Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit csinálnak a gondozónők a...

Annta kérdése:

Mit csinálnak a gondozónők a bölcsődében?

Figyelt kérdés

Én gondozónő vagyok és úgy érzem, nemigen van ez a szakma vagy akár én magam megbecsülve. (Kivétel néhány tiszteletreméltó szülőnek és persze maguknak a gyermekeknek.) A média is, ha gyerekekről beszél, mindig az óvodát és az iskolát említi, a bölcsődéről megfeledkeznek.

Vajon tudják az emberek, mit is csinálnak a gondozónők egész nap?

Kíváncsi vagyok, a válaszadók közül hányan látnak reálisan. Negatív és pozitív véleményeket, tippeket, mindent kíváncsian várok. Minimum 10 válaszadó után reagálok. :)



2015. aug. 2. 15:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Etetik, itatják, pelenkázzák őket, orrukat törlik egész ősszel és télen, vigyáznak rájuk, felügyelnek rájuk, segítik őket, hogy jól érezzék megukat egész nap.

Nagyra becsülöm a gondozónők munkáját! Én nem tudnám csinálni! Ennyi gyerekkel, ennyi mindent olyan fizetésért, aminek a kétszereséből sem tudnék megélni... És ráadásul látom rajtuk, hogy szeretik a gyerekeket, kedvesek velük.

Viszont van rossz tapasztalatom is bőven, szoktam azért panaszkodni! Amikor a gondozónő éppen körmöt reszel és fest a gyerekek mellett a csoportban, vagy egy héten háromszor úgy megyek, hogy kakiban kapom ki a gyerekemet és az élő hús kint van már a fenekén! Ez akár akkor is, amikor utolsónak marad és lenne rá lehetőség átpelenkázni. :(

2015. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nos, a reakcióm:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Amit mi csinálunk a bölcsődében valóban az, amit leírtak itt sokan, örülök, hogy azért vannak, akik látják amit látni lehet és talán kell is. Öltöztetünk, vetkőztetünk, pelenkázunk, orrot törlünk, higiéniára (pl. kéz-arc mosás) és szobatisztaságra nevelünk, szociális viselkedésre példát mutatunk, ösztönzünk, nevelünk, játszunk, levegőztetünk, etetünk, itatunk, enni-inni tanítunk, altatunk. Ha sír, vigasztalunk, kitartunk. Ha nevet, vele nevetünk. De bizony énekelünk, mondókázunk, apróbb verseket mondunk, játékosan tornázunk, mesélünk, bábozunk, "rajzolunk", festünk, ragasztunk, gyurmázunk is. És a dokumentáció. Ezt néhány szülő különösen kedveli: amikor 3 havonta megkapja gyermeke jellemzését. :)

2015. aug. 8. 07:44
 13/13 anonim ***** válasza:

Látom mindenkinek csak jó tapasztalata van.

Nálunk ezt csinálták a gondozónők:

- amikor a lányomért mentem kakis pelusban szaladt elém. Méterekről éreztem a szagát. A gondozónő érdekes mód nem vette észre. Majd még én voltam a hibás mert egy 18 hónapos gyereknek már jeleznie kellene ha bekakilt. És jobb is ha kicsit rajta marad a kakis pelus mert megtanulja hogy az kellemetlen.

- azóta sem tudom mi módon de úgy megtaláltatták vele az evést hogy otthon sem volt hajlandó enni.

- hagyták hogy a sosem cumizó lányom más gyerekek cumijával a szájában szaladgáljon. Rá is szokott.

- Mivel lányom elvolt két pelenkával, de többet vittem biztos ami biztos. A megmaradó pekusokat odaadták azoknak akik keveset vittek. Én láttam el Liberoval mások gyerekeit.

És persze csomó apróság is volt még.

Szerencsére volt lehetőségem kivenni a bölcsiből.

2015. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!