Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akinek otthon rosszul eszik a...

Akinek otthon rosszul eszik a gyereke, azzal mi a helyzet a bölcsiben?

Figyelt kérdés
Kislányom ősszel kezdené a bölcsit, most lesz 2 éves egyébként. Nagyon rosszul eszik és válogatós is. Itthon csak beleimádkozom a kaját, de mi lesz a bölcsiben? Ott nem fognak biztos könyörögni neki. Van valaki hasonló helyzetben?
2014. márc. 4. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ott meg fogja enni. Én sem hittem el, de így lett. A fiam szinte semmit nem evett meg itthon, mindenre azt mondta, hogy nem kell. Ott a többieket látja, hogy eszik, így evett ő is. Most ugyanez van az oviban, gyakran 2x is kér, itthon továbbra sem eszik.
2014. márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

MIVEL a bölcsiben nem imádkoznak neki, meg senkit nem érdekel, hogy válogatós-e, EZÉRT nem lesz vele semmi baj, szépen meg fog enni mindent.


Otthon azért rossz evö, mert erölteted, könyörögsz, hogy egyen.

2014. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam a bölcsiben megeszik mindent (állítólag). Mindig azt mondják, hogy nagyon jól evett, pedig itthon katasztrófa az evés, főleg most, hogy itthon van már 2 hete betegen. Ma is kétfélét kínáltam neki, mire sziveskedett az egyikből enni.

Nyugi, majd látja a többi gyerektől, és Ő is meg fogja enni.

2014. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Volt egy időszak itthon is amikor nem foglalkoztam vele hogy eszik e vagy sem, ha nem evett elvettem előle az ételt. Mégsem evett, szinte egész nap nem volt hajlandó akkor sem enni!!

2014. márc. 4. 12:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan eszik?!

Sehogy leginkább.

Nálunk nem vált be a "közösségbe majd eszik" dolog.

Én már beletörődtem, hogy az érettségire is tápszert csomagolok. :))))


Viccet félretéve, nem érdekel. Belefáradtam. Mindennap van végterméke (széklet), így gondolom a fénybe sok a tápanyag, amit magába szív.

Az én lányom pl. nem eszik húst, főzeléket, ismeretlen ételeket.

Utóbbi hozzátáplálás első percétől tart, így gondolhatod, hogy mennyi ételt ismer. Pedig nem erőltettem sosem az evést. Lehet, hogy ez volt a probléma?! Nem tudom ..

Minden estre, egyszer majd csak lesz valami. Addig meg maximum járunk vérvételre, hogy minden rendben van-e pl. a vassal, stb?!

2014. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a gondozónők eleinte optimistán laza hozzáállása ellenére az én gyerekem 3 hónapig a bölcsiben sem evett, csak kenyeret. (Akkoriban kb. tápszert, teljesen sima turmixokat és rizst volt csak hajlandó megenni, fél évig még a csokitól is irtózott). Éhen azért nem halt, itthon pótolta. Utána már szép fokozatosan hajlandó volt megkóstolni ezt-azt. Most már ovis, sok kaját még mindig nem hajlandó megenni (óvónők sem bírnak vele, ha nem akarja), de kb. havonta eggyel valahogy mégis bővül a repertoárja, úgyhogy remélem, szép lassan majd csak kikupálódik.
2014. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is a bölcsi hozta meg az "étvágyát",igaz itthon még mindig válogat.Pedig a bölcsiben olyan dolokat is megeszik amitől a hidegkiráz.(pl. céklafőzelék)
2014. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!