Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Aggódom! Kislányom NEM új...

Aggódom! Kislányom NEM új csoportban kezdi a bölcsit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom júliusban lesz 2 éves, szeptemberben kezdi a bölcsit. Csak 3-an lesznek újak, a többi gyerek "régi", olyanok akik most másfél-2 évesek és b 3 gyerek aki októberben lesz 3 éves. Összesen 14 fő.

Kislányom barátkozós de egyben nagyon félénk is, egy megszokott csoportba kerül, félek, hogy lelkileg megviseli ha az ottani gyerekek már minden játékot kisajátítanak. Van ennek az egésznek előnye? Már most gyomoridegem van!


Köszönöm!


2014. jún. 19. 05:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
b=kb, bocsi!
2014. jún. 19. 05:01
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenhol ìgy van. Nem lesz baj, több jàtèk lesz, mint gyerek. A gondozók segítenek beilleszkedni. Nyugi!
2014. jún. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A többi csoportban újak lesznek csak! :(
2014. jún. 19. 05:39
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
hát ha az új csoportokban nem volt hely akkor csak ide tudták rakni,ne félj pont a saját korosztályába rakták nem lesz semmi baj .
2014. jún. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az en lanyom most juniustol kezdte a bolcsit, 16 honapos!

Egyedul o volt uj! Beszoktatasnal megismerkedtem a gyerekekkel es nyitottunk a tobbi gyerek fele. Nem volt semmilyen kikozosites. Erdekes volt szamukra h uj jott es erdeklodtek. Szerettek. Az meg h kisajatitjak a jatekot hidd el nem az szert van mert vki uj, azt amugy is megteszik.

Szerintem egy kicsit tulaggodod. Figyeld meg a beszoktatasutan maskep latod majd.

2014. jún. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nyugodtabb lettem! :)
2014. jún. 19. 06:40
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, sok helyen így van. Anno a kisfiam is így kezdte, ott 4-en voltak újak, és most a kislányomnál is 9 új lesz a két csoportban, a többiek már nagyok. (ő augusztusban kezdi majd a beszoktatást, aug. végétől dolgozom) Szerintem jobb is így, hiszen a nagyobbaktól látja, hogy játszanak, önállóbbak, nem sírnak, stb. Ha mindnek új a bölcsi, szerintem nehezebben megy a kezdés. Attól meg nem félj, hogy a nagyok kisajátítanak játékot, jut még a többinek is, és persze a gondozók majd kezelik a helyzetet.
2014. jún. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez is a szocializálódás része. Nagyobb gondot csinálsz belőle, mint a gyerekek fognak. Millió és egy gyerek kerül új közösségbe, mégsem lesz elnyomott.

Az inkább a gyerek alapszemélyiségével függ össze, ha olyan fajta, aki hagyja magát.

2014. jún. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
bölcsődében dolgozóként hidd el sokkal jobb hogy egy ilyen csoportba megy... ahogy már előttem is írták a többi gyerkőccel már nincs "probléma" hisz beszoktak... sokkal több időt tudunk mi gondozónők szánni az új gyerekek beszoktatására, megnyugtatására... gondold el ha 15 gyerek sír egyszerre 2-3 gondozónő kihez rohanjon ?:) 2-3 gyermek esetében meg mindegyikre jut egy gondozónő :) attól meg tényleg nem kell félni hogy kisajátítanak bármiféle játékot a "nagyok"... nem hagyjuk :)
2014. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van, már nem is izgulok annyira, köszönöm!!!!:)
2014. jún. 19. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!