Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha máj-ban lesz egy éves,...

Ha máj-ban lesz egy éves, most márc-ban már be kell íratnom? és ha nincs munkám?

Figyelt kérdés

úgy tervezem, hogy legkésőbb nov-ig munkát akarok találni.előtte egy hónappal már szeretném beszoktatni valahogy.

mivel a gyerek apja nevén és még nem volt gyermekelhelyezési valszeg nem is minősülök egyedülállónak..

akkor is jogosult vagyok rendszeres gyermekvédelmire?


hallottam hogy márc-ápr között lehet beíratkozni (amikor még nem akarom bölcsibe adni..)


az önkormányzatnálmeg tmondták a rendszeres gyermekvédelmit akkor adják, amikor bölcsibe megy.


akkor hogy írassam be anélkül?


2015. febr. 14. 11:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

szóval így muna nélkül, rendszeres gyermevédelmi nélkül be kellene íratnom, úgy, hogy azt sem tdom mikortól adom be?


vagy hogy megy ez?

2015. febr. 14. 11:04
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, most tavasszal kell beiratni, ha szeptembertől, vagy akár azután akarod vinni. A rendszeres gyermekvédelmi pedig nem csak akkor jár ha már bölcsis, az előtte is jár, ha olysan az anyagi helyzet, ha az egy főre eső nettő jövedelem nem haladja meg a 37E (?)ft-ot. Az én gyerekem 1,5 éves, de én születése óta megigényeltem rá, és kapom is. Munkáltatói pedig, tudom csúnya dolog, de ha van ismerős irass vele egy kamu munkáltatóit. Én megértelek, én is ilyen helyzetben voltam az első gyerekemmel, de igy felvették kamu munkáltatóival, és tudtam munkát keresni. ha még van kérdésed irj privit nyugodtan.
2015. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A "gyerek az apja nevén van"... NEM egy kocsiról beszélünk, ébresztő!

Az, hogy van apja, még nem jelenti, hogy ne lehetnél egyedülálló!

Szerinted, akik elválnak, ott a gyereket "leveszik az apja nevéről"? Egek!


Oviban, bölcsiben MINDIG csak egy beiratkozási időszak van és mindig a következő szeptembertől kezdődő nevelési évre szól.

Ugyan év közben is vesznek fel kis számú gyereket, de csak kivételes esetben.

Tehát akkor is most kell beíratnod, ha csak novembertől akarod berakni!


Megbeszéled szépen a bölcsi vezetőjével, hogy mi a helyzet és felrakod a(z ideiglenes) listára. Ha novemberben mégse lesz munkád, akkor jelzed nekik. A legtöbb helyen rugalmasan kezelik az ilyesmit.

2015. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es!


biztos nem tévedsz??


nekem az önkormányzatnál mondták NEM kapok rendszeres gyermekvédelmit, CSAK amikor bölcsibe megy a gyerek.


vagy ezt önkormányzata válogatná..?

2015. febr. 14. 12:08
 5/12 A kérdező kommentje:

és nem ellenőrzik a munkáltatóikat ? :)

azt tudok íratni..

2015. febr. 14. 12:08
 6/12 A kérdező kommentje:

3-as úgy értettem, hogy az apasági nyilatkozat miatt, az anyaönyvében szerepelapa is, ez miatt nem minősülök egyedülállónak

(jogi értelemben fogalmaztam, nem erkölcsileg)

2015. febr. 14. 12:09
 7/12 anonim ***** válasza:
miért ne minősülhetnél egyedülállónak? Az hogy a nevén van és a születési anyakönyvi kivonatban szerepel, még semmit nem jelent
2015. febr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nálunk nincs beíratási időszak a bölcsibe, csak oviban. nálunk besétálsz a bölcsibe, kitöltöd a papírokat, beírod mikortól vinnéd, beadod hozzá a munkáltatói szándéknyilatkozatot vagy nappali suliról papírt vagy írni kell egy szándéknyilatkozatot, hogy szeretnél dolgozni, de jelenleg nincs munkahelyed. ilyenkor 3 hónapra veszik be a picit, ha addig nem találsz munkát akkor kiteszik.

ha ez megvan, akkor telefonálnak majd ha van hely.

gyermekvédelmit lehet igényelni bölcsis kora előtt is, viszont ez tulajdonképpen étkezési támogatás, bár van évi 2x kis összeg is, talán 5.000.-, de tényleg az étkezés maga a támogatás benne. viszont ez márciusban megszűnik, vagyis 2 hét múlva a hírek szerint

2015. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7-es.

még az egyszeri segély igényléséhez(valami 6 ezer Ft..egy évben) is bírósági igazolást kértek, hogy egyedül nevelem e..ugye ami nincs.


a rendszeresnél sem tudom elfogadják e natur egy általam írott nyilatkozatot..

2015. febr. 14. 12:35
 10/12 anonim ***** válasza:

a családtámogatási törvény szerint:

egyedülálló: az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált, házastársától külön él és nincs élettársa;

vagyis kaphatsz egyedülállóként csp-t, ez már elég "bizonyíték", hogy ne kérjenek az apától semmit.

a legtöbb bölcsi előnyben részesíti az egyedülállókat, a munkakakeresés (és megélhetés) miatt.

2015. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!