Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit tennél, ha ilyen rosszindu...

Mit tennél, ha ilyen rosszindulatú lenne a gyermeked kisgyermeknevelője?

Figyelt kérdés
27 hós fiú-lány ikerpár anyukája vagyok. Az ikreim január óta járnak bölcsibe. A pici fiú nagyon beteges, jó ha 1 hónapból 1 hetet el tud tölteni a bölcsiben. A csajszi viszont pont az ellentéte, szinte semmilyen betegséget nem kap el. Kisfiam betegsége esetén az egészséges lányomat el szoktam vinni bölcsibe, mert ha őt is otthon tartanám, akkor a fiam miatt a lányom se lenne szinte semmit közösségben, amit egyébként nagyon szeret. A fiam gondozónője egy tündér, a lányomé viszont egy kiégett, undok nőszemély, akit zavar, hogy a lányom sosem beteg és irigy a kolléganőjére, akinek a beteges fiam miatt könnyebb dolga van. Emiatt rendszeresen alulöltözteti a lányomat, hogy fázzon meg és betegedjen meg (náthát, megfázást, kisebb köhögést okozott eddig a lányomnak) ill. legutóbb múlt csütörtökön képes volt azt hazudni, hogy szerinte kötőhártya-gyulladása van a lányomnak, vigyem orvoshoz. A lányom se akkor, se azóta nem mutatta semmi jelét ennek a fertőző szembetegségnek vagyis makk egészséges. Már félve adom a lányomat ennek a nőnek a kezére és már várom, hogy vajon mi lesz a következő húzása a "kedves" dadának. Egyébként a lányom a bölcsiben jól viselkedik, egyedül eszik-iszik, ügyes, szelíd, visszahúzódó, csendes (nem beszél a dadusokkal, pedig velünk otthon többszavas mondatokban beszél) vagyis kevés gondja van vele a dadusnak. De persze a gond az, hogy egyáltalán ott van és kell foglalkozni vele. Ehhez mit szóltok? Sejtem, hogy nem lennék előrébb, ha szóvá tenném, mert méginkább a kislányomon csattanna, de mégis, van erre a helyzetre valami ötletetek?
2014. jún. 12. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Első olvasásra azt, hogy meghallgatnám a másik oldalt is mert elég túlzásnak tartom amit írsz.
2014. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Mivel igazából itt semmi s történt, ezzel nem is tudsz kihez fordulni ezzel!

Mit mondanál és kinek?!

2014. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

azért egészségesebb a lányka mert alulöltözteti! ellenállóbb lett.

nem lehet a másik csoportba átvinni?

2014. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet áttenni valamilyen indokkal a testvére csoportjába? Pl. jobbat tesz neki v ilyesmi. Vajon mit csinál vele a nő amikor nem vagy ott és a gyerek nem tudja elmondani? Bele se merek gondolni.
2014. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Jézus, szörnyű, hogy ilyen gondozók is vannak...Enyém most 21 hónapos, lehet szeptembertől bölcsis lesz, szóval én még nem vagyok ebben a témában otthon. Viszont az anyósom egy másik városban gondozó és ő mondta, hogy a 80%-ára még egy szelet kenyeret se bízna, nem hogy valaki rokonát! :( Én elhiszem, hogy képes ilyenre egy gondozó!

Átkérni másik csoportba nem lehet? Ezzel a nővel már nem lehet rendezni a viszonyt, az biztos! Én iskolában tanítok, még ott is lehetséges a szülő kérésének a figyelembe vétele, nem hogy egy bölcsibe, ahova csöpp gyerekek csöpp lélekkel járnak! :) Engem nagyon zavarna, ha így bánnának a gyerekemmel! Vezetőnővel beszélnék, megérdeklődném a lehetőségeket, illetve ha más nincs, kérnék egy másik csoportot!

Sok sikert, és ne hagyd, hogy így bánjon a lányoddal!

2014. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hihetetlenül hangzik, hogy egy gondozót zavar, hogy ott van a csoportban egy olyan gyerek, akivel semmi probléma, sőt , ahogy írod, mintha ott sem lenne. Még érteném, ha egy magatartászavaros, agresszív gyerekről lenne szó, de így semmi értelme.

Egy bölcsis csoportban amúgy is minimum két gondozónő van, a te kislányod mégis mindig az undokhoz kerül, a másik meg nem veszi észre, hogy nincs megfelelően felöltöztetve? Szerintem valami nem stimmel.

2014. jún. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Ez mind csak feltételezés és merő rosszindulat felőled.Azt hazudta hogy...Honnan veszed hogy zavarja a gyermeked ha ott van?,lehet azért vetkőzteti le mert tényleg meleg van és sokat mozognak a gyerekek leizzadnak miért gondolod hogy megakarja betegíteni.És lehet hogy tényleg kötőhártya gyulladásra gondolt és jelezte ennyi.Az az ötletem a helyzet megoldására hogy ne feltételezz rosszat arról a nőről és te is megnyugszol majd.Üldözési mániád van.
2014. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Először is tanuld meg, hogy a bölcsődében továbbra sem dadák vannak, hanem kisgyermeknevelők, esetleg gondozónők. Én kisgyermeknevelő vagyok és nagyon tudja bántani a szememet/fülemet, mikor le "dadáznak" minket. Az utolsó válaszolóval teljes mértékben egyetértek, ugyan ezek a gondolataim, fogadd meg a tanácsát mert így nagyon rossz lesz a gyerekeidnek, ha a jövőben is mindenkiben csak az ellenséget látod. Különben meg a bölcsiben látják, hogy ha egy kisgyermeknevelő nem úgy áll a gyerekekhez, ahogy kéne, és megfigyelik, és ha bekövetkezik amiket te írtál (amit nagyon kétlek), akkor fegyelmit is kaphat, illetve áthelyezik közepessé, hogy ne gondozza a gyerekeket, vagy kirúgják, jobb ha tőlem tudod. Ne szólj a vezetőnek semmiképp, magadat járatod le ezzel a hozzáállással.
2014. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Honnan tudod mind ezeket? hogy zavarja,hogy irigy a kolléganőre?
2014. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bocs az offért.ha már van itt gondozónő.megkérdeznélek igaz az, h nem törölhetitek ki a wc-ni tudo kislány nuniját? Ez egy létező szabály?
2014. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!