Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nekem ennyire nehéz...

Csak nekem ennyire nehéz elfogadni az élet rendjét? Munka és bölcsi

Figyelt kérdés

Kislányom 27 hónapos, a héten kezdte a bölcsit. Én 2 hónapja visszamentem dolgozni egyből 8 órában. És sajnos eléggé megvisel ez a hirtelen éles váltás. Eddig egész nap együtt voltunk, napi kb 12 órát, most meg csak este 1,5-2 óra jut egymásra, amikor háztartással is haladni kell. Eddig úgy dolgoztam 2 hónapig, hogy a kislányom anyukámmal volt, mert nem vették fel a bölcsibe. Mire ezt megemésztettem, most felvették. Most meg azzal küzdök, hogy este így még hamarabb kell ágyba tenni, hogy reggel időben tudjon felkelni, így még kevesebbet tudok vele lenni.

Ez csak engem érint ennyire rosszul? Egyébként mindig is nehezen viseltem a változásokat sajnos.

Épp kezdtem megszokni az új munkahelyemet, kezdett jobb kedvem lenni, de most úgy érzem megint visszaesek, jön a hullámvölgy.


2013. jún. 12. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ilyen az élet, majd megszokod. Örülj neki, hogy nem abba az országokba élsz ahol 6 max 9 hónapot maradhat otthon az anyuka. Szóval nézd az élet pozitív oldalát.
2013. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz ez. Én 1 hónap múlva kezdek, a gyereket csak vcsinál látom, megfürdetem majd és alszik, foglalkozni cska hétvégén tudok vele. Apja viszi majd bölcsibe reggel és ő lesz vele délután is.
2013. jún. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek.

De előre megjegyzem: nem a mennyiségi, hanem a minőségi idő számít. Ha hétvégén folyamatosan játszol vele, mentek másmerre az jobb mint a folyamatos egymás mellett lét.

Édesanyám két év kivételével otthon volt velünk, mégis néha csak nőttünk mint a gyom.

2013. jún. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

félre értés ne essék

imádok a gyerekeimmel lenni

de mégis alig várom már h újra dolgozzak.....


ez az élet rendje tessék megszokni

a gyereknek is jobb közösségben pláne ha a gyerek hamar megszokta

2013. jún. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én 3 évet voltam itthon, mert már terhesség alatt is itthon voltam. A végén már eléggé éreztem, hogy sok már ez, vágytam én is dolgozni. De ez meg a másik véglet úgy érzem, hogy most meg nagyon keveset látom őt.

Nekem új munkahelyet kellett keresnem, nem volt átmenet, amikor kiveszem a felgyűlt szabikat és az idő alatt szoktatom be a bölcsibe.

Akkor én már annak is örülhetek, hogy én tudom reggel vinni bölcsibe és este még vacsi előtt is láthatom kicsit.

Érte sosem fogok tudni menni, mindig csak viszem majd. Mindig meg kell kérdeznem valakit, hogy mi volt a bölcsiben, reggelente nem nagyon lesz idő a gondozó nénivel csevegnem sajnos :(

2013. jún. 13. 09:15
 6/14 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Én nagyon vágytam /vágyok már vissza a munkába, már úgy volt, hogy tavaly ősszel visszamegyek, csk anyum kellett műteni így itthon maradtam, hogy át tudjak járni segíteni, de a sok túlóra miatt nehéz lesz, hogy csak hétvégén lehetek a gyerekkel, de minden második szombaton túlórázunk tehát akkor sem.
2013. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én tudtam hogy vissza kell menem dolgozni a pénz miatt igy nem szomorkodtam mikor a kislányom bölcsis lett.
2013. jún. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam/vagyok, október óta bölcsis a lányom, én is 8 órában visszamentem, és azóta már 1x átváltottam 6 órásra, majd most májustól 4órásra, mert ez így egyszerűen nem megy nekünk.

Sztem ezt nem kell megszokni, csak ha nagyon muszáj.

Ha vki meg tudja oldani anyagilag, akkor változtatni kell, mert egy gyereknek szüksége van az anyjára, és az anyjának is rá. Én nem azért szültem, hogy hétfőtől péntekig reggel lássam a lányomat 1 órát, és akkor is csak hajtsam szegényt, hogy öltözzünk, szaladjunk...

Nem beszélve arról, hogy a férjem is kikészül, alig találkozunk, meg 8-9 órai kemény fizikai munka után rohant a gyerekért, és kezdte a "második műszakot" estig, mert én 20-21h körül estem haza.

Én szülés előtt állandóan hangoztattam, hogy hű, majd bedobom a bölibe, és húzok vissza dolgozni, aztán rájöttem, hogy azért ez nem így van, a láthatatlan köldökzsinór ezt nem engedi. :-)

Eddig csajszi voltam, de anyaállat lettem..:-DDD


Anyagilag nagyon megérezzük ezt, de most pár hónapig megpróbáljuk így, aztán ahogy növekszik a kincs, és egyre kevésbé igényel, majd visszamegyek 8 órában, de mi most így döntöttünk.

2013. jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én amugy 6 órás vagyok enél nem is tudnék többet válalni mert 3 gyerekem van .
2013. jún. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

4# vagyok


én még itthon vagyok de már 8 éve ....

szal ez sem jó dolog

2013. jún. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!