Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hasonló alvási habitusú...

Hasonló alvási habitusú gyerekkel hogyan alakult a bölcsőde nálatok?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, hogy alvási habitust is lehet örökölni, a lányom sajnos az enyémet örökölte. Éber alvó.

Időben jókat alszik, éjjel 10-12 óra, nappal is kétszer másfél-két óra. De ehhez az kell, hogy a sötét szobában bezárva aludjon.

Ma hajnalban ki akartam nyitni az ajtaját, hogy kicsit bekússzon a légkondi hűvöse hozzá is. Hangtalanul kinyitottam az ajtót, és arra felült az ágyban, hogy mezítláb léptem kettőt.


Ugyanezt csináltam gyerekkoromban, bármilyen kis neszre felültem teljesen éberen az ágyban. Bölcsődébe nem jártam, óvódába igen - a többiek aludtak, én meg kényszerbámultam a plafont.

Tartok tőle, hogy esetleg vele is ez lesz és ott nem fog tudni aludni.


Férjem az ellentéte, mellette lezongorázhatnák a 3. világháborút, akkor is alszik - sajnos nem ezt a vonalat örökölte.

Mire számítsunk, lesz gond a benti alvással, vagy lehet, hogy annyira lefárasztja a sok inger majd, hogy kidől délutánra?


2015. aug. 10. 06:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Mondjuk az én fiam viszonylag jó alvó, nem is egy gyerek van a csoportjában, akik éberalvók. Egyikkel sem volt gond, mindegyik alszik szépen délután, pedig van "hangzavar" néha, nem járkálnak lábujjhegyen a gondozók!
2015. aug. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
El fog fáradni a bölcsiben, mert ott játszani fognak, jönnek-mennek, sok új arc, új játékok, versikék, dalocskák, stb, lesz egy csomó új inger, ami eddig nem érte őt, ez leszívja majd őt és nem hiszem, hogy gond lesz az alvással.
2015. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!