Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek melyik az az...

Szerintetek melyik az az ideális kor, amikor már el lehet vinni egy gyereket a bölcsibe, mert élvezi a társaságot, és nem szenvedi meg anya hiányát?

Figyelt kérdés
2015. márc. 26. 07:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
38%

Ne haragudj, de aki ezt a szöveget beveti, várja nyugodtan a válaszokat...


"Egy jó anya a legjobb társaság 3 éves kor alatt, nem a bölcsőde."

2015. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
23%
1 évesen még nem unatkozik, de 2-3 évesen már unatkozhat. Miért ne szórakozna jobban a gyerekek között a bölcsödében, mintha téged néz otthon, hogy takarítasz meg főzöl? Otthon egész biztos nem tudsz vele megállás nélkül foglalkozni, és nem minden gyerek van el órákig magában.
2015. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Minden ítélkezés nélkül, szerintem ez nagyon gyerekfüggő. A legidősebb lányom még 4 évesen is szenvedett az oviban (bölcsis nem volt), szívesebben volt velem otthon. Most 5 éves, lettek barátai, és már szeret járni. A középső 3 évesen ment oviba, jó is volt neki így, nem volt gond. A kicsi 2 éves, már menne a csoportba, imádja a gyerektársaságot, ő amúgy is olyan talpraesett típus.

Nyilván a muszáj nagy úr, de ha az embernek módja van erről dönteni, akkor szerintem a gyerek típusát kell leginkább figyelembe venni, és akkor nem viseli meg az anya hiánya.

2015. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon is gyereke válogatja - a gyerek neme, természete, meg persze az élethelyzete.


azokban a családokban, ahol már mondjuk a második, harmadik gyerek a bölcsikorú, szerintem könnyebb, mert a gyerek eleve társaságban, nem kisajátítva anyut-aput létezik, és nem szakad rá hirtelen a versengés, vetélkedés, irigykedés, konfliktusok áradata - mert már ismeri ezeket a dolgokat, szinte profi küzdő :) :)


aztán a lányok eleve tárasságkeresők, fejlettebbek mint a fiúk, inkább lépnek interakcióba más gyerekekkel, szerintem velük is könnyebb a bölcsikezdés. (vegyük például hogy kétévesen 10 kislányból 8 már beszél, de 10 kisfiúból jó ha kettő tud érthető szavakat mondani!!!)


aztán hogy mennyire kényezteti el az élet a gyereket. lehet, hogy egy olyan családban, ahol alkeszok a szülők a gyerek iszonyú boldog a bölcsiben, lehet, otthon nincs meleg és rendszeres ebéd, és játék. na az ilyen gyereknek aztán meg megváltás a bölcsi.


ha az életkorra kell kivetiteni, azért én azt mondom, két éves kor előtt semmiképpen nem jó, de hát a kényszer nagy úr... de ha valaki megteheti, és elég a GYED valamennyire, inkább ne adja be közösségbe a kicsit, mert alapvetően a gyereknek 3 éves koráig csakis az anyjára és az apjára és a családjára van csak szüksége, a társas kapcsolatokat így is megélheti, pl. játszótéren, játszóházban, bölcsis 1-2 órás játszócsoportban, ennyi pont elég a 2-3 éveseknek táraságból.


a dackorszak 2-3 éves kor között van, ez egy fontos időszak, jobb, ha a családban fejleszi ezidőben az egóját,mint egy bölcsiben, szerintem.


ráadásul 3 évesen már igencsak érti a világot, egy komplett emberke, de előtte még inkább tanul, és ezt a legnagyobb biztonságban kell megélnie.


persze ez az én véleményem, van, aki beadja a gyerekét, és azt látja, boldog a gyereke a táraságban. és sose fogja megtudni, hogy egész nap zokogott a kicsi, mert a gondozónők ezt nem árulják el, hogy ne fájjon a szíve az anyukának. aztán megszokja.


én is, a párom is, és mindenki, akivel beszéltem vagy azt mondta, utálta a bölcsit (a párom is kicsinek egész nap sírt, én is, én még emlékszem is a szorongós, depis, MAGÁNYOS, elhagyatott érzésre, ami rajtam volt sokszor) ...

sok anyuka, akik beadták a gyereküket már 2 éves kor előtt őszintén elmondták, hogy tudják, nem igazán szokta meg még hónapok után se a gyerek a dolgot.


igazából az élet nehéz. ha nem a bölcsi a keserves, akkor lehet, majd az ovi lesz. a gyerekeket nem lehet burokban nevelni, meg mindentől megóvni. a lényeg, minden anya adja meg a tőle legtöbbet telhetőt, és akkor egészséges lelkületű lesz a gyerek.

2015. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
0%
Két kisgyerekem van. Egyik már jár bölcsibe (2,5 éves kora alatt vmivel kezdte el) lakásprobléma miatt kezdtem el oda járatni, több tere van így. Igényli, jó neki, örül. A kicsi más alkat. Anyásabb. DE - és itt már a hozzászólásokra is regálok: mégis, szerintem azért jó nem teljesen "leadni" a gyereket (már aki megteheti) mert az EGY SZEMÉLYHEZ való kötődést jobban megtanulják így (például a "nagy" is sokat van itthon, hiszen még nem "bölcsi-köteles"). Tehát itt már nem az érzelmi biztonság megalapozásáról van szó, mint a kis csecsemőknél, hanem a szeretet kapcsolat tanulásáról. Az ovi-bölcsi az már egy tágabb "szeretet kapcsolat" az már szocializáció. Persze a határok összemosódnak. Pistike nem tegnap előttig tanulta az érzelmi biztonságot, majd mától a kötődést, majd két hét múlva a szocializációt. Hihi. A lényeg szerintem az, hogy minden anya családi háttere, élethelyzete, saját egyéni története alapján lép valamit. A fontos, hogy szeressük őket, bárhogy is van és akkor mentálisan is egészséges gyerekeket tudunk nevelni a világnak.
2015. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
50%
Ja - és ha a kérdező megengedi (a legnagyobb tisztelettel) a kérdés mögött a (számomra) jól ismert szorongást érzem. Az azt jelenti, hogy az illető jó anya, aggódik, kérdez! Nem szabad ezért kioktatni, leszídni, bíráskodni. Ez természetes. Ha én el tudom magam engedni és nincs bűntudatom például, bármilyen döntést könnyen hozok meg és a gyerkőcök BIZTOS nem látják majd kárát! :)
2015. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy félnapra elmegy a bölcsibe, nem "leadás". Reggel is együtt vagyunk, aztán egész délután, megyünk sétálni, játszani. Nem azt mondtam, hogy reggel 7-től este 7-ig dugjuk be a gyereket a bölcsibe. De ez is egy olyan téma, ahol sosem lesz egyetértés.
2015. ápr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
27/27 ezért írtam idézőjelben :) én kifejezetten magam mellett akartam tartani 3 éves koráig... és azért is szóltam hozzá másodszorra, hogy megnyugtassam a szintén talán aggódó anyákat (én szétaggódom a fejem, mit teszek rosszul) BÁRMIT TESZÜNK, HA AGGÓDUNK, AZ MÁR JÓ JEL! (szakember erősített meg ebben) a "rossz anyában fel sem merülnek kérdések, tehát csak megnyugatni akartam: persze, hogy jól csináljuk, hiszen szeretjük őket, csak mi is emberek vagyunk és vannak bizonyos életkörülményeink :)
2015. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!