Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mehet bölcsibe vagy családi...

Mehet bölcsibe vagy családi napközibe, ha én nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Nagyon igényli a gyerektársaságot viszont a játszótéren ritkán van vele egykorú gyerek. Férjem dolgozik, én második babát várom, így nem tudok vusszamenni munkába.

Nem lepasszolni szeretném, imádok vele lenni, de úgy érzem már kevés vagyok neki.


2015. jún. 2. 13:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%

Állami bölcsibe kicsi az esély, de családi napközibe viheted,mivel az fizetős.

A gyerektársaság és a heti 5 nap bölcsi között nagyon nagy különbség van. Ha heti 2-3 alkalommal pár órát meg tudsz neki szervezni, bőven elég. Ilyen idős korú gyermekek inkább csak egymás mellett játszanak és nem egymással. Másrészt meg most születik a kicsi, nehogy úgy érezze, le van passzolva...


De a legfontosabb: NEM VAGY NEKI KEVÉS. Lesz még eleget közösségben.

2015. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mi hasonló helyzetben vagyunk. Kisfiam 1,5 éves, novemberre várjuk a kistesót. Szeptembertől szeretnèm beadni csanába heti 1, max 2 délelőttre. Csak sajnos nagyon kevés helyen fogadják így :( Mindenhol a heti 5 napot preferálják, úgy meg tuti nem adom be.
2015. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
34%
Ha van üres hely, felveszik akkor is, hogy ha nem dolgozol. Nekem is így került be a középső fiam, hogy épp valakit kivettek és jókor érkeztünk. Jót is tett neki is, nekem is :). Családi napközi biztos rugalmasabb, ha anyagilag mindegy, szerintem esélyesebb. Bölcsis helyek nagyon hamar elkelnek. A kisebbik fiam alig egy évesen került fel a várólistára, így lett biztos helye két éves korától.
2015. jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Szívem szerint nem is vinném bölcsibe főleg hogy én itthon vagyok. Ő meg nagyon ragaszkodik hozzám. Csak látom hogy amikor elmegyünk egy ovi vagy bölcsi mellett, akkor vágyakozva nézi a gyerekeket, meg szalad oda a kerítéshez.

Olyankor úgy sajnálom szegénykét :(

És mindenkitől azt hallom hogy milyen jó hatással van a gyerekére a bölcsi. Jobban eszik, többet beszél, sokat önállósodik. Nem szeretném ha ő hátránnyal indulna az életben. :(

2015. jún. 2. 13:24
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
igen, persze vágyakozva nézi őket. de azzal is tisztában van hogy a bölcsiben te nem leszel mellette?
2015. jún. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%
A bölcsiellenesek mániája, hogy magukhoz láncolják a gyereket, és meggyőződésük, hogy a gyereknek ez jó. Holott neked van igazad, az egészséges szociális fejlődéshez szüksége van a korabeliek társaságára IS. Magyarán nem azt mondom, hogy heti öt nap, napi nyolc órára kell "lepasszolni". Hanem heti 1-2 nap délelőttre. Ha nem kezd hozzászokni a gyerektársasághoz, akkor pokoli lesz neki az óvoda.
2015. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Mi is igy vagyunk mint te, pocakban a kisteso. En is szeretnem mindenkepp heti par napon delelott vagy delutan elvinni csaladi napkozibe. Rendszeresseg is kell neki, gyerektarsasag is kell neki, szerintem jol gondolod! a bolcsi es a csana se ragadott meg el gyerekeket az anyjuktol, nem kell felni toluk. :-D
2015. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
10%

Azt tudd, hogy a törvény szerint a GYED nem jár, ha nappali szociális ellátást (bölcsőde, családi napközi) veszel igénybe, de mellette nincs igazolt munkaviszonyod.

Bölcsődében is kérik a munkáltatóit. Anélkül szerintem csak akkor veszik be, ha olyan helyen laktok, ahol lasszóval kell összefogdosni a bölcsődéskorú gyerekeket.

2015. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Csanába járt a kislányom 2-3 éves kora között heti 2-3 délelőtt, én még otthon voltam. Simán bevették.
2015. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
46%
Viheted és vigyed is magánba. Ennyi idős gyereknek már kell.
2015. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!