Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyermeke nagyon pici korában vissza kellett mennie dolgozni? Az én kislányom 1 éves lesz akkor.

Figyelt kérdés

Sajnos hirtelen egy jókora összeg hiányzik a családi kasszából, egyik napról a másikra megingott az egzisztenciánk. Az egyetlen megoldás az, ha visszamegyek dolgozni. Hál' istennek szépen keresek, a férjem is, a kettőnk keresetével minden rendbe jöhet, viszont óriási kiadásaink vannak, egy keresetből nem tudjuk fedezni azokat.

Januárig kihúzzuk valahogyan, akkor lesz 1 éves a kislányom. Talán a nagyik felváltva tudják vállalni, de ez óriási családi összefogást igényel. Bölcsibe nem szívesen adnánk, még olyan pici lesz. A szívem megszakad.

Nektek mennyi idős volz a gyerkőc, amikor vissza kellett menned dolgozni? Inkább azokra lennék kíváncsi, akik korán visszakényszerültek a munka világába. Köszönöm.


2015. aug. 20. 22:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

szia, én pont fordítva vagyok, én a nagyikra nem bíznám(tapasztalat, a jelenlétemben, már az kiverte a biztosítékot)inkáb bízok a szakmailag és gyakorlatilag is felkészült gondozókban is.

a gyermek felő is nyugodt vagyok, látni rajta, hogy nyitott mindenre, így lehetősége van a saját korosztályával és rengeteg játékkal lennie.

igaz, ő szept-ben 15 hós lesz...

már előre készítem, játszóbölcsibe, egyéb közösségekbe(babatorna, stb) járunk.

a csana lenne a legjobb, anyagilag nen tudom vállalni egyelőre, majd talán óvodáskorra.

plusz olvastam, hogy a gyermek fejlődésére tudományosan igazoltan nincs hatással az, hogy mely időpontban kezdi az intézményi létet.

(pontosabban nem a gyermek fejlődéséről volt szó, csak elfelejtettem azt a szót, valami olyasmi, hogy majdan az életben mennyire tud megfelelni szociális, és egyéb területeken, erre van egy összefoglaló kifejezés)

2015. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

en nem kenyszerultem visszamenni dolgozni, de nagyon jo ajanlatot kaptam. 4 oras munka a szakmamban... Mar korabban kerestunk egy szuper bolcsit. 15 honapos kora ota 4 oras bolcsis, es nagyon szeret menni. :) eddig csak elonyet lattam.

En feltoltodom, es delutan sokkal vidamabban jatszom vele. Van hozza turelmem es energiam. :)

nem ordogtol valo a bolcsi, de nagyon meg kell nezni a helyet, es a gondozokat. Nekunk ket tunderi csajszi jutott. :)

ne aggodj, csak jarj utana.

2015. aug. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
*annyit azért javasolnék, hogy 14-15 hós koráig jó lenne ha még kihúznátok..
2015. aug. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
A lányom csoportjában volt egy 7 hónapos kislány.
2015. aug. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Inkább bölcsi mint nagyik. Sokkal jobb lenne neki.
2015. aug. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

A kicsi fiam most kezdi a bölcsit, másfél évesen.

Lesznek olyan kis csoporttársai, akik 11-13 hónaposak.

A bölcsi sokkal jobb, mint a nagyik, mert folyamatosan, ugyanazok a szabályok vannak, mindig ugyanaz a napirend (evés-játék-alvás terén), amíg te, meg két különböző nagyi háromfelé szakadnátok, mert mindenki máshogy csinálja.

Mióta van a gyed extra és ahol szükség van az anyuka plusz keresetére és vissza is tud menni, ott bizony megy a gyerek bölcsibe.

Inkább egy bölcsőde, ahol megbízható, lelkes gondozónénik vannak, mint két ideges szülő, akik folyton az anyagiak miatt aggódnak, veszekednek. Az nem kicsi probléma lehet, ahol meginog egy felépített egzisztencia.

2015. aug. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
En a gyerek szemszogebol irok: anyum 3honapos koromban visszament dolgozni, ami neki nagyon nehez volt (munka miatt es lelkileg), vszont en csecsemokent oszinten eszre sem vettem.
2015. aug. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Annyi gondolatom van... először is köszönöm a kedves válaszokat, nagy erőt merítettem a történeteitekből.

