Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van aki szintén februárban...

Van aki szintén februárban kezdte ill kezdi a bölcsibeszoktatást (, úgy hogy van még otthon egy kis tesó is)? Megosztanátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Nagyon félek az egésztől, hogy lebetegszik a nagy fiam és aztán meg hazahozza nekünk a pici babának is a bacikat. Eleve új közösségben sok mindent benyelnek a gyerekek alap járaton is, de ez az időszak/időjárás amúgy is kedves a fertőzéseknek.

Persze sokakban felmerül a kérdés, miért nem tudunk akkor várni, miért siettetem a dolgokat; egyszerű meghoztuk a döntést és még egyben vagyok a kisfiammal de már a 32. hétben, így a beszoktatást még szülés előtt el szeretném kezdeni.

Nagyon sokat eljárok vele mindenféle foglalkozásra mert az otthonlét egyszerűen már nem köti le jó ideje a már lassan 19 hónapos nagy fiamat - iszonyat szociális és ki van éhezve a saját korosztályának a társaságára - és mikor elmegyek vele valahova én is meg is szűnök neki rögtön elszalad és a többi gyerekkel kezd játszani és onnantól kezdve már csak külső szemlélődő vagyok.

Már most nagy hassal sem bírom ezt az örökös lóti-futi vele - ekkor jött az ötlet hogy gyalogló távolságra van a bölcsi ott is vannak délelőttönként foglalkozások így nem kéne minden másik nap össze vissza hurcolnom ami ha megszülök úgy sem lenne kivitelezhető. Ha beválik a bölcsi akkor kész főnyeremény lenne több szempontból is - egyrészt a fiam szinte biztosra veszem imádná, másrészt a szülés közeledtével feltörtek bennem az emlékek hogy egy újszülött első napjai hetei itthon mennyire lekötik az anyukát, így a nagy fiam tutira kikészülne hogy még kevesebbet foglalkoznék vele - és itt most még nem is a testvérféltékenységről beszélek, hanem pusztán arról hogy sokat kell majd az ágyban feküdnöm a kicsit szoptatnom főleg az első 1-2 hétben és egyszerűen fizikailag is nehéz lesz kivitelezhető hogy talpon legyek nem hogy fogócskázzak vagy táncoljak vele (ezek a kedvenc játékaink mostanában az éneklés és mondókák mellett).


Egy dologgal nyugtatom magam, hogy akár egy bevásárlás alatt is hazahozhatunk valamit a picinek is így a fertőzéseket nem lehet szimplán bölcsi nélkül kivédeni...

Ráadásul most is rendszeresen közösségbe viszem és így nagyobb veszélynek vagyunk kitéve mert sokkal többfelől érkeznek a bacik, mintha egy zárt közösségbe járna rendszeresen és bizony be-be nyeltünk már ezt-azt legutóbb 2 hete is...


MINDEN EGYES HOZZÁSZÓLÁST SZÍVESEN VESZEK, NAGYON KÍVÁNCSI VAGYOK MÁSOK TAPASZTALATAIRA.

Viszont azt aki csak olyat ír hogy szívtelen dög vagyok, és zaciba dobom a fiam, az kíméljen meg a hozzászólásától - pár hónapja én is így gondoltam hogy szívtelenség 2évnél fiatalabb gyereket az anyja mellől elválasztani, de változtak a dolgok, figyeltem a fiam igényeit és ő abszolúte érett már a rendszeres közösségi életre - sőt egyszerűen meg van veszve hogy közösségben legyen, és persze nem minden gyermek ilyen, de ő viszont igen.



#fertőzés #19 hónapos #bölcsibe szoktatás
2014. febr. 3. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiam tavayl februárban kezdte a bölcsit, igaz nálunk kistesó nem lett, de egyszer volt egy ksi megfázása és ennyi. Szerintem nagyon jól teszed, hogy bölcsibe adod, egy ekkora gyereknek már szüksége von rá. Enyém 20 hónapos volt mikor kezdte.
2014. febr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést, mi is a beszoktatás mellett döntünk, igaz csúsztunk pár hetet mivel még bölcsi nélkül is sikerült benyelnünk valamit - de minden rosszban van valami jó, ettől is csak az ő immunrendszere lesz erősebb ill tökéletes példa rá hogy bárhol benyelhet bármit a gyerek, így ha nem is lenne bölcsis akkor is osztaná a bacikat a kicsinek...
2014. febr. 9. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mar nem aktualis a kerdes, de mielott elkezded a beszoktatast, csinalj egy vitamin-kurat.Kerd ki a gyerekorvos tanacsat, hogy mennyivel elotte erdemes elkezdeni.Akkor bombabiztos lesz az immunrendszere!:)Mi is beszoktatas elott allunk (17 honapos lesz).Egy kalappal!:)
2014. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De még aktuális a beszoktatás ugyanis az előző betegség eléggé elhúzódott így múlt héten már beszoktatás lett volna, de nem tetszett a hely így még keresgéltünk végül pénteken volt az első napunk és ma folytattuk a beszoktatást.

Ősz óta a reggeli D-vitaminhoz C-vitamin cseppet is kap ill egy ideje este is kap C-vitamint és a betegség óta kap folyékony multivitamint is ill még mindig nem hagytuk abba a probiotikumot (amint antibiotikum alatt ill után 1 hétig még kell még hétvégéig tervezem szedni és új környezet előtt 1 héttel is ajánlanak belőle 1 hetes kúrát)

Eléggé zökkenőmentesen telt a beszoktatás a gyerkőc már az első nap teljesen beszokott (én végig az öltözőben ücsörögtem)de csak ebéd végéig maradtunk, ma meg már bent is aludt és engem haza is küldtek 10 körül hogy ébredésre fél3ra menjek érte - holnap ugyanez lesz azzal a különbséggel hogy reggel csak beadom még ennyit sem maradok ott.

2014. febr. 24. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!