Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha apa otthon van maradhat a...

Ha apa otthon van maradhat a gyerek otthon vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Apa kb. 2-3x otthon van hétköznap, ilyenkor a bölcsis kislányom otthon maradhat vele? Kell igazolás amikor visszamegy, hogy közösségbe mehet?

Köszi a válaszokat .



2015. máj. 29. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazolás betegség után kell, nem?


Szerintem bölcsije válogatja, hogy ebben mennyire rugalmasak. Van olyan bölcsi, ahova félnaposokat sem vesznek fel, mert előnyt élveznek azok, akikkel senki nem tud otthon lenni,s em délelőtt sem délután. Szerintem ez érthető is, ezért nem biztos, hogy támogatják, hogy két napot menjen bölcsibe, két napot meg nem, mert így úgymond "foglalja" a helyet, ahová felvehettek volna olyan kisgyereket is, aki minden nap járna. Saját tapasztalat, hogy a gyereknek sem túl jó ez, sokkal nehezebb beszoknia, elfogadnia, hogy oda jár és magáévá tenni az ottani szabályokat, ha egyik nap itt van, másik nap ott (még egy betegség után is sokszor nehéz visszaszokni).

2015. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%

Otthon.3 napot tud a szülő igazolni,ha ennél többet hiányzik orvosi igazolás kell.Ezt akárhányszor el lehet játszani...

Az az én magánvéleményem,hogy a kicsivel is rosszat tesztek azzal,ha megy-nem megy-megy-megy-nem megy-et játszotok Vele.Az én lánykám 2.5 éves,imádja a bölcsit,csak indokolt esetben nem viszem be,mert nem jó,ha kiesik a napi rutinból,megszokott menetből.Arról nem is beszélve,hogy nagyon sok szülőnek heti 5 napot szüksége lenne a bölcsődei ellátásra,de nem veszik fel,mert nincs hely...3 gyerekes

2015. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

bölcsibe 3 napot lehet igazolni? utolsó, ez hol van? :D

eddig csak a nagycsoportos ovisoknak (és persze a sulisoknak) volt ez, most szeptembertől már 3 éves kortól, mert akkortól kötelező.

bölcsiben ilyen nincs és nem is lesz, annyit hiányozhat amennyit akar. igazából az a kérdés, hogy ha ennyire rugalmasak vagytok (legalábbis a férjed), biztos kell a bölcsi?

egyébként nekem sok gyerekem csak heti 3x vagy 4x jön, a csoport fele így van, mert egyik szülőnek hétköznap van az egyik szabadnapja és akkor nyilván nem hozzák :)

nem hogy nem szólunk, hanem örülünk is, mert kiegyensúlyozott a gyerek, akik egész héten járnak, péntekre már nagyon elfáradnak :)

egészséges igazolás akkor kell ha beteg. ha előre szóltok akkor nem kell igazolás, csak az étkezést mondjátok le, ha nem kelljen feleslegesen kifizetni :)

2015. máj. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 2.vagyok.Nálunk,ha nem szólsz előre,és a gyerek 3 napnál többet hiányzik(egyhuzamban)kérnek igazolást,hogy biztos nem beteg.Ennyi.Azért nem kell lepontozni,bár itt ez tök norma....
2015. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy nekünk az ovi kiscsoportja óta is ugyan ez a rendszer működik.És nem valami "elmaradott" helyen élünk,Bp. XVI. kerületében.A 2. és 4. vagyok.
2015. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk sem kell igazolás, ha szólsz, hogy nem viszed xy napokon, csak akkor kell ha beteg, de ez evidens is. Nekünk eddig (szeptembertől) csak akkor hiányzott, ha tényleg beteg volt. Viszont most, hogy elkezdett jó idő lenni, ill. a kistesóval is jobban ki lehet mozdulni, szoktuk azt csinálni, hogy hétfőn vagy pénteken nem megy, akkor csinálunk kis programot vagy egyszerűen itthon játszunk, ill. ha párom is itthon van szabin, akkor sem szoktuk vinni, akkor családi napot tartunk. Ez nem borítja fel a gyereket, sőt!!! Örül az együtt töltött időnek, mert hát egy szimpla hétvégébe sok minden nem fér bele, főleg hogy nekünk van szombati elfoglaltság is. A lényeg, hogy a gyerkőccel előre meg legyen beszélve, hogy most ez neki is szünet.
2015. jún. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!