Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szülők, ti mit szóltok hozzá,...

Szülők, ti mit szóltok hozzá, hogy úgymond bárki dolgozhat a bölcsiben?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom, aki önkénteskedik egy bölcsiben. De nincs semmilyen végzettsége, se szakmai gyakorlata, tapasztalata. Korábban nem gondoltam volna, hogy olyan is vállalhat munkát kicsi gyerekek mellett, akinek semmije sincs erről. Szülők, titeket ez nem zavar? Ennyi erővel bárki bekerülhet a kicsiket "nevelni"?
2015. nov. 26. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Ne haragudj, de attol h vkinek van hozza papirja, mig nem jelenti h ert is hozza. Sokszor van olyan, hogy jobban vegzi vki az adott munkat az, aki nem tanulta elotte. En nem banom, vannak ott szakkepzettek is, ugysem hagyjak h tul nagy butasagot muveljen. Masreszt: tisztaba tenni kb barki tud, nem?
2015. nov. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Nos, a takaritononek valóban nem kell végzettség. Annak, aki gyerekekkel foglalkozik, igen.
2015. nov. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Csanas nénik óvónő stb szinte minden kiegészítő képzése megvan a gyerekekhez. A segítője azt hiszem cukrász es talan egy pár honapos tanfolyamot végzett a gyerekekhez, de arrol se kertem el s papírját. Nala jobb nevelot nem is kívánhatnék. A lanyom is imádja alig bírom hazahozni.


Szerintem nem csak a papír számít itt sem

2015. nov. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak önkéntes, gondolom, örülnek, hogy ingyen segít, ugyanúgy, mint minden más munkahelyen. Ha alkalmazott lenne - és nem takarítónő, hanem nevelő - biztos kérnének papírt és/vagy tapasztalatot. Nálunk az egyházi oviban vannak - gondolom, ismeretségi alapon odakerült - önkéntes egyetemista korú lányok kb. éves váltásban (van, aki pl. nyelvet tanulni jött). Természetesen hagyják őket egyedül a huszonpár gyerekkel. Pár órában segítenek felmosni, rendet rakni, néha mesét olvasnak vagy gyöngyöt is fűznek (kvázi mint egy animátor) - de nem az ő felelősségük a gyerek, hanem az óvónőé.
2015. nov. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
én csanában dolgoztam gyes előtt bölcsis korosztállyal vendéglátós végzettséggel, közben elvégeztem a csanás tanfolyamot (mit ne mondjak alapból többet tudtam a gyerekekről mint amit ott tanítottak) - voltak olyan gyerekek akikkel csak fél évet voltam mert eljöttem közben gyes-re, erre másfél évvel később mikor elballagtak küldték nekem is a szülők a kolléganőmön keresztül az ajándékot... - talán jól végeztem a munkámat :) - én úgy gondolom ennél a korosztálynál a legfontosabb, hogy imádd őket és ők ezt érezzék is, mert ahogy egyik előttem szóló írta, tisztába tenni mindenki tud :)
2015. nov. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a önkéntes akkor segít,nem ő foglalkozik a gyerekekkel hanem a kisgyermek nevelő gondozó akinek papírja van és aki felel mindenért.Nem fogja oda adni az önkéntesnek azt a 15 gyereket aztán hazamenni,mert ha gáz van akkor őt veszik elő.
2015. nov. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Állami bölcsibe már minimum felsőfokú csecsemő- és kisgyermeknevelő- gondozó (FSZ) illetve főiskolai csecsemő és kisgyermeknevelő (BA) vagy más hasonló diplomával vesznek fel új embert. Persze aki évtizedek óta ott dolgozik, az lehet alacsonyabb végzettségű is, ami nem jelenti azt, hogy rossz szakember. Olyat meg még nem is hallottam, hogy bölcsiben lehet önkénteskedni, de nyílván nem egy szakirányú végzettség nélküli önkéntes irányítja a szakmai munkát!
2015. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy önkéntes nem neveli a gyerekedet, hanem csak besegít. Semmit nem csinálhat önállóan, felügyelet mellett dolgozik, de leginkább az gondozónők keze alá dolgozik. Elhiheted, hogy nem olyan feladatokat bíznak rá, amikhez szakképzettség kell. Te sose voltál még önkéntes? Mert én már elég sokszor, sok helyen, és sehol sem az önkéntes csinálja a szakmai feladatokat.
2015. nov. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Takarítónőnek kell okj. Csak úgy mellesleg...
2015. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valóban utolsó. Mondjuk józan paraszti ésszel mindenkinek egyértelmű kellene hogy legyen, hogy gyerekekkel kapcsolataos végzettségre gondoltam....
2015. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!