Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nyugtassatok meg! Bölcsiben...

Nyugtassatok meg! Bölcsiben áldott jó gyerek, mindent megeszik, pohárból iszik, nincs hiszti ( hétfőn kezdtük a beszokást) Itthon: válogat, nem iszik pohárból - hiába próbálom -, hiszti, alig lehet lekötni?

Figyelt kérdés
Másnál is ez a helyzet, vagy én neveltem rosszul? (hozzáteszem, hogy itthon nagyon anyás, meg a bölcsiben is amíg ott vagyok)

2014. szept. 5. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gyerekek anyával mindig másmilyenek. Az én fiam is másképp viselkedik, ha ott vagyok. A közösségben meg létezik egy olyan, hogy "csordaszellem". Látja, hogy a többiek esznek, és ő is eszik. Persze nem minden gyereknél van így.
2014. szept. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pontosan tudja, hogy nálad be lehet próbálkozni. :) Nem kell ehhez stigma magadra, hogy rossz anya vagy, meg hogy elrontottad: gondolj csak bele - a bölcsiben sok gyerek van, nincs is módja arra, hogy végigjátszmázza azt a gondozónőkkel, amit veled otthon. Ettől nem leszel rossz anya kicsit sem. Az én lányom csoportjában pl. vegyes amúgy a tapasztalat: van gyerek, aki éppen a bölcsiben borul ki az anyahiánytól, és fordul ki magából, az én lányom pl. ott is, itthon is ugyanolyan, és van, aki állítólag a bölcsiben álomgyerek, az anyukája szerint meg otthon alldaylong hiszti van.
2014. szept. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A csordaszellem erősebb, ez természetes. Nincs semmi baj nyugi :)
2014. szept. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Mi az hogy ott iszik pohárból otthon meg nem? Akkor te rontasz el valamit. A WC csészéből jut vízhez vagy hogy?

Azt akarom mondani te adsz alternatívát ha szomjas...meg minden másra is

2014. szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, én adok alternatívát... De hidd el, ha nem adok, akkor hiszti... Tudom változtatnom kell, - félretéve a lelkiism. furdalást, hogy "beadtam", és csak október közepén kezdek dolgozni. Nehéz.
2014. szept. 5. 11:15
 6/11 anonim ***** válasza:

az én gyerekem is hasonló... bent iszik pohárból, itthon hiába rakom ki neki pohárban az innivalót, inkább nem iszik addig, míg nem rakom át az itatójába.

szerencsére nem válogat, mindent megeszik.


abban van igazság, hogy minden gyerek az anyjával szemben enged meg legtöbbet magának, így a hiszti is nálad csapódik le.

adj neki időt, míg megszokja ezt a változást, hogy ő már bölcsis és nincs egész nap veled.

egyébként meg igazuk van, akik a csordaszellemet emlegetik :)


amiatt meg ne aggódj, hogy csak októbertől mész dolgozni, addig legalább tutira beszokik, és ha beteg is lesz (ne legyen), akkor nem táppénzzel kezdesz.

2014. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, kicsit megvigasztaltál :)
2014. szept. 5. 19:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Anyámékkal is nagy harc volt , hisztire mindig megkapta amit akart, ergo megerősítették , ez az ha valamit el akarsz érni hisztizz!

És ha hisztizik? határozd el és maradj is nyugodt. Te is vegyél elő egy poharat és igyál.

Hagyd neki is ott (ne legyen törhető) és kevés folyadék legyen benne.Hagy neki időt. Nincs 40 fok hogy könnyen kiszáradjon.Ha iszik belőle ne legyen felhajtás csak dicsérd meg szépen.Ez legyen a természetes. Ne erőltesd ne kínáld. Ha nem megy rá lehet segíteni egy kis sós rágcsával :) NEM KÍNZÁS mert minden lehetősége adott hogy folyadékot vegyen magához.

És igen Ti rontottátok el, neked kell megoldanod.

És más helyzetekbe is kerüld a hiszti megerősítését.

2014. szept. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

-Igazad van, én adok alternatívát... De hidd el, ha nem adok, akkor hiszti... Tudom változtatnom kell, - félretéve a lelkiism. furdalást, hogy "beadtam", és csak október közepén kezdek dolgozni. Nehéz.-

-NEM kell változtatnod semmit !!! Had legyen otthon kicsi meg , es elkényeztetve .... Mikor akarod kényeztetni 16 evesen mar nem tudod . Az otthon melege az anyu szeretetéhez ez is hozza tartozik . NA MOST JÖN A LEPONTOZÁS :)

2014. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyereknek árt. Attól még lehet kényeztetni más fronton.
2014. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!