Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyermeke nagyon pici korában vissza kellett mennie dolgozni? Az én kislányom 1 éves lesz akkor.

Figyelt kérdés

Sajnos hirtelen egy jókora összeg hiányzik a családi kasszából, egyik napról a másikra megingott az egzisztenciánk. Az egyetlen megoldás az, ha visszamegyek dolgozni. Hál' istennek szépen keresek, a férjem is, a kettőnk keresetével minden rendbe jöhet, viszont óriási kiadásaink vannak, egy keresetből nem tudjuk fedezni azokat.

Januárig kihúzzuk valahogyan, akkor lesz 1 éves a kislányom. Talán a nagyik felváltva tudják vállalni, de ez óriási családi összefogást igényel. Bölcsibe nem szívesen adnánk, még olyan pici lesz. A szívem megszakad.

Nektek mennyi idős volz a gyerkőc, amikor vissza kellett menned dolgozni? Inkább azokra lennék kíváncsi, akik korán visszakényszerültek a munka világába. Köszönöm.


2015. aug. 20. 22:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
1 éves volt a fiam, amikor elkezdtem letölteni a szabadságomat. 14 hónapos korában mentem vissza dolgozni. 2 hónapig még itthon volt felváltva az apjával meg velem (jó a beosztásunk), de szeptemberben, 16 hónaposan már bölcsit kezdte. A nagyobbik meg az ovit. Egyiknek sem okozott gondot, így én is nyugodtabb voltam. Senkinek nem okozott törést szerencsére.
2015. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok.Már azóta eltelt pár év.Most mennek iskolába a csajok. :) Nagyon jól viselte soha nem sírt,soha nem volt beteg.Itt inkább anyukának volt nehéz,hogy lemaradt rengeteg dologről,pl. ott a bölcsiben tette meg az első önálló lépéseit.De sajnos a muszáj nagyúr. :(
2015. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

Vajon hogyan alakítják az ilyen picik napirendjét, hogyan hangolják össze, ha egyáltalán? Egyik 1 éves még kétszer alszik, a másik már csak egyszer, egyikük még csak mászik, a másikuk már jár stb. Egy külön szobában leteszik aludni azokat, akik nagyon elfáradtak?

Azért aggódom, mert én nagyon figyelem a gyermekeim jelzéseit, akkor alszanak, amikor fáradtak, akkor esznek, amikor éhesek. Persze, van egy nagyon jó napirendünk, de az mindig az Ő igényeik szerint alakult. Mennyire tudnak odafigyelni egy csoporton belül minden egyes kis totyogóra?

Volt bármilyen negatív hatással a gyerkőcötökkel való kaocsolatotokra az, hogy ilyen korán elváltatok?

2015. aug. 23. 22:58
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem a bölcsi igazodik a gyerek napiredjéhez, hanem a gyerek fog igazodni a bölcsihez. Akkor kell enni, amikor ideje van, és aludni is akkor kell. Persze aki borzasztó álmos, azt leteszik délelőtt is (van nálunk ácsos ágy ilyen esetekre), de próbálják egyre jobban kitolni az időt, hogy egyszerre aludjanak. Fontos a napi rutin, és nem árt erre már előre felkészíteni a kicsit. Na meg később ahhoz tartani magunkat otthon is.
2015. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A fiam 5 hónapos volt, amikor visszamentem dolgozni. 10 hónapos koráig az apja volt vele otthon, akkor kezdte a beszokást az apjával a bölcsibe. Két hét alatt beszokott. Sírt sokat az elején, de 2-3 hónap alatt teljesen beleszokott a helyzetbe. Annyi, hogy némely gondozóhoz szívesebben megy be reggelente, másokhoz húzódozva.

Szeret ott játszani. Mindig figyelem, amikor odaérek, hogy szépen ül, játszik, amit otthon nemigen csinál. Otthon csak rohangászik, pakol, sosem ül le egyhelyben. A bölcsiben sokat fejlődött, sokat dícsérik a gondozók.

2015. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!