Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit csinálnak a gondozónők a...

Annta kérdése:

Mit csinálnak a gondozónők a bölcsődében?

Figyelt kérdés

Én gondozónő vagyok és úgy érzem, nemigen van ez a szakma vagy akár én magam megbecsülve. (Kivétel néhány tiszteletreméltó szülőnek és persze maguknak a gyermekeknek.) A média is, ha gyerekekről beszél, mindig az óvodát és az iskolát említi, a bölcsődéről megfeledkeznek.

Vajon tudják az emberek, mit is csinálnak a gondozónők egész nap?

Kíváncsi vagyok, a válaszadók közül hányan látnak reálisan. Negatív és pozitív véleményeket, tippeket, mindent kíváncsian várok. Minimum 10 válaszadó után reagálok. :)



2015. aug. 2. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Saját tapasztalat alapján ezt is embere/gondozónője válogatja. Valaki még arra is lusta, hogy kivigye őket levegőzni, főleg télen, mikor macerás az öltözés, vagy gombás lesz a gyerek feneke a ritka peluscserétől.

De a NORMÁLISak nagyon sokat: irányított játék, mondóka, mesék és emellett tanítják az alapvető viselkedési formákat:evés, pisilés, higiénia stb

2015. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt bolcsis gyerekem egy sem. De szerintem tisztaba teszik, etetik, itatjak, altatjak, levegoztetik oket. Mese mondoka ilyesmi. Biztos nem konnyu munka. Nem hiszem, hogy egy fore egy gyerek jut.
2015. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Én gondolkodtam hogy lerakom ezt a szakmát egyik ismerősöm elmondta miből áll hát sokrétű munka de még lehet megfogom csinálni .
2015. aug. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajat magambok kiindulva h egy gyerekem van de rengeteg idot torodest igenyel. Ha ezt megszorzom hany gyerek van egy gondozonore, hat le a kalappal. Azert egy bolcsis gyeekoc pici. Az enyem 15 honaposan kerult be. Imadja a gondozonenijet. Lelkiismeretesen gondoskodik rola. Az h hebe-hoba nem ertunk egyet vagy maskepp csinalta mint en akartam. Elofordul. A ferjemmel. Anyukammal se egyezik a velemenyunk neha

Akkor egy idegentol mit varunk? En nagyon becsulon a munkajukat hiszen az apro gyermekemet rajuk biztam mar azota 2,5 eves a lanyom de rengeteget tanult, szobatisztasagnal partnerek voltak, segitettek. Elmenyekkel jon mindig haza. Latom a gyerekemen h szereti a gondozo nenijet. Emlegeti. Csaladi napon lattam pl h allandoan ment olelesre, egy puszira.

Azok akik nem becsulik minek viszik? Vokt nalunk egy anyuka, na neki minden baj volt. Ha elesett a gyereke az udvaron a gondozok voltak a hibasak h miert nem vigyaztak ra. Gondolom o 24bol 24eta fenekebe bujt el se mozdult mellole es sose esett el. Nehanyannem gondolnak bele h pl 6 gyerekre figyelni nem konnyu. Oke ez a munkajuk. De meg mindig azt mondom akinek nem tetszik ne vigye. Vagy fogadjon bebicsoszt.

2015. aug. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem azért van több szó oviról meg iskoláról a médiában, mert egyszerűen oda több gyerek jár. Most is vannak sokan, akik nem adják bölcsibe a gyereket.

Illetve családi napközivel is összemosódik.

2015. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ez a szakmám :) én nem hasonlítanám össze magamat pedagógusokkal, hisz oviban-iskolában már azokkal lesznek a gyerekek.

tudnék mesélni, de a mostani csoportomban többségben voltak a normális szülők :) pl. ballagáskor mindenkitől kaptam valamit, nem is olcsó dolgokat, teljesen meglepődtem, nagyon aranyosak voltak. és ezt hálának és elismerésnek könyvelem el. azért akinek van gyereke, szerintem tudja mit csinálunk, pláne hogy ugye sokszoros gyerekszámmal :)

igaz én nem államiban dolgozom, lehet ezért is pozitív a tapasztalatom

2015. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ellátják őket, vigyáznak rájuk és sok új dologra tanítják őket.Szobatisztaságtól kezdve a pohárból iváson át a társas viselkedésig.Szerintem nehéz szakma, hisz sok gyerek még nem beszél, és sokan is vannak egy csoportba.Én a múltkor vigyáztam az enyém mellett 2 másik másfél évesre csak pár órára...Teljesen ki voltam nemcsak testileg de lelkileg is.

Arról nem beszélve mennyit keresnek, de ez sajnos minden szakmára elmondható.

2015. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Az én kisebbik lányom gondozónő a helyi bőlcsibe!!Bizony péntekre, mind testileg, mind lelkileg elfárad!! Rengeteg tennivalója van. Egy gondozónőnek a keze alatt 6 gyereknél több nem lehet! De ugyebár az ostoba kormány összerakta az egészséges és az értelmi fogyatékos gyerekeket!! Egy ilyen gyermek kettőnek számít, és kb.háromszor annyi figyelmet is igényel!!

Mondóka,mese??? Ezek az apróságok még ülni sem tudnak nyugodtan, még addig se amíg esznek, vagy etetik őket!!

EZ NEM ÓVÓDA!!!Először meg kell tanítani őket arra, hogy ülve egyenek és ne szaladgálva, vagy csúszva-mászva!! El kell érni náluk, hogy a gondozó nőtől elfogadják az ételt, hogy hajlandó legyen anya nélkül aludni, tisztába tenni őket, stb-stb!! amikor ezeken túl vannak és elfogadták a lánykámat. mint " anyapótlékot", akkor jöhet az igazi munka!! tanítgatja őket: hogyan kell a kanalat fogni, játszani úgy, hogy a másik gyerekre is figyeljen,(mert nem egyedül van, mint otthon),kéz és fogmosás,rengeteg játék!! Szóval kemény, de rettenetesen hálás munka!!Nagyon meg lehet szeretni a picikéket, és mindig fájó szívvel engedi tovább őket az oviba!!Az én Petra lányomnak ez az élete!!Imádja a szakmáját amit választott!! Azt mondják "aki szereti amit csinál, az nem is dolgozik."

2015. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem azt modták anno, hogy a bölcsöde egészségügyi, az óvoda oktatásügi intézmény.


De igen, a jó gondozónő olyan, mint egy ovónő.

2015. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljes egészében nevelik a kicsiket és mindent megcsinálnak nekik. Pelenka, etetés, altatàs, levegőzés. Nagyon kemény meló lehet.
2015. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!