Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a helyzet a Dunakeszi...

Mi a helyzet a Dunakeszi bölcsődékkel? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kb 4 évvel ezelőtt költözés előtt álltunk és nagyon vonzott minket Dunakeszi, de sok rosszat hallottam akkoriban az ottani bölcsi/ovi/iskola helyzetről. Sok a gyerek és kevés a férőhely. Azonban úgy hallottam, hogy azóta ez már változott, a bölcsihelyzet is jobb lett. Jövőre szeretnénk ismét költözni és megint szóba került Dunakeszi, de biztosra szeretnék menni, hiszen jövőre születne a második baba. Első gyerkőccel meg már a sulikérdés jönne szóba, a második baba miatt pedig a bölcsihelyzet nagyon fontos. Várom a friss tapasztalatokat!

2014. jún. 19. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:

hát nem túl jó a helyzet:) sokakat elutasítottak a mostani jelentkezésnél én úgy tudom.

igaz nyílt egy új óvoda,ami kicsit levette a terhet a többiről,de még így se vesznek fel mindenkit,telítettek az ovik,sulikról nem is beszélve...és sajnos több ismerősöm van akinek a gyerekét nem vették föl bölcsibe...

2014. jún. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányomat pl. nem vették fel...
2014. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, aki azt írtad, hogy nem vették fel a kislányod. Meg szabad kérdezni, hogy amellett nem vették fel, hogy munkáltatói igazolást mutattál fel vagy munkáltatói nélkül? Nem mindegy, hiszen gáz akkor van, hogyha abban az esetben sem veszik fel a picit, ha az anya igazoltan visszamegy dolgozni. Esetemben biztosan ez lenne a helyzet, hamar szeretnék visszamenni a második baba után. Maximum 2 év.
2014. jún. 25. 10:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Valamint hátha valakinek hasznos lehet az információ: a suli helyzetet tekintve, úgy véltem már most érdemes konzultálni néhány ottani általános iskolával, de mindenhonnan azt a választ kaptam, hogyha odaköltözünk, nem lesz gond a körzetes elhelyezéssel, de beiratkozásnál már jelezni kell ezt a szándékot (ha még akkor nem laknánk ott ténylegesen). Szóval több iskolából/igazgatótól biztató választ kaptam, annak ellenére, hogy elismerik, hogy sok a leendő elsős Dunakeszin. Mindemellett azt is írták, hogy sok ott lakó szülő inkább Pestre hordja be általános iskolába gyermekét, ezáltal könnyítve az ottani iskolák zsúfoltságát. Bizakodóak vagyunk, már nézelődünk Dunakeszin,
2014. jún. 25. 10:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Volna még egy kérdésem: mi a helyzet a családi napközikkel/magánbölcsikkel? Van-e jó, ajánlott családi napközi és milyen árakon van, olcsóbb-e mint Budapesten vagy hasonló? Ez arra az esetre lehet szükséges, hogyha tényleg nem menne a bölcsődei felvétel.
2014. jún. 25. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Természetesen volt munkáltatói igazolásom. Hogy miért utasítottak el, csak tippelni tudok, valószínűleg azért, mert a férjem "túl jól" keres (értsd, nem minimálbérre van bejelentve), hogy emellett iszonyat magas a lakáshitelünk, nem lényeg. Többeket tudok, akiket szintén elutasítottak, mindenki ment volna vissza dolgozni.

Magánbölcsikkel és csanákkal remekül el van látva a város. Mint előttem írták, tavalyig az ovihelyzet is katasztrofális volt, gyakorlatilag senkit nem vettek fel, akinekl anyukája otthon volt a kisebbikkel, és még nem töltötte be az 5 évet, amikor ugye kötelező. Az én nagyobbikom is magánoviba jár hetente 3-szor, ez 30 ezrünkbe fáj. Most épült egy új ovi, így kicsit jobb a helyzet, de sok 3 évest így is elutasítottak.

2014. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk így azért elég szomorú. Nincs tervben a bölcsődei helyzet fejlesztése?
2014. jún. 26. 09:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Az viszont elég fura, hogy most is sok 3 évest elutasítottak, mert nekem úgy rémlik, már törvénybe foglaltan kötelesség felvenni/beadni a 3 évet betöltött gyerekeket oviba. Eddig ugye ez 5 év volt, ez most változott nem rég.
2014. jún. 26. 09:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen törvény. Valóban tervezték a 2014-es tanévtől, de rájöttek, hogy kivitelezhetetlen, ezért áttoltták 2015-re. Van egy olyan érzésem, hogy akkor sem lesz belőle semmi.
2014. jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!