Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Menjen bölcsibe vagy őrüljünk...

Menjen bölcsibe vagy őrüljünk meg itthon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagy dilemmában vagyok mit tehetnék annak érdekében hogy a kislányom jobban érezze magát. Én már terhesség eleje óta itthon voltam táppénzen, a kislányom pedig 16.hónapos. Tehát 2 éve itthon vagyok, és mostanában kezdek megőrülni. Kislányom eléggé aktív, szeszélyes, egyik pillanatban örül, másikban sír. Van hogy hetekig sírós, és enni is alig akar, dobálja magát a földön, újat nem akar tanulni tőlem, nem akar pohárból inni, önállóan enni. Ha társaságban vagyunk, azt szereti a legjobban, ilyenkor mintha kicserélnék. Néha előfordult hogy nagyszülőknél hagytuk, és semmi probléma nem olt vele, aludt evett, kész. Nem hiányolt minket szülőket. Azt látom rajta, és érezteti is velünk hogy szeret, de ő annyira társaság szerető kisemberke, hogy én mostanában arra gondolok, talán kevés vagyok itthon neki. Társaságba járunk, itthon pedig mindig van valami, de szerintem már unja a megszokott dolgainkat. Szerintetek a kislányom jól érezné magát a bölcsiben, érett-e rá? Nekünk már az is jó lenne ha heti 2-3 napot beadhatnám vhová, de nem tudom van-e ilyen hely? Hátha jó lenne mindkettőnknek ez a megoldás. Én sem golyózok be, ő pedig társaságban lenne. Kecskeméten lakunk.
2014. nov. 11. 12:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%
én inkább baba-mama klubbokba, vagy egyéb gyerek-csoport foglalkoztató órákra, játszóházba járnék vele rendszeresen, mintsem bölcsibe!!(ha megtehetném anyagilag)
2014. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

Miért nem írod azt, hogy bölcsibe adom a 16 hósomat, nagyon ciki mások előtt?


A kérdésed alapján nem bírsz vele, unod is magad rendesen, és heti 2-3 napra le akarod passzolni. Szerintem tedd, még mindig jobb neki, mint egy olyan anya mellett otthon, aki úgy érzi, megőrül tőle.

2014. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
*vagy ismerőshöz, ahol szintén kicsik vannak
2014. nov. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
bocsánat lényeget kihagytam. Szóval nem csak én látom milyen a gyerekem, a szüleim is mondják hogy valami iszonyú energiával rendelkező unokájuk van. Van hogy 4-en nem bírunk vele. Hiába 16 hónapos még mindig nagyon sírós, képes órákat üvölteni, ha valamit nem kap meg. Verni nem akarom, ha rá csapok a kezére vagy fenekére, kinevet. Olyan mintha nem bírnék el ekkora gyerekkel, tanácstalan vagyok teljesen. Néha úgy kikészít hogy azt veszem észre hogy bőgök már a tehetetlenségtől.
2014. nov. 11. 13:04
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Hasonló korú lányomnál jó megoldásnak bizonyult a "babajelnyelv" tanulása. Beszélni még csak pár szót tud, jobban megértem, ha mutatja a jelét. Tudja így mondani,hha éhes, szomjas, peluscsere kell, fázik v aludni akar. Jóval kevesebb így a hiszti, mert egyből megértem mit akar. Nem lesz ideges attól,h nem bírja magát kifejezni.

Meg jó időeltöltés, hogy nézegetjük a mesekönyveket és tanulgatjuk az állatok jelét, már tud 10-15 állatot mondani. Próbáld ki, csak pár alapszót taníts meg neki, ha nincs a jelekre ötleted, innen nézhetsz:

www.hallatlan.hu

Meg mindenképp növeld a szabad levegőn töltött időt/mozgást, nekem is kb. ekkora és eléggé megnőtt a mozgásigénye. Ha játszótérhez túl nedves az idő, akkor is lehet motorozni, aszfaltkrétázni, labdázni, messzebbi boltba gyalogolni stb...

Én bölcsibe semmiképp sem adnám, főleg ha amúgy van lehetőségem otthon maradni.

Heti 2-3 délelőttre esetleg magánbölcsi vagy családi napközi jöhet szóba.

2014. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
2. én mindent csinálok, csak nem unatkozok. Most pár hete már tanulok is, már ha tudok egyáltalán. Nem kell kötekedni, örülj neki ha neked nem ilyen energia bomba hisztis gyereked van. majd meg tudnád.
2014. nov. 11. 13:06
 7/24 A kérdező kommentje:
Most jöttünk be kint szaladgált. Ő is tud sok mindent mondani, de azt vettem észre semmi nem köti le. Van nyuszi motorja de nem megy vele. Van zsírkrétája leülünk firkálni, kb. 2 perc és már szaladgál. Nem köti le semmi. vŐ azt szereti ha a függönyt tépheti, ha felmászik vhová és én szívinfarktus kapok. Két másod perc alatt átrendezi a szobát. Szét tép mindent, a fát megenné ha hagynám.
2014. nov. 11. 13:10
 8/24 A kérdező kommentje:
Mesekönyveket is vettem neki sokat, mind megeszi és széttépi.
2014. nov. 11. 13:11
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj hallgass az ösztöneidre és ne másokra, főleg ne az itt kommentelőkre. Vannak családi napközik is.(igaz hogy fizetősí, de jobb a színvonali és kevesebb a gyerek). Mi is járunk a kislányommal Ringatóra és hát most már értem hogy mások miért írják hogy nem való a gyerekének a bölcsi... Az én kislányom mindenkihez odamegy nem is érdekli hogy ott vagyok e. Minden gyererket felnőttet megsimogat mászik mindenhova,mnem győzök rá figyelni, míg a gyerekek jó része anyuka ölében üli végig az egész foglalkozást. Mondjuk még csak 10 hónapos, de ha később is ilyen lesz akkor mi megyünk családi napközibe még korábban is mint amennyi idős a kislányod. Te látod hogy a gyerekednek mi a jó, ha úgy érzed neki erre van igénye és te nem viszed akkor ugyanúgy nem elégíted ki a szükségleteit mint az a szülő aki az nagyon ragaszkodó gyerekét minél hamarabb bölcsibe adja. Neki erre van igénye, más gyereknek arra hogy anyával legyen otthon. Jól lefáradna, és te is tudnál egy kicsit tanulni, kikapcsolódni. Nem kell ott aludnia, csak vidd el délelőttre, ott is ugyanúgy van beszoktatás. Itt úgy is csak azt fogod kapni, hogy megakarsz szabadulni a gyerektől és a bölcsi az ördög találmánya. :D
2014. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Utolsó aranyos vagy köszi :) Te megérted amit írok :)


Nem akarnék én megszabadulni Tőle, de én szerintem un engem. Ezt onnan is vágom hogy a szüleimnél hagytam kb. 2-3 órára, és siettem vissza hozzá, de addigra aludt. Azt gondoltam ordítva fog várni. Itthon vannak azért jobb napjaink is, de többségben sajnos kiborító. Nem lehet vele játszani, csak futkos és elesik, és ordít. Bele rakom járókába akkor torka szakadtából. Újat nem akar tanulni egyszerűen képtelen bármire is figyelni huzamosabb ideig.

2014. nov. 11. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!