Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek nem gyors ez a...

Szerintetek nem gyors ez a tempó? 1 nap után már ott kellett hagyjam.

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdtük a beszoktatást a 22 hónapos kislányommal.

Ekkor együtt voltunk kint a többiekkel az udvaron 1 órát. El volt, vegyült, érdeklődött a többiek iránt. Tegnap, mikor megérkeztünk, akkor már ott kellett hagyjam fél órára. Sírt, mikor mentem érte.

Ma 1 órára kellett ott hagyjam, szintén végig sírta. :(

Egyébként egy nagyon kedves, alkalmazkodó kislány. Sokszor van mamánál, és nővéreméknél, ott egyáltalán nem hiányol.

Nem gyors ez a tempó szerintetek? Nem kéne több idő, hogy megismerhesse a helyet és az őt körül vevő embereket? Annyira aggódom, a szívem megszakad érte. Ha nem lát, akkor állandóan csak pityergek. :(


2014. szept. 3. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen tempót szeretnél, ha napi egy óra gyors?
2014. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Ez a tempo 3 év feletti gyerekeknél van.

De azért most kicsit lelkiismeret furdsalást okozok neked. Nem érdeklödtél a beszoktatásról mielött beadtad a lányodat?


Mi részletesen megbeszéltük a személyes gondozojával, hogyan is lesz.

Nálunk 3 napig csak 3 gyerek volt a terembe, és mi a gondozóval, hogy megszokja a környezetet és a gondozót. Majd félórára hagytam ott és csak következö héten jött a többi gyerek is és toltuk ki az idöt.

ìgy 2 hét alatt szépen beszokott. Lehet hogy ment volna gyorsabban is, de es mindenkinek jó volt, a gyerek megbízott mindenkiben.

2014. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4%
Egy normális helyen ilyen nincs ! beszelj a bölcsi vezetővel es ha nem megy vidd azonnal máshova. Befog fordulni es el veszíti a biztonság érzetet nem beszelve hogy csalódást okozol neki es nem fog bízni benned .
2014. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Természetesen mielőtt beírattam megkérdeztem, hogy mi a menete a beszoktatásnak. Akkor azt mondták, hogy az első hét vége fele 5-10 percre kell magára hagyjam. Az a gondozó, akivel erről beszéltünk nincs héten. Mivel első gyermek, ezért fogalmam sincs arról, hogy mi a helyes, hogy működik ez normál körülmények között. Ez ráadásul magán intézmény, nem is állami, még fizetek is ezért.

Nekem úgy lenne korrekt, ha 1 hétig én is ott lehetnék vele akár fél órára is, és csak utána szép fokozatosan hagynám magára. De ha azt mondjátok, hogy normál körülmények között ez a helyes, akkor természetesen nem hagyom szóval, csak nem "mertem" a gondozók szakmai tudatását, és évtizedek óta alkalmazott rendszerét felül bírálni.

2014. szept. 3. 14:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam csanába jár és teljesen az ő és az én igényeim szerint csináltuk a beszoktatást. 2 hónap volt, de az időnkbe belefért, a gyerek imád oda járni, simán alszik, semmi gond nincs. Amúgy mi sem terveztük azért ilyen hosszúra csak ugye voltunk nyaralni plusz 2 betegség 1,5 hetes otthonlétekkel bezavart. Ahogy nálatok megy az nem jó, magánbölcsiben meg pláne alkalmazkodjanak már a gyerekhez, ha látják, hogy nem jó ahogy csinálják.
2014. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Én is gyorsnak érzem. Igaz, az én fiam csak másfél éves, de egyelőre ott tartunk, hogy 1-1 órát tölt a bölcsiben. A héten kezdtünk, ma volt először olyan, hogy néhány percre kimentem. Csak próbaképp. Szerintem még elég sok idő eltelik, mire hosszabban ott hagyom egyedül.
2014. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Szerintem nem. Az én kicsim 13 hónapos, második napon már maradt 1 órára, harmadikon már kettőre. Második hét elejétől ott aludt. Ez a harmadik hét és már egész nap bent van. Kicsit sírdogál néha, de megvigasztalják a gondozónők... De ha neked ez így nem jó, akkor beszélj a gondozónővel, nem kell egyből a vezetőhöz rohanni...
2014. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg gyereke válogatja. Nálunk a kislányom másnap már egyedül volt ott kb. 3 órát, negyedik nap pedig ott aludt, meg se kottyant neki, és legalább nem azt szokta meg, hogy anya ott van a bölcsiben. Könnyen lehet, hogy ha anyásabb típus a kislányod, akkor a világ legkíméletesebb beszoktatását sem úsznátok meg sírás nélkül (mert arra azért kevesen érnek rá, hogy 2 hónapig szoktatgassanak).
2014. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3maska nem kell ennyire uszitani ezt az anyát a gnöre,nem egy jó dolog, hogy a vezetöhöz irányitod.Te meg anya ne hallgass erre a butaságra, mert neked nem a fönökkel lesz dolgod hanem a gnövel, meg tudod vele ezt nyugodtan beszélni
2014. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy hétig maradni talán sok, de a gyerekhez kell igazodni, persze figyelembe kell venni a többi gyermek érdekeit is, mert öket is megzavarhatja, ha ott van sokáig egy szülö.bizni kell a gnökben, hogy talán tapasztaltak, nehez az elvalas monkettötöknek eut át kell vészelni, de menni fog.
2014. szept. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!