Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akinek otthon eléggé el volt...

Akinek otthon eléggé el volt "kényeztetve" a gyereke könnyen beszokott a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Szeptembertől viszem bölcsibe a kisfiunkat, mert vissza kell mennem dolgozni. Ekkor 28 hónapos lesz. Már most nagyon rossz érzésem van ezzel kapcsolatban. Nagyon szeretek itthon lenni vele, rengeteget foglalkozom vele. Mindenki őt rajongja körbe az egész családban. Jókat hallottam a bölcsiről ahová kerül. Szerintetek megnyugszom, ha látom, hogy szereti a gondozónőket? Nálatok mennyire ment nehezen a beszoktatás hasonló esetben? Elmúlik nála ez a nagyon anyásság?
2014. ápr. 7. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Könnyen ment. A "csordaszellem" csodákra képes. Mondjuk az nem art, ha elore fel keszited, hogy ott nem körülötte forog majd a világ.
2014. ápr. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak előnyére fog válni. Ott egy másfajta törődést, nevelést fog megtapasztalni, emellett meg kell tanulnia alkalmazkodni a többiekhez és várni a sorára. Ez is nagyon fontos és az is, ami te csinálsz otthon, a sok törődés és szeretet. Lehet, hogy az elején picit nehéz lesz, de lehet, hogy simán átvészeli.
2014. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kislányom nagyon anyás volt.

Apa szoktatta be a bölcsibe, és azóta rengeteget fejlődött, pedig itthon is sokat foglalkozunk vele. Állami bölcsibe jár, és nagyon szeret menni. Azóta is inkább anyás mint apás, de szerintem a nevelési stílusunk miatt. Én szigorúbb vagyok és következetes, tudja, hogy amit igérek, betartom, és meddig mehet el nálam. Neki kellenek a határok, hogy biztonságban érezze magát. Szerintem, ha jó a bölcsi, az előnyére válik egy 2-2,5 évesnek.

2014. ápr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!