Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hány éves korig lehet bölcsibe...

Hány éves korig lehet bölcsibe beadni a gyereket?

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

3 éves korig.


3 évesen már óvodába kell járnia.


Az én lányom 2 évesen kezdte, most lesz jövőhéten három.

Júl. 14-től nyit a bölcsi, így megy még 3 hetet nyáron, majd szept. 1-től oviba.

2014. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Betöltött 4 éves korig lehet hivatalosan.

Az én lányom nov.26-án töltötte a négyet. Dec. 1-től ment oviba.

2014. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam ma 3 éves és elvileg szeptembertől menne oviba de sajnos még nem szobatiszta,viszont úgy néz ki hogy sikerült melót találnom.Ezért gondoltam hogy beadnám bölcsibe.
2014. júl. 7. 14:20
 4/14 anonim ***** válasza:
3 évesen nem valo neki már a bölcsi szobatisztaság még szeptemberig kialakulhat.
2014. júl. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szoktasd le inkábbb a pelusról, ez 3 évesen azért már menni szokott. Ha ráálltok, biztos, hogy szeptemberre szobatiszta lesz, és akkor mehet ovivba.
2014. júl. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem értem miért ne lenne neki való a bölcsi. Ha most kerül közösségbe, szerintem sokkal jobb a kis létszámú közösség ahol jobban tudnak figyelni rá, mint egy majd harminc fős ovis csoport. Én csak előnyét érzem hogy a lányom 4 éves koráig bölcsis volt.
2014. júl. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam sikerült melót találnom és ezért adnám be,már rég rajta vagyunk a leszoktatáson de eddig nem sok sikerrel ha tehetném itthon maradnék vele,de sajnos egy fizetés nagyon kevés.
2014. júl. 8. 12:09
 8/14 anonim ***** válasza:

6/7-es


Valóban jobb egy gyerkőcnek a kisebb közösség, mint egy nagyobb, de nálunk pl. a bölcsődében 2 gondozónőre vannak a lányomék 25-en! Ez a nagycsoport, akik szept. mennek oviba.

A középső csoportba 2 gondozóra vannak 18-an, a kis csoportban pedig 5 gondozóra 12-en! (8 hó-1 éves korig).


Tehát nem feltétlenül vannak a bölcsiben kevesebben a gyerekek, mint az ovikban. Ez egy pesti bölcsőde egyébként.


Kérdező: az, hogy most szeretnéd majd bölcsibe vinni .. hát ahhoz be kellett volna íratnod már tavasszal. A beiratkozások mindenhol véget értek. Ha fel is veszik, akkor is várólistára. Nem sűrűn van hely már ilyenkor a bölcsikben.

Ovis beiratkozások is véget értek már, de talán ott nagyobb esélyetek lenne. Kezd el leszoktatni a pelusról.


Ha egyáltalán nem megy, akkor marad a családi napközi, ahol egyrészt hely is van, másrészt a pelenkába nem kötnek bele.

2014. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Basszus. Az milyen bölcs? Elvileg maximum 12 gyerek lehetne egy bölcsis csoportban.
2014. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Olyam bolcsi, ami 200%-os kapacitassal mukodik, mert a keruletben csak 8 bolcsi van es minden evben 300-400%-os a jelentkezesi arany.


Vard ki a vegeg, mi lesz akkor, ha az ovik 3 evesen tenyleg kotelezok lesznek.

Nalunk mar most 120%-os az ovik kihasznalasa..raadasul rengeteg gyereket elutasitanak, hiaba jar bolcsibe es menne oviba. ;/

2014. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!