom kevesebb egyébre szóló figyelem jutott jóval, mégis sokkal önállóbb és ügyesebb is.

2012. szept. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 évesen még egyiket sem tudta: simán pelusba nyomott mindent, és etetni kellett.

Januárban, pont 3 megy oviba, most már nappalra teljesen szobatiszta, egyedül eszik (levest, joghurtot, stb. is) és egyedül vetkőzik.

Ne aggódj.

2012. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen elég, nem verseny :) és totál a gyerektől függ. Viszonyításképp leírom: az én 2 éves fiam 16 hósan kezdett járni, az összes baráté és rokoné már 1 évesen. Pár hete kezdett el szavakat próbálgatni (még csak én értem), az ismerős gyerekek már mondókáznak és énekelnek. Egyszer-kétszer belepisil lelkesen a bilibe, ha egy órát rajta ültetem és mesélek, de nem érzi még, ha kell, az ismerős gyerekek persze már mind szobatiszták. Viszont a fiamnak nagyon jó a kézügyessége: kezd figurálisan rajzolni és tud tisztán még rizst és levest is enni - ha hajlandó. És tud szépen inni pohárból vagy üvegből, csak épp öntöget utána. A zokniját pedig minden lehetséges alkalommal leveszi :D
2012. szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan már, ki mondta ezt neked?

Ezeket majd elvárják az oviban a kiscsoportosoknál, de ahol rendes ovónők, dadusok vannak, ott az elején nem is szólnak azért ha még nem tud rendesen enni, vagy öltözködni, hanem megtanítják, és ott pikk-pakk meg is tanulja, mert látja másoktól.

Az én lányom sem volt 2 évesen szobatiszta, azt meg főleg nem kell erőltetni. Én az önálló evést sem erőltettem, mert utáltam, ha minden maszatos volt. Megvártam amíg ő mutatott rá hajlandóságot, és az öltözködésben is ugyanígy volt. Még az oviba kerüléskor sem tudott normálisan enni, otthon minden ráment a ruhájára, így mindig etetőt kellett használjunk. Az oviban viszont az első naptól úgy jött haza, hogy egy csepp kaja nem volt a ruháján. Én csodálkoztam a legjobban, el sem hittem hogy evett.

2012. szept. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sok múlik a gyerek hozzáállásán is. Az én fiam igazi királyfi, aki 3 éves koráig egyetlen ruhadarabot nem vett le, vagy vett fel egyedül. Elég kellemetlen volt így elkezdeni az ovit. Meg is kaptam a magamét az óvónőktől, hogy gyakoroljam vele! De könyörgöm, ha egyszer nem hajlandó?! Képes ülni a kanapén és inkább otthon marad, mint hogy öltözzön. Hihetetlen a gyerek, egyébként, az oviban már nem panaszkodnak rá, de már 4 éves és még mindig mi öltöztetjük.
2012. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!