Talán azért bizonytalanodtam el, mert mindannyiótoknak idősebb volt a gyermeke a bölcsikezdéskor: 15-18 hónap, a kicsi lányom egy éves lesz akkor, fél év óriási különbség ekkora gyermekek között. Ti hogy látjátok?

A lelkizésem fő oka az, hogy a 2,5 éves kisfiamnak nem kellett bölcsibe mennie, januárban menne Ő is /za addig ki tudjuk húzni/ valószínűleg már oviba, ha találok helyet, hiszen akkor két hónap múlva már 3 lesz /szobatiszta, tehát kérhetem a korkedvezményt/. A kisfiamnak meg tudtam adni, hogy Vele voltam élete első 3 évében, a kislányomnak meg nem, nem tudunk közösen élményeket gyűjteni, a fiammal jártunk Ringatóra, tornázni, jó buli volt, számomra örök emlék. A kislányommal... na, basszus, már megint bőgök. Próbálom feldolgozni ezt az óriási váltást. Ráadásul mindkét gyermekemtől egyszerre kell elszakadnom...cefet egy érzés. Persze, a fiam repesve várja az ovit, miatta nem aggódom.

A férjem nagyon támogat, közös döntést hoztunk, felolvastam Neki a válaszaitokat, szerinte is a bölcsi lenne a jó megoldás.

Anyósommal az lenne a gond, hogy Ő vidéki, tehát nálunk lakna a hét egyik felében, amikor Ő van a lányunkkal. Szeretem, ne értsetek félre, de nem biztos, hogy hosszú távon tudnánk kerülgetni egymást. Anyukám pesti, Ő legalább nem költözne.hozzánk. A férjemet kirázza a hideg, ha erre a helyzetre gondol.

Ti hogyan viseltétek az elválást, a beszoktatást? Azt írtátok, hogy a gyerkőcök jól, ezért vagyok kíváncsi a Ti lelketekre. Milyen hatással volt az elválás a gyermekkel való kapcsolatotokra?

Megköszönöm, ha olvassátok.

2015. aug. 21. 16:04
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! A lányod csoportjában a 7 hós baba hogyan viseli a bölcsit? Már amennyit látsz belőle.
2015. aug. 21. 16:06
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen érzéseim vannak, mint neked. A nagyobb fiammal itthon voltam 3,5 éves koráig, a kicsi ugye szeptember közepén kezdi a bölcsit.

Viszont nekem most van lehetőségem új munkahelyen kezdeni, ahová először tanfolyam kell, jobb a fizu, kötetlen munkaidő, tudom hozni-vinni őket, teljesen rugalmasak a munkatársaim. Szinte az ölembe pottyant az állás, nem akarom csak azért visszautasítani, mert lelkizem az elválás miatt.

Mindig nehéz a "mi kisbabánk"-tól elválni, másra bízni, egyáltalán, megbízni egy szinte idegen emberben és minden reggel a kezébe adni a babuskánkat.

Csak a saját bölcsinkről tudok írni, ami alig egy éve nyílt, most lesznek az első kicsikék, és a gondozónénik már dörzsölik a kezeiket, hogy végre kis babusgatható bébiket kapnak. Itt a gyerekek életkorához mérten csinálnak mindent, tehát, amelyik még tápszert iszik, az azt kap. Amelyik még pépeset eszik, annak turmixolják a gyümölcsöt/főzeléket. A piciknek kiságyat állítanak fel, abban alszanak. Szerencsénk van, idén sikerült összehozni egy sószobát, talán ez a betegségek elkerülése miatt is jó lesz.

A nagyobb fiamat könnyedén engedtem oviba, hiszen már láttam rajta, nagy szüksége van a gyerektársaságra és imádja is. Még szoktatni sem kellett, második nap ott aludt. De a kicsinél nem tudom... az eszemmel tudom, hogy a lehető legjobb helyen lesz, a legjobb kezekben, a szívem mégsem akarja elengedni.

2015. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!