Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 és fél éves gyerekem felvett...

2 és fél éves gyerekem felvették a bölcsibe de közben tegnap visszamondták. Nem tudom mi legyen a következő lépésem. Volt már valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Tegnap jött a papír, hogy nem fér bele a létszámkeretbe (kisvárosban lakunk, miközben már júniusban hívtak, hogy fel van véve. Október közepén megyek vissza dolgozni és már fél évesen beírattam, hogy legyen helye. Erre most azt mondják, hogy mégsem. A dolog pikantériája az, hogy a környezetemben 2 anyuka is várandós (még idén szül) és az ő gyerekeiket meg (másfél és 2 évesek) felvették, pedig a jogszabályok szerint nem lehetne, mert a szülő a gyerek (születendő) 1 éves koráig nem dolgozhat vagy le kell mondania a Tgyás, Gyedről, tehát itt tuti protekcióról van szó.

1. Menjek be a vezetőhőz és magyarázzam el neki a dolgokat,(félek, hogy ha valaki helyett felveszik, tuti a gyerek issza meg a levét)

2. Irjak neki névtelen levelet, emlékeztetve a jogszabályokra, vagy

3. Irjak az illetékes szervnek az ügy kivizsgálását kérve.


8 órában megyek vissza dolgozni és nagyszülő nincs. Párom is dolgozik, tehát felügyelet másképp nem megoldható. Magánovi sincs, szóval csak a bölcsöde a megoldás. (mielőtt még egyéb tanácsokat kapok)


2014. júl. 29. 14:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ez történt: sikerült július végén beszélni a vezetővel. Elöször kedves, aranyos volt, és felajánlotta a félnapos bölcsit mondván, hogy nem tud ágyat biztosítani, de ugye én 8 órában megyek vissza.... Töprengett, de arra jutott, hogy sajnos nem tud mit csinálni. Én feszengve, halkan megjegyeztem, hogy hát nincs olyan gyermek aki netán elmegy oviba, kistesó miatt anyuka úgyis otthon lesz... (szemét dolog, de tudtam, hogy 2 is van) Sőt megkaptam, diplomatikusan, hogy ha ők terhesen dolgoznak, akkor megtehetik. (persze mind2 protekciós) Erre én mondtam neki, hogy nem az ő helyüket kérem, de egy helyet biztosítson. Most ott tartunk, hogy ígéretet tett, de az első percben tanúsított kedvessége eltűnt. És igen utolsó válaszoló a gyerekkel kiszúrhatnak! Nagyon gyakori, hogy "valaki" gyerekét állandóan babusgatják és vigasztalják, viszont másénál félrenéznek, hadd sírjon a gyerek stb. De igen van ilyen és ebben az esetben a gyerek nem szívesen megy bölcsibe, és kínszenvedés a reggeli indulás! Hogy miért vagyok paranoiás, pont ezért, mert tudom, hogy olyanok is igénybe veszik a bölcsit, akik csak kényelemből teszik. A közeli nagyvárosban ahogy megszületik a bölcsis gyerek kistesója, rögtön kiteszik a bölcsiből, mert úgye az az anyuka aki 1 éven aluli gyerekkel otthon van nem vállalhat munkát, vagy lemond a Tgyás, gyedről. Ebben az esetben a vezetőnek kell eldönteni, hogy felveszi-e a szülés előtt álló kismama gyerekét és tájékoztatja, hogy mi történhet.

Na szóval ígéretet kaptam és már visszahallottam, hogy a két protekciós kismama gyerekét csak félnapra vették fel. Hát én vagyok a fekete bárány akire még mutogatnak is... (megjegyzem: kisvárosban lakunk!) De mehetek dolgozni és reménykedhetem, hogy gyerekem meg lesz vigasztalva ha sír, el lesz látva rendesen....

2014. aug. 6. 13:05
 12/13 anonim ***** válasza:
Az utólsó vagyok és örülök , hogy írtál:) Na , most azt tanácsolom neked, hogy ne foglalkozz, hogy mit mondanak rád...neked dolgoznod kell... a következő lépés, hogy jó kapcsolatot ápolj a gnőkkel, nem nyalizni kell, bár ha úgy érzed, hogy ezzel jobb akkor tedd azt, csak ne vidd túlzásba, de nem muszáj... minden csoda 3 napig tart... a gyerekedet szeretni fogják nyugi, később megnyugodnak majd a kedélyek és minden jóra fordul.:)))
2014. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Újra az utólsó vagyok...és gondozónő vagyok:)))Azért voltam kicsit felháborodva az írásodon, de belátom, hogy biztosan létezik az a jelenség amit leírtál.Mégis azt mondom, hogy hosszútávon jól mennek ezek a dolgok a bölcsikben. Figyelj, nekem volt egy gyerekem aki egész kicsin és persze még szopósan került hozzánk...nem én szokattam, de valamiért engem választott magának a kisfiú. Sokat sírt, nagyon kötődött az anyához.Az anya már kiborult, egyébként sem volt erős egyéniség, de mindegy. Ez a nő hiába szerettem én a gyereket mintha a sajátom lenne, folyton belém kötött, ingerült volt velem, kifigurázott a szülők előtt, nem köszönt reggelente...de mindezt úgy tette, hogy volt 2 alkalommal, hogy én adtam pénz, hogy kiváltsa a gyereknek a gógyszerét.Hidd el hiába pikkeltem az anyára(értsd:tartózkodó lettem vele szemben és vagyok is)de a kisfiút mégis nagyon szeretem, most is, semmi nem változott meg a szülő miatt. Ebben bízzál, a vezető is majd megbékül, csak nyugodj meg, mert ha a gyereked érzi a te nyugtalanságodat és aggódásaidat ő is olyanná válik. Sok sikert neked és, ha megbántottalak, akkor elnézésedet kérem.
2014. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!