Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Anyukák, akiknél a gyerek...

Anyukák, akiknél a gyerek nagyon könnyen beszokott a bölcsibe, eltávolodott tőletek a gyerek, vagy ugyanúgy viselkedett otthon, és ragaszkodó volt mint előtte?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves, nagyon könnyen beszokott a bölcsibe, első napon már haza se akart jönni. Kicsit lelkizek, hogy ott jobban szeret lenni mint velem... Ti is éreztetek ilyet? Pedig az égvilágon mindent megtettem hogy jó legyen neki itthon. Mintha nem is hiányoznék neki. Még beszoktatás van (pontosan a 3. nap), és meg sem nyikkan hogy hiányzok neki :( El fog tőlem hidegülni? Ugye nem?
2014. jan. 10. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nem fog elszokni Tőled, tipikusan azt ilyen gyerekeknél jön elő az, hogy 2-3 hét múlva nem akarnak bölcsibe/oviba menni, mert addigra már nem új az élmény, akkorra csapódik le, hogy ez már mindig így lesz, innentől minden reggel menni kell

ez teljesen normális, nálunk mind a két gyerkőc ilyen beállítottságú, a nagy első nap az oviban közölte a folyosón várakozó apjával, hogy Apa, menj haza nyugodtan enni, én itt ebédelek az új barátaimmal (nem volt előtte bölcsis). Hetekig nem volt semmi gond, majd kezdődött a reggeli sírás, hogy inkább maradna itthon. Aztán lecseng ez is. A lényeg, hogy Te ne aggódj, mert azt nagyon megérzik.

2014. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
1 kislanyom 18honaposan ment bolcsibe 3nap integetett es tolt ki! Nem hidegult el nagyon jo a kapcsolatunk jovoheten lesz 4eves! Kisebbik pont 1evesen kezdte 2honapig tartott a beszoktatas nagyon anyas! Most 15honapos mind a kettő ragaszkodik hozzam és nem tavolodtak el csak onalloak lettek mar amennyire korukhoz illo! Ne aggódj te maradsz az anyukaja a biztos pont csak elvezi a gyerek tarsasagot!:-)
2014. jan. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 éves, mi ma voltunk az 5. napon beszoktatásban. Az elmúlt 4 nap olyan könnyen ment,hogy már-már nekem is rosszul esett,hogy nem hiányzom neki. Mondta a gondozónő, hogy nem ijesztgetni akar, de fog ez még változni! Ma már, amikor nem voltam ott 3 órát, sírva is fakadt. De hazajönni ma sem akart! :)

A gondozónő szerint egyébként,ha nem a beszoktatáskor, akkor később lép fel az anyahiány.

2014. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!