Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A ti bölcsitekben is folyton...

A ti bölcsitekben is folyton cukros teáztatták a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Nagyon mérges vagyok, hogy ha a gyerek szomjas, azonnal öntik nekik a cukros teát. A sima víz eszükbe se jut. Nem tudom, honnan jön az az elmélet, hogy a tea jó a gyereknek....

2015. márc. 29. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A miénkben volt víz és cukros tea is. Ha egy gyerek nagyon nem akarta a vizet inni, akkor teával is megkínálták (amit többnyire el is fogadott).
2015. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát persze, hogy az édes íz a vonzó egy gyerek számára! Melyik lenne olyan bolond, hogy ha választhat, nem a cukros teát választja...!
2015. márc. 29. 15:28
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Én már egy jó ideje cukor nélkül iszom a teákat - kivéve a feketét, de azt amúgy se szeretem - és a gyerekemet sem akarom rászoktatni az édes teára. A kis fogacskájának amúgy sem jó a cukros tea.
2015. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Hát nem tudom.. ez olyan mint a tápszer vagy anyatej .. lehet jókat rajta vitatkozni. Én egész gyerekkoromban mézédes cukros teákat ittam, anyukám és nagymamám is azt készített, naná, hogy szerettem.


40 éves vagyok, öt fogtömésen kívül még semmi fogászati beavatkozásom nem volt 40 év alatt. A súlyom is normális, nem lettem elhízott. De ezek inkább genetikán múlnak szerintem.


Én az enyémnek mézes teát adtam/adok a mai napig, ezt szokta meg. (Kevés méz, és kevés igazi citromlé).


Nálunk bölcsi nem volt, de az oviban pld. CSAK víz volt.

2015. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hm... ez érdekes.

Nálunk oviban csak a reggelihez van tea/tej/kakaó/tejeskávé, tehát édes, cukros dolog. Napközben csak vizet isznak. Ritkán van az ebédhez gyümölcslé, ha éppen szülinapoznak vagy ünnepség van. (De ez kb. 1-1,5 dl jelent koponyánként.)

A bölcsiben is csak vizet kapnak a gyerekek, a legkisebbeknek van csak tápszer napközben, semmilyen más, főleg cukros löttyi nincs. Van, hogy a tízóraihoz kapnak gyümölcslevet.

Rákérdeztél már a gondozónéniknél, vezetőnél, hogy miért cukros teával itatják a kicsiket?

2015. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne is azt kérdezd, hogy miért cukros teával itatják őket (kicsit felhúzhatják az orrukat a kérdésen), hanem inkább azt, hogy "vizet kapnak a gyerekek"?
2015. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs cukros tea, inkább kakaót isznak, karamellt reggelire, ezek amik cukrosak, aztán meg vizet.

Mondjuk a mi időnkbe cukros tea volt az oviba úgy emlékszem. Túléltük :)

Szerintem szólj nekik, hogy néha azért bepróbálkozhatnának a vízzel is.

2015. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En azon akadtam meg, hogy "ha a gyerek szomjas". Na a mi bolcsinkben, ha a gyerek szomjas, varnia kell etkezesig, addig nem kap semmit.... Egyebkent kerdezz ra, hogy mit szoktak inni, vizet?
2015. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, vizet adnak nekik alapból, csak néha van tea. Szerencsére nem szereti a gyerek. Itthon sincs felesleges cukrozás.
2015. márc. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk tea csak reggelinél vagy uzsonnánál van ,ha szomjas a gyerek vizet kaphat.Egyébként alig van benne cukor mert nagyon szigorú szabályok szerint kell elkészíteni a bölcsis kaját és innivalót.szó szerint sótlan,cukortalan :)
2015. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!