Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ördögi kör: bölcsi-munka...

Ördögi kör: bölcsi-munka nélkül-munka-bölcsi nélkül. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Láttam már régi kérdéseket erről, hogy sokan kerültek ilyen helyzetbe, de megoldásokat ott sem tudtam írni. Örülnék, ha azok közül valaki válaszolna, hogy nekik hogyan sikerült megoldani (meg persze bárki más is, akinek tapasztalata van=volt benne).


GYES-en vagyok másfél éves kisfiammal. Most költöztünk fel Pestre, de a férjemnek is kevesebb lett a bevétele, és a kiadásaink is nőttek (lakás), így muszáj szeptembertől munkába állnom. Igazából már most kellene, de ugye a kicsi csak szeptembertől kezdheti a bölcsit. Mondták, hogy a jelentkezést mielőbb adjuk be, hogy legyen majd helye, de ahhoz kell munkáltatói -és jövedelem igazolás. Én 2 hónapja keresek munkát, de egyelőre még semmi. Lett volna 2 lehetőség is, de azonnali munkába állással, így nem tudtam elvállalni. A jelentkezéssel viszont addig nem tudok várni, amíg találok munkát, mert akkor meg nem fog bekerülni a bölcsibe. Mit lehet tenni ebben az esetben?


Egy megoldás esetleg még lehetne: júniusig nappali tagozatos hallgató vagyok egyetemen (ösztöndíjas Phd-hallgató), és azzal is be lehet adni a jelentkezést. Viszont az ugye megszűnik szeptemberig, ami az iskolalátogatásin azt hiszem rajta is van. Adjam be azzal?


Nagyon köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 27. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem tudtál azonnal munkába állni? Nagy hiba volt! Még babysittert is megérte volna bevetni(mama, vagy valaki, aki megbízható, nem igaz, hogy nem kérhető meg, szomszédnéni, szomszédbácsi, nagyobb szomszédgyerek,akárki). Én ezért még a te helyedben komoly pénzt is fizettem volna valakinek, csak oldja meg eme hatalmas problémámat!(Nekem nincs ilyen gondom, de a te helyedben)
2014. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy hónapra fizetni valakit bébiszitternek, többe került volna jóval, mint a fizetés, amit felajánlottak. Nagymamák még aktív dolgozók, az egyik ráadásul messze is él, a szomszédokat még nem is ismerjük, mert most költöztünk be...
2014. máj. 27. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismerős vállalkozó nincs aki írna egy munkáltatóit?
2014. máj. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerossel irattam egy papirt. Balunk nem munkaltatoit kernek hanem egy szandek nyilatkozatot. Ezzel azonnal bevettek mert pont volt uresedes. A beszoktatas alatt meg kerestem munkat. Igy azonnal tudtam kezdeni.

Sajnos ez egy ordogi kor, ismeros nelkul nem tudod megoldani. Es nem az a baj ilyenkor h igy hasznalod ki a dolgokat mert dolgozni mesz, nem otthon tespedni. Hanem az a baj h ikyenhez kell folyamodnod ha vmi uton modon igy alakult a munkahelyed.

2014. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!