Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Uzsonna után kiviszik Nálatok...

Uzsonna után kiviszik Nálatok a gyerekeket az udvarra? Nálunk leszoktak róla. Van erre előírás?

Figyelt kérdés
Kinek hova jár?Nekem Nyíregyháza, Aprajafalva.
2015. júl. 31. 06:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igen kiviszik, ha jó idő van, már kint várnak meg az udvaron a gyerekek-gondolom a gondozónőknek is egyszerűbb, mert nem csinálnak bent kupit és el lehet kezdeni takarítani. Pest megye
2015. júl. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Persze. Sőt gyakran kint is uzsonnáznak.
2015. júl. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Mit uzsonnaznak az ovisok?
2015. júl. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem minden esetben viszik ki őket. Az utóbbi hetek hőségében nem vitték ki, hiszen még 3-kor is borzasztó meleg volt. Az elmúlt napokban pedig többször kimaradt, mert vagy az erős szél, vagy a csepergős idő akadályozta őket. Rákérdeztem én is, mert sztem ez nem indok, de azt mondták, sok gyereknél a szülő nem gondoskodik megfelelő öltözetről, nincs sapka a gyereknél, hiszen nyár van...

Előírás nincs rá, hiszen életszerűtlen lenne.

2015. júl. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Normális időben mindig kint vannak délután is, sokszor ott is uzsonnáznak. Az olyan abnormális melegben, mint a múlt héten pl jobb nekik bent a csoportszobában szerintem.
2015. júl. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%

Napi néhány órát kell kint lenniük de meghatározott hőmérséklet határokon belül, tehát ha túl hideg vagy meleg van, nem mehetnek ki.

A gondozononek kb mindegy, hogy kint vagy bent vannak e, pont ugyanannyi figyelmet igényelnek a gyerekek, semmivel nincs könnyebb dolga egyik helyen sem.

Az érdekelne, ha a kedves szülő ilyen ellenséges, akkor miért nem viszi a gyereket máshova? Vagy marad vele otthon. Mindjárt lehetne a gyerekekkel kint lenni éjjel nappal

2015. júl. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nálunk sem vitték őket abban a 38 fokos melegben.

Még jó, hogy nem...

Nagyon is indok ez a borzasztó meleg, mert nem lehet 10-12 gyerekre minden másodpercben figyelni hogy ne a napon legyen..

2015. júl. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Máshova nem viszem,mert alapvetően meg vagyunk elégedve,és a gyerkőc is szereti.Csak nem értem itt miért nem lehetnek kint uzsi után, mint pár éve(ahogy mesélték más szülők).Azt gondoltam máshol sincsenek kint.Nekem sajnos dolgoznom kell:(

De nem gondolom,hogy ellenségesen állnék a gondozókhoz.Egy kérdést tettem fel,amire többen normálisan tudtak válaszolni

2015. júl. 31. 19:53
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Oh, tehát én nem normálisan válaszoltam? Mindjárt élni rom magam. Biztos azért van, mert én kicsit gyakran találkozom ilyen mindent tudó, mindenbe bele kötő okos szülővel. Szerintük a gondozononek lesnie kellene minden kivansagukat és mindent pontosan úgy csinálni, ahogy ő akarja. Igaz, egy gondozora 7 gyerek jut, abból 4 szülő szerint jo idő van, ki kell menni a gyerekekkel, 3 szerint túl meleg van, inkább maradjunk bent. Évente talán egy szülő van, aki azt mondja, te vagy a szakember, nem kevés tapasztalattal, nem 8 általános vegzettseggel, minimum annyi tiszteletet megadok, hogy megbizok a donteseidben. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy nem hasrautesre mennek ki a gyerekek levegozni, hanem ott a nevelési terv, ami leirja, hogy mikor lehet, mikor nem és ezt a tervet az intezmenyvezeto mellett a fenntartó is jóvá kell hogy hagyja. De biztos ok úgy vannak vele, hogy a gondozonak úgy sincs kedve kimenni a gyerekkel. Igazad van.

Azt már fel se tételezem rólad, hogy esetleg egy Köszönöm elhagyja a szádat az alatt az idő alatt, amíg a gondozonő a te gyerekedet pelenkázza, játszik vele, vigasztalja, tanítja. Még véletlenül se, ugye, mert szerinted úgyis csak az a dolga, nem érdemel ennyit.

2015. aug. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Te valami kötözködő állatnak képzelsz,az a Te véleményed.De miért van,hogy a város többi bölcsijében meg kint vannak uzsi után? Városon belül ugyanolyan az idő.Nagyon unhatod a banànt.Jó kapcsolatban vagyunk a gondozókkal,és igenis hálásak vagyunk Nekik.Egészségügyi dolgozók vagyunk, mi is rengeteg előírásnak megfelelve dolgozunk.És mi is pelenkázunk.
2015. aug. 1. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!