Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődében a nevelő kérheti...

Bölcsődében a nevelő kérheti hogy vágjam le a 2 éves lányom haját mert nekik problémás ha kiveszi a gumit vagy a csatot az udvaron a hajából?! Azt mondta ha mi nem majd ő bent levágja! Normális jogszerű az ilyen kijelentés?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 23. 08:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Nincs joga levágni, ne viccelj! Fond be a lányodnak, beszéld meg vele, ne szedje szét stb.
2015. ápr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ilyet nem követelhet! Kérheti, de semmi köze hozzá, h a szülő miként dönt. Akkor ne tegye vissza a hajába, ha nehezére esik.

Ez amúgy felháborító. Mégis hogy jut ilyen egyáltalán eszébe?! Mit gondolt mikor ezt a szakmát választotta? Hogy csupa móka és kacagás 3év alatti gyerekekkel foglalkozni?

De tudod mit? Vágja csak le! A gyereknek kinő a haja, de őt tuti bíróság elé viszik! Hisz személyiségi jogok megsértése(vagy ilyesmi). Amíg a gyerek nem képes önállóan dönteni, addig a szülő (törvényes képviselő) szava számít.

2015. ápr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem kérheti és nincs is joga hozzá. Az meg nagyon durva, hogy levágná ő.

Mindenképpen szólnék a bölcsőde vezetőjének vagy a fenntartó önkormányzatnak.

Az ilyen ember nem való nevelőnek, elmebeteg!

2015. ápr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem normális és nem jogszerű. A hajára meg végképp nem. Ha mondjuk azért szól, mert a gyerek koszos ruhában, büdösen jár oviba, az még oké. De hogy abba beleszóljon , hogy mekkora legyen a haja.
2015. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%

Régen még a 70-es években én hetes oviba jártam. Pénteken jött értem apám, és akkor látta, hogy a hosszú hajamat teljesen rövidre vágták (a nővéremnek is) Akkor ez megszokott volt, a szülőknek sem volt velük gondja.

Ma már nem ez a helyzet. Ha jól tudom ma már nincs is olyan, hogy hetes óvoda, és ma minden változást ami történik a bölcsiben, vagy oviban , előre jelezni kell a szülők felé.

Lehet a nevelő aki 40-50 éves hasonlóképpen velem, átélte ő maga is az ovis hajvágást, és neki ez természetes. Ha meg fiatal akkor lehet a rokonságában történt gyerekkorában bölcsi, ovi hajvágás, és szerinte ma is megengedett.

Én szerintem ezt mindenképpen meg kell beszélni a szülőkkel, és ha a szülő nem szeretné a hajvágást, akkor nem szabad megcsinálni. Ma ehhez szülői engedély kell.

2015. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Azt nem kérheti, hogy vágd le, de azt kérheti, hogy legyen begumizva a hosszú haj, mert belelóg a levesbe. Lányaim bölcsibe nem jártak, de az oviban kérték, hogy ne lógós hajjal menjenek, hanem összefogottal, de eszébe sem jutott egyiknek sem levágni a gyerek haját, ha alvás után újra kellett gumizni, sőt, szépen befonogatták, az egy külön program volt a lányoknak a délutánra :) Ha ennek a nevelőnek már egy hajat begumizni is ilyen nagy gondot jelent, akkor menjen nyugdíjba vagy máshova dolgozni!
2015. ápr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%
próbálja meg. utána bemennék egy ollóval és megkopasztanám :)
2015. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Kérhet, vagy tanácsolhatja, de mást nem tehet. Nálunk oviban kérték, hogy vágjuk le q fiam haját mert nehéz ráadni az úszósapkát, de megmondtam, hogy a fiam nem szeretné meg én sem így marad. Nem volt gond belőle.
2015. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%

Haha... Na ne vicceljen! Mi ez már?

Hozzányúlna a gyerekem hajához, kiütném a nőt, az tuti.

2015. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
hát én felrúgnám,ha arra mennék be,hogy fogta és levágta. szerintem is fond be a haját,és beszélj a felettesével,ő majd felvilágosít az ottnai szabályokról. meg a nevelőt is. nem értem miért baj,ha kiveszi,hát meddig tart összecopfozni? magának is a gondot csinálná,fél napig ott bömbölne a lányod is,ha levágná a haját. tényleg nincsen 2 perce,hogy visszacopfozza?
2015. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!