Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Őszintén! Minden egyes anyuka...

Őszintén! Minden egyes anyuka dolgozik akinek bölcsis a gyereke?

Figyelt kérdés
Nem hiszem ...
2014. márc. 24. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Ahol sok hely van ott nem, ahol kevés ott a protekciósokat és a tanuló szülőket leszámítva remélem igen.
2014. márc. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
igaz én családi napköziről tudok adatot közölni ahova bölcsis korosztály jár, de nem... fele szülő otthon van... (vagy gyesen a 2. tesóval, vagy csak úgy...) de! nem szabad elítélni azokat az anyukákat, akik beadják a piciket, ugyanis ennyi idősen (hozzánk 20 hónapos kortól jönnek általában) igényik a gyerektársaságot, nagyon jól érzik magukat nálunk.. haza se akarnak menni :D rendes állami bölcsibe szerintem csak úgy veszik be a gyerekeket, ha az anyukának van munkáltatói igazolása... kevés a hely, csak úgy, szerintem nem lehet beadni...
2014. márc. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
20 hónaposan még bőven egyedül játszanak senki gyerek társaságát nem igénylik az csak egy szülői belemagyarázza. Aki más dolgozó szülőtől veszi el a helyet protekcióval lustasága miatt azt igenis meg kell szólni.
2014. márc. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
A fiam 2 évesen megy családi napközibe. Én nem dolgozni megyek még vissza, hanem tanulni fogok, mert szakvizsgáznom kell. Egyáltalán nem érdekel, kinek miért jár bölcsibe vagy akárhová a gyereke.
2014. márc. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Én vállalom

Amikor beirattam, akkor úgy volt, hogy megyek vissza dolgozni. Aztán beiratás után kiderült terhes vagyok. Augusztusban szóltam, hogy mivel otthon leszek, nagyon szívesen átadom a helyet másnak, aki várakozik. A válasz az volt, hogy nincs várakozó menjen csak a lányom.

Most hogy megszületett a kisfiam, ismét rákérdeztem, mert akkor kiveszem lányom. Kapaszkodj meg, nincs várakozó és kettő hely még üres. A csoportban még rajtam kívül 2 anyuka van, aki otthon van. Az egyik januárban szült, másik pedig 4 hónapos terhes.

Mindez egy megyeszékhelyen.

2014. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
én nem szülő vagyok, hanem én dolgozom ott :) nem fogod elhinni... játszanak egymással... és rohannak be hozzánk...imádnak nálunk lenni :) még protekciós szülő sincs, akinek a gyerekét felvesszük, jelentkezési sorrendbe vesszük fel a gyerekeket..már most szeptemberre előre le vannak foglalva a helyek, telítve a létszám, ha akarnánk se tudnánk többet felvenni, jelentkezhetne akár a testvérem, akkor se tudnék mit csinálni...
2014. márc. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, talán a gyerekedet nem vették fel bölcsibe?
2014. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk kellett vinni mindkettőnknek munkáltatói igazolást. Pedig úgymond mi protekciósak vagyunk, mert páromnak rokona a kisfiam dadusa. Anélkül nem vették volna fel.
2014. márc. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szintén megyeszékhelyen élünk. Állami bölcsöde és nálunk úgy van -egyszer már valakinek írtam ezt ide - hogy 12 fős csoportban vannak a kicsik. A 12 főt, csak akkor veszik fel, ha van munkáltaltói iazolás mindkét(!!) szülőtől.


Ezen felül 2 főt felvesznek "felügyeleti" ellátásban. Ilyenre jár a kisfiam is. Itt órabérben kifizeted a gyerek ellátását, valamint az étkezését is magasabb összeggel fizeted, mint a síma ellátásban részesült gyerek, viszont nem kell munkáltatói. (200 ft/óra, + 705 ft/ napi kaja)


Úgy utálom, mikor azt mondja valaki, hogy az anyuka lusta, és leadja a gyerekét. Soha nem tudhatod, hogy adott anyuka , éppen akkor , éppen ott miért vesz igénybe egy ilyen lehetőséget.(betegség, másodállás, családban idősebb ember gondozása stb)

Nekem teljesen tiszta a lelkiismeretem, mert senkinek nem veszem el a helyét, és így is csak heti 2 délelőtt viszem.

Aki azt írta, hogy 20 hónaposan csak egyedül játszik a gyerek, az még nem látott bölcsödét. Nem csak arról van szó, hogy a gyerek barátokat szerezzen, mert nyilván ahhoz még kicsi, hanem hogy egy ekkora gyerek egy egész napos foglalkozást igényel. A bölcsödébe folyamatosan figyelnek rá, és az értelmi szintjén megfelelő módon fejlesztik, játszanak vele, ahogy én is teszem. Vagyis olyan helyen van, ahol bátran merem hagyni, ráadásul az étkeztetés is nagyon-nayon egészségesen van kialakítva.


Imádom a gyerekeim, és sokkal inkább van lelkifurdalásom, mikor hagyom a szobában tenni-venni, miközben csinálom a dolgom, mint így, hogy amig bölcsödében van a gyerek előre dolgozom (vagy uram bocsá' esetleg pihenek), viszont mikor itthon vannak, akkor csak az ővék vagyok.

Pont lesz'm azok véleményét, akik ezt lustaságnak hívják.


Szerintem meg az a lusta, aki egész nap a facebookot nyomatja, nem foglalkozik a gyerekével, de nem megy vissza dolgozni azon a címen, hogy egy gyereknek otthon a helye. Mert ilyen is van, és szerintem sokkal több ilyen anyuka van, mint olyan, aki passzióbol beiratja a gyerekét csak úgy. (Természetesen nem azokra az anyukákra gondoltam, akik tisztességben, normálisan nevelik a gyerekükekt)

2014. márc. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
20 hónaposan nincs igénye más közegre, gyerekekre, társaságra? Ez nem burokba nevelés?? Ha otthon leülteted a mese elé, hogy meg tudj főzni, mivel lesz neki jobb?
2014. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!