Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van itt valaki akinek nehezen...

Van itt valaki akinek nehezen szokott be a gyereke a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Mit lehet ilyenkor tenni? Félek attól, hogy nem jó neki, nagyon érzékeny, mi van ha nem fog tudni beszokni?

2015. jan. 27. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Elkezdtétek már?


Nekünk nagyon döcögősen indult,2 hétig nem is evett-ivott bent,sokat sírt,engem is megviselt.Szerencsére volt lehetőségem fokozatosan beszoktatni,csak akkor kezdett ott aludni,amikor napközben már nem sírt.


Szeptember végén kezdtük,decemberben már egyáltalán nem sírt bent.Az alvással vannak még gondok,de egyedül sétál be az ajtón,eszik,iszik,játszik és otthon emlegeti a gondozókat,szóval azt mondhatom,hogy beszokott teljesen.

2015. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen, de nagyon nyögve nyelős. :(

ez már a 2. hét, de úgy érzem semmi haladás.

biztosan érzi, hogy én nem akartam és én is bizonytalan vagyok. nem tudom azt "hazudni", hogy milyen jó, persze van előnye is nyilván, de alapvetően én korainak tartottam, és tudtam, hogy nehezen viseli majd, hogy nem csak vele foglalkoznak.

2015. jan. 27. 10:45
 3/7 A kérdező kommentje:

ráadásul jövőre meg ovi beszoktatás.

éppen megszokja az új környezetet, majd jön a másik.

nagyon durva.

nem tudom, hogy egy kisebb létszámnál milyen lenne a reakció.

és hogy honnan lehet tudni, hogy elfogadja-e a gondozókat, van hogy ölben sem nyugszik meg.

2015. jan. 27. 10:47
 4/7 A kérdező kommentje:

nálunk is van fokozatosság, én az elején furcsállottam is, hogy minek így elhúzni..

annyit tudunk tenni, hogy eleinte nagyszülő megy kora du.

a legrosszabb esetben is heti 2 napot lesz reggeltől-estig.

bár azt hogy hogy fogja viselni nem tudom.

nem nagyon vannak a gyerekek estig.

2015. jan. 27. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:
A 2 hét az még nagyon-nagyon rövid idő,ennyi idő alatt még ne számíts sok "jóra". És valóban igaz,hogy a gyerekek minden rezdülésünket érzik,ha nem fogadod el a tényt,hogy bölcsis lett,neki is nehezebb lesz (tapasztalat). Várj türelemmel és az idő majd segít.Ha otthon vagytok,szeretgesd sokat,olvass mesét,játssz vele és beszélj pozitívan a bölcsiről,nekünk az segített.A gondozók tényleg sokat foglalkoznak velük (legalábbis nálunk) hidd el,hogy jó kezekben lesz.
2015. jan. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok, mint a kérdező.

3 hete szenvedünk, de még mindig sírás az egész délelőtt, amikor ott hagyom.

Ebéd után megyek érte, de addig gyakorlatilag csak sír.

Enni sem igazán akar még.


De ő még csak 1 éves.


Én sem érzek előrelépést és ez bánt nagyon... rossz látni, hogy neki nem tetszik az új rendszer.

De nekem meg dolgoznom kell.

2015. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

most már kicsit jobb híreim vannak, de szerintem el fogom kiabálni, mert betegség miatt ki fog maradni több nap sajnos. :(

meg tudták nyugatni, már kevesebbet sír, haladunk, remélem nem visszafelé.

ott is aludt, igaz nem annyit mint itthon.

2015. jan. 30. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!