Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ciki manapság, ha egy...

Miért ciki manapság, ha egy anyuka segítséget fogad el? Miért kell rosszindulatú megjegyzéseket tenni rá?

Figyelt kérdés

Anyósom és anyukám is szeretnek a lányunkkal lenni, így hetente 1x van pár szabad óránk a férjemmel. Néha hétközben is jönnek a nagymamák ha tudnak, de akkor mondjuk én is ott vagyok, nincs "lepasszolva" a gyerek.


Most mondta a barátnőm, hogy emiatt olyan megjegyzéseket kapok... minek szültem a nagyszülőknek, minek gyerek ha a d.gás fontosabb, ha eggyel sem bírom mi lesz ha 2 lesz, a nagyszülők biztos betegek és ez nekik hatalmas teher stb.


Miért olyan hihetetlen, hogy egy 48-52 éves nagymama élvezi az unokájával töltött időt? Tényleg olyan megterhelő lenne minden 2. héten pár óra? Olyan nagy bűn, hogy kihasználjuk ezt a lehetőséget?


2013. máj. 13. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Amit leírtál, az normalis.

A probléma az, hogy sokan ingyen bebiszitternek nézik a nagyszulot, az o segítségükre számítva vállalnak gyereket es ugy vannak vele, hogy úgyis ráér a nagyszülő, semmi dolga.

2013. máj. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz azokkal, akik beszólnak, teljesen normális, hogy a nagymama szeret unokázni, a szülőknek meg kell néha a kikapcsolódás, mindenkinek jó. A gyereknek is változatos. Én is ilyen rendszert szeretnék ha lesz gyerekem :).
2013. máj. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ez pont fordítva van. Állandóan a gyerekkel akar lenni az anyós, én ezt annyira nem szeretem. Én meg ezért kapom a megjegyzéseket, hogy miért nem bírom odaadni neki a gyereket. Olyan kellemetlen. Nem érti meg a környezetem, hogy ha én ennek szükségességét érzem, akkor majd szólok. Csak, ha a kisujjam nyújtom, a karom kell. Mert, ha pár órára "odaadom", akkor legközelebb azzal jön, hogy had aludjon nála, aztán, had vigye el, majd had legyen nála pár napot, majd had vigye el magával ide- meg oda, aztán had vigye külföldi nyaralásra és így tovább. A naggyal már végig csináltam. Gyötrelmes évek voltak. Miért kell egy anyának megmagyarázni, hogy miért nem szeretné, ha tőle elvinnék a gyereket bármennyi időre. Akkora gyökér emberek vannak. Bocsánat az off-ért.

Szóval, szerintem, ha te ezt úgy érzed így jó, akkor az jó. Kit érdekel más. Nincs ezzel semmi gond.

2013. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ne törödj az ilyen meggyezésekel . Én még pár órára sem tudom oda adni a gyerekeimet csak nagyon ritkán mikor anyukám szabadságon van mert dolgozik még .
2013. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

egyik barátnőmnél mindkét nagyi nyugdíjas. amikor csak tudnak, mennek az unokához, takarítanak, főznek, segítenek. amikor anno mentünk látogatni, akkor is ott volt a csajszi anyukája. közel lakik, nincs más dolga, örült a picinek.


mondjuk én nem biztos, h bírnám, h folyton ott van a nyakamon anyám vagy anyós, bár abból a szempontból jó, h egy poharat nem kell elmosniuk :)


ha lesz babánk, tuti, h a nagyik imádni fogják és vigyáznak majd rá, amikor csak kérjük.

teljesen normális dolog, h a baba a nagyszüleivel is eltölt pár órát hetente, ők is a családja, fontos, h közeli jó kapcsolat alakuljon ki köztük. én is elég sokszor "le voltam passzolva" a nagyszüleimnek, mert anyám dolgozott, tanult, és emellett egyedül nevelt. imádtam velük lenni, a legszebb időszaka volt az életemnek. 2-3 évesen is ott tudott hagyni anyum több napra, természetes dolognak éreztem. nekem inkább az a fura ha a gyerek a nagyszülőkkel távolságtartó viszonyt ápol és nem is ismerik egymást igazán.

2013. máj. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudod én teszek rá ki mit gondol,mind két nagymama 44 éves,imádják az unokát,Ők kérik hagy legyen velük többet,főleg anyukám,sokszor mi is vagy én is ott vagyok,de sokszor nem aludt már ott is anyukámnál kb 1,5 éves volt alig volt pár hetes anyukám vigyázott rá mert vizsgáztam,imádják egymást,a nagyszülők annyit vannak vele amennyit szeretnének ők és a gyerek i,ha sok nekik akkor hazahozzák vagy szólnak,sosincs rájuk erőszakolva,anyukámmal legalább 2 naponta találkozik,a dédiket is imádja,igényük van egymásra,most azért mert manapság trendi a gyereket az anyja szoknyája mellett tartani 24 órában ne engedjem?? Kedves barátnőd irigy ennyi!
2013. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
* sokszor aludt már ott is
2013. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

8:35

Pedig a gyereknek ez jó,nem értem miért nem engeded.


Nálunk is ez van,egyszem unoka,mindkét nagyi elkényezteti,viszik mindenhova,havi 3 hétvégét tuti nincs itthon,csavarog velük :) Mi pedig kiélvezzük azt a havi pár napot amikor kettesben lehetünk.

Nekünk jó,nagyszülőknek jó,gyereknek jó,hol itt a baj?

2013. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!