Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi lenne az az ideális nyelv...

Mi lenne az az ideális nyelv amivel lehet valamire vinni középfokon? Angol meg van.

Figyelt kérdés

Nemrég szereztem meg az angol középfokú komplex vizsgámat ám nem szeretnék itt meg állni. Németet utálom és számomra nehéz... spanyolt egyre többen beszélik és az olasz-franciát is. Ezeket annyira nem preferálom.

Svéd mint nyelv mennyire jó? Tudom hogy germán és hasonló a némethez és az angolhoz is, de mennyire lenne nehéz? Mennyire keresett úgymond?


2014. márc. 20. 21:34
 1/4 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

A svéd nyelv főleg itt, a svédeknél jó, de a norvégek és a dánok is értik valamennyire. Számszerűleg 9,5 M svéd, 5,6 M dán, 5 M norvég.

De a dánokat inkább hagyjuk ki, mert főleg írásban értik egymást.

A kiejtés, hangsúlyozás roppant kacifántos, és az oktatása sem túl egyszerű otthon.

Próbáld meg, bajod biztosan nem lesz belőle.

2014. márc. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Francia és orosz. Angol mellett én ezeket tanultam még, némettel én is hadilábon állok. :)
2014. márc. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bárhogy is vagy vele, a német a leghasznosabb az angol mögött. Utána francia, orosz. Ha a német neked túl nehéz, akkor viszont az orosszal végképp nem járnál jól. Tehát, a preferenciáidat figyelembe véve talán a francia lenne az ideális választás. De ha rám hallgatsz, akkor német.
2014. márc. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A némettel az a bajom hogy van hogy angolul kezdek el válaszolni és német szavakat használok. Ennyi a baj hogy egyszerűen be kavar a 2 egymásba.
2014. márc. 21. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!