Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis beszoktatás alatt már...

Bölcsis beszoktatás alatt már a kötelező szabitokon vagytok vagy még GYESen? Elég a 2 hét és utána már lehet is visszamenni dolgozni vagy azért még jó utána tartalékolni?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnének, hogy mikortól vagytok szabin, amikor már beszoktattok pl utolsó két hétben teszitek a szabitoknak GYES után vagy még azért bőven marad, hátha beteg lesz vagy nehezebben szokik be.

Most kezdtem el ezen gondolkodni, hogy mi van ha nem elég a 2 hét és közben beteg is lehet, mert új hely új bacik.... így lehet elcsúszna a beszoktatás is. Vagy hülyeség?



2014. jún. 16. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a felhalmozódott szabadságot (ami nálam majdnem három hónap) ki kell venni az elején, tehát nem lehet "tartalékolni". De lehet hogy tévedek.. Mindenesetre én szabin leszek, aztán meglátjuk. Még azt sem tudom mennyi idő míg beszokik.
2014. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem tartalékolásra gondoltam, hanem nem a felhalmozódott szabadság utolsó két hetében venném ki hanem a beszoktatás első napjától például. így még lehet belefér egy betegség, mégsem mindjárt azzal indítanék.


Arra számolj, hogy megváltozott a szabadság, tehát kb 30-40 nap szabid lesz. már nem jár az egész gyedre.

2014. jún. 17. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a következőképpen van. A beszoktatás max 2 hét, tovább azt mondta az óvónő nincs értelme (ilyenkor egy kis szünet, majd újra próbálkozás). Az első 1-2 nap délelőtt pár órára lehet bevinni, majd utána együtt ebéd és haza. Ha jól szocializálódik a gyerkőc ez egy hét alatt simán megvan. Két szélsőséget mondott van aki 2-3 nap alatt beszokik, van akinek kell a 2 hét és volt aki majd 4 hónapig szokott (a megszakításokkal). Mi is szeptemberben kezdünk, de már most hetente 1-2x bemegyünk délelőtt játszani, hogy szokja. Úgy néz ki nem lesz vele gond, már most jól elvegyül. az óvónő szerint azokkal van inkább probléma, akik addig nem nagyon voltak gyerektársaságban, illetve csak anya, apa létezett számukra. Nálunk minden héten 1-1 napot a mamikkal van a kicsi, volt hogy már ott is aludt és nem volt gond. Jártunk foglalkozásokra, így ismeretlen gyerek is vették körül. (Persze kell neki egy kis idő még felméri a helyzetet az új közegben.) A betegséggel kapcsolatban, sajnos nem tudod kiszámolni, nálunk pl ahányszor közösségben voltunk és volt valaki beteg semmi baja nem lett, viszont volt hogy napokig itthon voltunk és tuti beleesett valami kórságba :)
2014. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Hát érdekes lesz. Azért az eléggé megoldhatatlan szeritnem hogy akár több hónapig szokjon be. Mert dolgoznom kell menni és a Párom is dolgozik. Nem is tudom más hogy csinálja....... hiszen csak a dolgozó szülők gyereke járhat bölcsibe elvileg....

bízom benne, hogy jól megy majd minden.

2014. júl. 1. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!