Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ebéd utáni alvásra szoktatás...

Ebéd utáni alvásra szoktatás a bölcsiben cici és tápszer nélkül. Hogyan?

Figyelt kérdés
16 hónapos a babám. Most kezdte a bölcsit. Semmi baj sincs, már második nap egyedül volt délelött a többiekkel. Jövőhéten már az alvásra kellene rászoktatnom, ami viszont nagyon nehéz lesz. Itthon este és délután is általában babakocsiban alszik el, vagy nagy ritkán cicin, de az inkább este fordul elő.. Ez ugye a bölcsiben nem lehet.. 2 napja próbálom hogy énekelek, dúdolok,simogatom, de örjöng, már fulladásig hergeli magát, és nagy nehezen elalszik,de még ilyenkor vagy 20 percig hüppög álmában.. A szivem megszakad, és ezt a bölcsiben nem lehet csinálni,hogxy így örjöngjön.. Nem cumizik, sosem cumizott.Lenne ötleted?
2014. febr. 28. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lenne! Te otthon ne csinálj semmit, megszokja a gyerek majd a bölcsiben. Barátnőm kisfia és az enyém is másfél hónapja járnak. Barátnőm fia még cicis, sőt délután van,hogy nem aludt, vagy rendszertelenül stb. Az enyém aludt, de sokszor ringatva a hintájában. Féltünk is,hogy mi lesz velük a bölcsiben! :)

Most másfél hónap után mindkét gyerek ebéd után egyedül indul a kiságyba. Az én fiam igaz cumis, neki könnyebb, de barátnőm kisfia is gyönyörűen megszokta!

2014. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az előttem szóló!Ott teljesen jól fogadják a gyerekek az ilyen dolgokat.Látja,h a többiek mit csinálnak és ő is szépen le fog feküdni.Ne aggódj,nagyon okosak,tudja,h nem vagy ott,nincs,aki megszoptassa vagy kivigye tologatni:)
2014. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam teljesen gond nélkül átállt. Fogalmam sincs, mit varázsolnak a bölcsiben, de nagyon működik. Ne aggódj.
2014. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Remélem, úgy lesz mint nálatok!

:-)

2014. márc. 2. 16:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan az a baj, hogy "szertartást" rendezel. Ezért hát ettől függővé válik az elalvása, ugyanis a picik olykor felriadnak álmukból, és ha jeletősen eltérő ingerek fogadják őket, mint elalváskor, az stresszeli őket!


Pl. énekeltél neki altatáskor, és ha felriad valamikor, ugyebár pont akkor nem hallja az éneked, ami utóbbi az elalváskor megnyugtatta, de most nem hallja!

Valamint... böcsliben nem babakocsiban fog aludni, tehát ha nagy nehezen el is alszik ott, és felriad valamikor, azt érzékeli, hogy "de hát hol a megszokott babakocsim?? Ez ágy!! Nincs meg a biztonságot jelentő dolog, amit megszoktam, amitől aludtam, pl a babakocsim!"...


Mindez tehát akkor is baj, ha nem járna bölcsibe.


A megoldás:

minimalizáld az altatási szertartást, de egy rövid ideig tartós gyengédséget feltétlen adj meg neki! Ami annyit tesz, hogy gyengéden, megpuszilva leteszed ÁGYba (inkább, mint babakocsiba, mert azt is megszookja). Ha ezt szokja meg, elalszik.

Ha ezek után, hogy vagy ezt szokta meg, vagy átszoktattad erre, de mégse aludna el, vagy gyakran riadna fel, akkor annak NEM az altatás körülményeire visszavezethető oka van, magyarán máris csökkentetted a baba stresszforrását (hiszen más tényezőn múlik, ha innentól nem alszik jól, pl fogzáson, hasfájáson múlik már "csak", stb).


3 éves kortól annyi a változás, h nem okoz függést az elalváskori mese, dal, sőt, a pszichés élményfeldolgozáshoz a mese onnantól elengedhetetlen, elalváskor is, míg kb 3 éves korig felesleges a mese, bár a hétköznapokról, környékbeli lakókról, rólatok stb kell mesélni a 3 év alattinak is.


Egy óvodapedagógus.

2014. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A kérdés feltevésekor elkezdtem rászoktatni ,hogy nem babakocsiban alszik el.

Most ez sikeres, is, de azért nem megy simán...

Úgy gondolom,hogy jobb lesz, ha nem leszek bent az ágybaszoktatásnál, jobban mondva nem én leszek bent,hanem apa.

2014. márc. 6. 07:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Oké. Javaslom, figyelj arra is tehát, hogy NE karban (és ne cicin) aludjon el.
2014. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!