Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha jön a második baba akkor a...

Ha jön a második baba akkor a nagyobb mehet bolcsibe? Vagy ha már elkezdte elküldik?

Figyelt kérdés
Van egy 19 hónapos fiam.szeptembertol menne bölcsibe. Még nem vagyok terhes de idén szeretnék az lenni. Ha elkezdi a bölcsit a fiam és akkor leszek terhes akkor elküldhetik a bölcsiből mert én itthon vagyok? Ha most esnék teherbe akkor ugye fel sem vennék?
2015. jan. 23. 14:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
31%
Azt kihagytam, hogy a fiam már most is a vele egykorú gyerekekre jobban figyel, meg játszik, mint velem és ezért én bátrabban adom be maximum 1,5 év után bölcsibe és szerintem is hasznos ha gyerekek veszik körül.
2015. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is jön a tesó, és 21 hónap lesz a korkülönbség. Ha be tudod, és mindenképp be akarod adni, arra figyelj hogy ne rögtön akkor mikor megszülsz. Nálunk csak munkáltatóival veszik be a kicsiket. Hogy elküldhetik-e annak érdeklődj utána, mert rengeteg olyat olvastam már hogy oviból hazaküldenék délben a gyereket mert anyuka otthon van a picivel.
2015. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nekem májusban kell jelentkezni szeptemberre. Jelentkezni fogok aztán meglàtjuk mikor jön össze a második baba. És nyilván majd megtapasztalom hogy kiteszik vagy sem. Természetesen nem gond ha itthon van velem ő is hiszen ez természetes csak szerintem jó dolog a bölcsi. Kíváncsi voltam valaki jàrt e igy és ha igen mi történt.
2015. jan. 23. 15:43
 14/20 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom hogy hamarabb akarod beadni és azután tervezizek a kicsit. Akkor így az első mondatom tárgytalan. Előző voltam.
2015. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nekem is munkàltatoi a feltétel és kapok is. Szerintem fel is veszik csak ezt nem tudom hogyha közben teherbe esem akkor mi lesz.
2015. jan. 23. 15:49
 16/20 anonim ***** válasza:

Miért lepasszolás az, ha a szülő észreveszi a gyerek természetes igényét a gyerektársaságra?

Én egyedül akkor nem tartom elfogadhatónak, ha olyantól veszik el a helyet, aki dolgozni menne, és ezért nem veszik be a bölcsibe.

Kérdésre: nálunk is van nem is egy olyan, aki terhes, és viszi a gyereket. Szerintem, ha nincs túljelentkezés, akkor simán engedik. Szerintem még örülnek is, nálunk pl. volt olyan, hogy kevés volt a gyerek, és 1 csoportot megszüntettek, így az a jó, minél többen vannak. Ha a terhesség miatt elutasítanák a szülőt, annál kevesebb járna a fenntartásra. Gondolom, ha viszont ezért nem vennék be a másik gyereket, akkor szólnának, hogy mi a helyzet.

2015. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ment bölcsibe. Én visszamentem dolgozni, de amikor bejelentettem az igényem a munkáltatónál, akkor még nem számítottam a terhességre (terveztük, csak nem ilyen hamar (Ez volt május végén), szeptember 9-én mentem vissza dolgozni, akkor már 3,5 hónapos terhes voltam.

Nem rakták ki a lányom a bölcsődéből és óvodába is jár.

2015. jan. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
a 9 válaszolonak magánbölcsiböl bizti nem rakják ki.
2015. jan. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ha terhesen is dolgozol majd addig nem rakják ki.de én jövöre tolnám a következő baba a dolgokat mert ha jol látom jövö szeptemberben ovis koru lenne fiad ovibol nem rakják ki bizti.
2015. jan. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2 éves volt a fiam,amikor a 2 éves státusz vizsgálaton beszédfejlesztésre javasolták. Én mindent megtettem,hogy mehessen bölcsibe és legyen gyerekek között,de mivel terhes voltam nem engedték. Egyszer vittem fejlesztésre,utána nem hívtak vissza. Itthon voltunk,sokat foglalkoztam vele,mindig amikor ovi mellett mentünk el ő leragadt és nézte,hogy hogy játszanak a gyerekek. Játszóra imád járni,mert gyerekek között van. 2 héttel ezelőtt megpróbáltam megint a bölcsit,mivel 3 éves volt a héten és szavakat,1-1 mondatot mond,a kerületünkben pedig 1 beszédfejlesztős bölcsi van csak. Száj húzva,de behívtak személyesen,és elmondtam,hogy nem lepasszolni akarom őt,mert elvoltunk eddig is hármasban,mivel közben megszültem,és hogy igényli hogy gyerekekkel legyen és nem beszél. Nagy nehezen felvették. 1 héttel később mehetett először,beléptem akkor rosszul lettem,hogy ő a negyedik gyerek a csoportban,és mire ez a felhajtás,hogy nincs hely meg ilyenek. Egy próbát megér szerintem nálatok is,ne hagyd magad lerázni,ha egyszer bent van,akkor nem hiszem,hogy azt mondják,hogy többet ne menjen,mert te babát vársz
2015. jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!