Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ez minden bölcsiben így van?!

Ez minden bölcsiben így van?!

Figyelt kérdés
Kezdő bölcsis (egy hónapja járunk) anyuka vagyok. Kislányom múlt héten gyógyult meg egy hörghurutból, már volt azóta bölcsiben. Most éjjel furcsán vette a levegőt alvás közben, én pedig megijedtem, hogy jaj, nehogy szövődményként tüdőgyulladása legyen. Gondoltam, elviszem az orvoshoz, hogy hallgassa meg a hátát, délelőtt rendelt. Odaszóltam a bölcsibe (utólag talán ez volt a baj), hogy orvoshoz viszem a gyereket. Csak azért, hogy tudják, miért megyünk később. Elvittem, persze, semmi baja, a dokitól megint megkaptam, hogy túlaggódom. Fél 11-re értünk be a bölcsibe, ahonnan szó szerint elzavartak, hogy hogyan gondolom, hogy ilyenkor már beviszem, különben is, reggel kijelentették a létszámból, már ebédet sem főznek a részére, nem tudnak neki enni adni. Ja, de mivel nem szóltam előző nap, azaz péntek 4-ig, így a kaját ki kell fizetnem. ...akkor most hogy is van ez?! Ki kell fizetnem, mert nem mondtam le időben, de azért nem vették be, mert nem jut neki ebéd meg uzsonna? Az már csak plusz, hogy hogyan beszéltek velem. Ezek szerint ilyet nem lehet, hogy elviszem reggel a dokihoz, és ha semmi baja nincsen, akkor utána beviszem?! Én nem mondtam, hogy nem megyünk, csak azt, hogy megmutatom az orvosnak. Tanultam belőle, legközelebb nem mondom meg. Talán tényleg nem lehet a mai világban őszintének lenni. Túlaggódom, az igaz, látom, hogy más gyerekeket bevisznek úgy, hogy köhögnek, zölden folyik az orruk, stb. Én nem szerettem volna bevinni, ha nem egészséges, meg persze, féltettem is, és erre fáztam rá... Most ugrott egy nap szabim a munkahelyen a hülyeségem miatt, de álmomban nem gondoltam volna, hogy nem vihetem be később a bölcsibe a kicsit, semmi ilyesmi nincsen a házirendben, csak annyi, hogy étkezést és alvást nem lehet megzavarni. Ez rendben is van, de amikor mi mentünk, még az udvaron voltak. A kajában se az a pár száz forint dühít, hanem az ellentmondás: ki kell fizetni, mert nem mondtam le időben, de nem veszik be a gyereket, mert kijelentették a létszámból reggel, és az ő ebédjét nem főzték meg... Én reagálom túl?
2014. máj. 12. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok intézményben meg van szabva meddig lehet beérni reggel.
2014. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 8:30 után nem lehet bevinni a gyereket.


A kaja dolog szerintem csak kifogás volt (hiszen, ha előtte nap nem szóltál, akkor ők már eleve meg kellett hogy rendeljék az ebédet).

2014. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a mi házirendünkben ilyen nincs, csak az, hogy étkezések és alvás ideje alatt nem lehet bevinni és elhozni a gyereket, mert olyankor az átadás szünetel.
2014. máj. 12. 16:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van,hogy vagy 8 előtt vagy 8.30 után vigyük be.Ha nem mondtam le előző nap 12-ig akkor másnapi kaját is ki kellett fizetnem,ha nem ment,akkor is.

Olyan volt,hogy szóltam,hogy reggel elviszem dokihoz,mert köhög,nem látom vészesnek,de mivel gyakran beteg,hallgasson rá,és ha semmi gond,akkor egészséges igazolással viszem.Azt mondták persze vigyem,vittem is,nem volt probléma.Sztem csak félre értettétek egymást.

2014. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kaja az kamu duma volt tuti,mert pont hogy már megfőzték.nálunk is csak annyi van,h reggeli közben nem lehet bevinni,de volt hogy mi pont az elején estünk be,nem csináltak belőle gondot.
2014. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mikor kislányom bölcsis volt akkor 8 előtt vagy fél 9 után jöhetek a gyerekek ,de fél 11kor már semmi kép sem ,illetve egéséges igazolásal.
2014. máj. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Szerintem azt gondolták, hogy már úgysem megyünk, de hát 10-től 12-ig volt orvosi rendelés, erről nem tehetek, ezért nem vittem előbb.
2014. máj. 14. 22:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztosan volt benne félreértés és a legtöbb bölcsiben 10 után nem lehet bevinni a gyereket. Azonban egy kis jóindulattal bevehették volna tekintettel a kezdőségetekre.

Szerintem nem volt tőlük szép húzás....

2014. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk oviban fordult elő (legutoljára épp ezen a héten), hogy később tudtam bevinni a fiam. Erről előző nap délután szóltam, mondtam, hogy mindenképp jövünk, de lehet, hogy csak 10 körül, reggelizni fog otthon, de kontrollra viszem, nem tudunk időben beérni, jó-e így. Nem volt semmi gond, végülis fél 10-re értünk be, a fiam gyorsan becsatlakozott a játékba én pedig mentem dolgozni. Alapesetben nálunk is max 9-ig kell beérni, ilyenkor van névsorolvasás és adják le a pontos létszámot az aznapi ebédhez, így aki nem szól előző nap, az sem bukja el az ebéd árát. De ha valaki jelzi előre, hogy megy, csak késik, akkor nem csinálnak belőle gondot.

Az ovi előtt családi napközibe jártunk, ott szintén ilyen rugalmasak voltak szerencsére.

2014. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!