Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Dec-bn v jan-ban szokassam be...

Dec-bn v jan-ban szokassam be a gyermeket, az ünnepek miatti kiesésre és a bébiszitter árakra és nem utolsó sorban a gyereklélekre tekintettel?

Figyelt kérdés

munkába kell állnom, mivel egyedül vagyok gyermekkel(1,5 éves), így bébiszitter fogja beszokatni bölcsibe, addig meg hozzá szoktatjuk a szitterhez.

eddig én szoktattam bölcsibe, de nem megy, mondták a gondozók is, hogy számítsak arra, hogy több időt fog igénybe venni - mivel jeleztem is, hogy kíméletesebb módszerrel próbáljuk, inkább szoktatom tovább.

rengeteget hiányzunk(betegség és egyebek miatt), így a beszoktatással nem haladtunk sehova még szinte, és a munka meg eddig várt, kb hétfőn kezdek, napi 10 óra...


a kérdés hát, hogy kb mikor szokja meg a gyerek a bébiszittert olyan szinten hogy mehet vele a bölcsibe szoktatás? és akkor az ünnepek miatti kieséssel(bölcsi ünnepek között zárva)is számolva, hogy megkavarná e a gyereket, valamint az anyagi oldalát is nézve, hogy nem olcsó egy szitter...


2015. dec. 9. 20:28
 1/6 A kérdező kommentje:
*szoktassam
2015. dec. 9. 20:28
 2/6 anonim ***** válasza:
én mindenképpen ünnepek után adnám, addig jobban megismerné a babysitter-ét.
2015. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez elég egyéni. Ha ilyen lassan halad, akkor valószínűleg a bébiszitterhez is több idő kell. Több órákra menjen át, úgy, hogy te is otthon vagy, de inkább ő foglalkozik vele. Ha gond van, tudsz ugrani, de közben szokja a hölgyet és kialakulhat kötődés, bizalom köztük. Utána elmehetsz otthonról, ha gáz van, telefonon tud hívni. Ha már több órára gond nélkül rá tudod hagyni, akkor indulhat a bölcsődés dolog is.
2015. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

a héten próbáljuk azt, hogy nem itthon lesznek, hanem a szitternél(idegen hely környezetet teremtünk)eőször velem, aztán nélkülem, addig meg lesznek itthon nélkülem.


más választás nincs, csak a rohamléptes szoktatás, mivel hétfőn kezdek :(


a bébiszitter meg várja a "haditervet" hogy úgy számoljon, hogy böélcsibe kell vele ugráni, vagy övé a december relatíve kötetlenül

2015. dec. 9. 22:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen a januárt választanám. Az egy nyugodt hónap, könnyű ritmust szoktatni benne, a december egy őrület, sok esemény, Mikulás, Karácsony, szóval több rendkívüli, nem egyenletes történés. Január, ha megteheted.
2015. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a januárt választanám, decemberben egyrészt az intézmény is szünetel, másrészt tényleg sok program adódik.

Én ezt a bébiszitter dolgot nem igazán értem... Elsimerem, hogy nagyon nehéz a beszokás pláne ha 1-2 nap alatt lebetegszik, viszont nem jó ha sokáig van elnyújtva az egész.


Én idáig 3 féle mentrendet hallottam.

1. állami intézményben maximum 2 hét

2. maszek intézményben vannak külsős zenés foglalkozások amikre már 1 éves kortól lehet járni külsősként is arra jár anyukával egy idő után megszokja adadusokat és aztán ahogy eljön az ideje elkezdődik a beszoktatás amire 1 hetet szánnak kritikus esetben 2-t

3. egy másik maszek intézmény ahol az én kisfiam kezdett: első nap 12ig bent voltunk, 2. nap mentünk reggel de fél óra után elküldtek hogy ebédre jöjjek vissza érte 3. nap már ebéd után megpróbálták altatni 3-4 nap után már ringatgatás nélkül is megtanult elaludni. Részemről lényegében 3 nap volt az egész.


Az elnyújtott beszoktatással az a baj, hogy nem a légkört hanem a környezetet szokja meg a gyerek: a többi gyereket, játékot...stb viszont mivel anya ott van, nem kezdődik meg a leválás folyamata és mivel minél hosszasabban van vele ott annya annál nagyobb traumaként éli meg mikor végre sor kerül az elszakadásra.


2 féle gyerek van

1. nagyon sírós de ált mégis ők aklimatizálódnak jobban, mert nagyon hamar ez a síránkozás csak a szülőknek szól, amint eltűnnek újra vidámság boldogság van. Én sem hittem hogy ez ennyire egyszerű, míg nem láttam az oviban egy kisfiúnal egy iszonyatos nagy hisztit aztán elment az anyja, és utána megtörülte akis szemeit és odamant az ovónénihez átölelte és azt mondta neki szeretlek.

2. aki látszólag könnyen veszi a dolgokat, iszonyat élvezi aztán egy idő után rájön hogy belekerült a mókuskerékben már nem annyira új és friss a szitu és jobb lenn újból otthon lenne egy kicsit - és akkor később és átmenetileg jelentkezik a búcsúzáskor sírás, de ez is többnyire már csak a szülőknek szól. Az én kisfiam ebbe a csoportba tartozott.


Ha jól érzi magát, azt onnan lehet kíválóan látni, hogy titokba osonsz érte, hogy te hamarabb lássad őt mint ő téged és akkor láthatod milyen jól elvan, vagy van hogy látja is hogy ott vagy de még el sem indul (mondjuk ez egy kicsit rossz érzés, de bizonyos szempontból megnyugtató, hogy legalább tudod jól érzi magát).


A szitter dolgot azért sem értem,mert ha ennyire nehéz eset a kisfiad, miért kell bonyolítani ennyire a dolgokat... tudom írtad, hogy dolgoznod kell, de én azért megpróbálnék táppénzzel vagy akárhogyan január első hetére vagy elejére kivenni 1 hetet és az alatt bármennyire is úgy látszik, hogy nehezen viseli a gyerek beszoktatni. Mert szerintem ez nagyon sok egyszerre egy picikéne szitter is új, bölcsi is új, anya sincs sehol - szerintem jobban fogja azt érezni hogy el lett lökve, pedig csak tényleg a legjobb módon próbáltál a helyzet úra lenni.

2015. dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!