Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Másnak is nehezen megy a...

Másnak is nehezen megy a bölcsődei beszoktatás?

Figyelt kérdés
Kisfiammal (októberben lesz 2 éves) múlt hétfőn kezdtük a bölcsődei beszoktatást, szerdán lebetegedett, úgyhogy tegnap mentünk újra. Első nap 1 órát voltunk bent, a második nap(!) már kiküldtek 10 percre, a gyerek végigsírta. Most, hogy újra mentünk, megint kiküldtek, most már fél órára, s a kisfiam végig sírt, ma úgyszintén... :( A gondozónő szerint nem korai, hogy egyedül hagyom bent, mert később sem lesz könnyebb. Nekem az a furcsa, hogy igazán még nem ismerte meg a környezetet, a gondozónőket, napi 1-1,5 óra alatt... Egyébként egy kiegyensúlyozott, jókedvű kisfiú, féltem, nehogy sérüljön lelkileg emiatt. Van hasonló tapasztalatotok? Más bölcsiben is így megy a beszoktatás?
2015. szept. 15. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy első nap 1 órára bementünk, végig vele voltam, második nap 10 percre elengedtek, de fél órát voltam kint, mert nem sírt a gyerek hanem elvolt, harmadik nap reggelitől ebédig elvolt, nem sírt, negyedik nap reggeli után 2 órával el kezdett sírni, és azonnal hívtak, hogy akkor inkább menjek vissza, had szokja meg, hogy mindig érte megyek... Nálunk azt mondja a dada, hogy addig legyen egyedül a gyerek az első 1-2 héten, amíg nem sírja ki a köldökét, ha csak egyet kettőt nyöszörög, hogy anya anya, akkor maradjak kint, de ha nagyon sír, mindenképp menjek be hozzá, hogy lássa, én mindig visszamegyek érte, mert ezt kell megérezniük, megtanulniuk, és akkor biztonságban fogják magukat érezni, meg hát a dadát is meg kell szokniuk, ki kell alakulnia a kötődésnek, hogy bízzanak benne, második anyukájuknak tekintsék. A lányom a 3. nap már az ölébe ült és puszilgatta, meg úgy hagytam ott az leső 10 percre is, hogy a dada megölelte, én meg mondtam neki, hogy anya elmegy vásárolni, hoz neked csokit...stb. Mindig elköszönök tőle és mindig megmagyarázom neki, hogy jövök vissza csak "vásárolni megyek" és hozok neki valami finom dolgot, és akkor má rmondja is, hogy pápá. Persze nem ismerem a kisfiad, de lehet ez nála is hatásos lenne, vagy akármi olyan dolog ami megnyugtatja, hogy visszamész, mit viszel neki, vagy mit szoktál mondani, ha a mamánál hagyod például. Volt e már elválásotok, hagytad e már ott mamánál, rokonnál 1-2 órára vagy napra, vagy soha? Mert ez is számít. De ne idegeskedj, minden gyerek megszokja idővel, és megszereti a bölcsit. Én minden nap elmondom a lányomnak, hogy megyünk a bölcsibe, ott lesznek a gyerekek, és milyen jól fogja magár érezni, mennyi játék van ott, milyen szuper hogy együtt ebédelhetnek, és alig várja, hogy menjen, de így is volt sírás, amikor nem voltam ott. Nem sok, de volt. Ha viszont az egészet végigsírja, az szerintem nem jó, akkor maradj vele ott, ha ő lassabban szokik hozzá, akkor sincs semmi. Gyereke válogatja, a lényeg hogy legyen bizalom a dadában és te is jó szívvel hagyd ott, mert megérzi ha feszült vagy és te is kikészülsz az elválástól. Nagyon nehéz az eleje lelkileg, főleg nekünk anyukáknak, de ezen mindenki keresztül megy. :)
2015. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Katicka29 ***** válasza:
Nálunk 2 hetes a beszoktatás. 1. nap 1 órát voltunk. Kisfiam játszott, én a gondozónővel beszélgettem. Elmondta a tudnivalókat, kitöltöttük a papírokat. 2. nap már 1 órát volt benn egyedül. Előtte elmondtam neki, hogy én már nem leszek benn. A 2 hét alatt fél-1 órával növelték a benntöltött időt. 2. héten szerdán ott ebédelt, csütörtöktől ott is aludt. Az első héten sírt, de csak mikor elmentem, mondták, hogy hamar abbahagyta. Az első ottalvásnál nehezen aludt el. 1 előtt mentem érte. 2. nap már 2ig aludt. Remélem később sem lesz gond.
2015. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem ment nehezen de nem is így csinálták.

1. nap 2 órát voltunk 9től végig ott voltam gondozónőkkel beszélgettem ő meg vígan játszott nem is akart hazamenni.

2. nap ebédelt is már.Ebéd előtt negyed órával küldtek el mert nagyon jól el volt de csak annyira hogy egy másik szobában voltam hogyha nem eszik sír akkor tudjak menni hozzá.Ebéd után eljöttünk

3. nap próbáltuk az ott alvást.kb félóra alatt elaludt de nem sírva csak neki még szokatlan környezetben kicsit nehezen ment.keveset aludt 2re mentem érte és akkor fent volt már

4. nap nagyon nem akart semmit így ebéd után eljöttünk

5. naptól kezdve viszont már teljes napokat van bent és eddig jól el van.

Amit mondanék hogy sztem nagyon elsietik ne hagyd de annyit kalkulálj hogy kis sírás lesz akkor is ha egy éve odajár már.

A másik meg én nem titokban mentem ki.Odamentem elmondtam hogy pl elugrok bevásárolni addig ő játszik és megebédel utána jövök érte.így tudja mikor jövök és azt is hogy elmegyek.icipici kora óta így csinálom.nem szokott utánam sírni.Kiegyensúlyozott jókedvű és huncut itthon és bölcsiben is.

2015. szept. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Volt már egyedül a nagyszülőkkel 2-3 napot (egyhuzamban), meg többször pár órát, sőt barátainknál is volt már több órát egyedül ( ott már nagy lányok vannak, akik imádnak rá vigyázni), d szerintem ez más, mert a barátoknál, nagyszülőknél foglalkoznak vele, jobban érzi a szeretetet. A bölcsőde meg nem erről szól, ott "fel kell találnia magát", játszani, az inkább egy "gyerekmegőrző". Természetesen foglalkoznak vele, vigasztalják ha sír, de egyelőr ez nem sokat segít. Ma megint majdnem végig sírt, sőt amikor kimentem vele az udvarra, el sem mozdult mellőlem, mert szerintem már tudja, hogy nemsokára anya el fog menni... Nem is játszott semmivel. Talán még rosszabb volt a helyzet mint tegnap, bár a gondozónő szerint ma már kevesebbet sírt. Nem értem miért nem próbálják elterelni a figyelmét játékkal? Egy másik anyuka mondta, akinek szintén beszokik a gyereke, hogy ott ül oldalt és sír... A gondozónő azt mondta nekem, hogy hiába ültette az ölébe, nem segített, ezért próbálta magára hagyni, így kevésbé sírt. El vagyok keseredve, mert nem tudom mikor fogjuk így elérni azt, hogy egész nap ott maradjon. A vizet, gyümölcsöt sem fogadja el a gondozónőtől egyelőre. Nagyon remélem, hogy javul majd a helyzet, és nem hagy nyomot benne...
2015. szept. 16. 13:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy én sem titokban surranok ki, elmondom neki, hogy a boltba megyek, nemsokára jövök, de már akkor tiltakozik, ő is jönne, stb.
2015. szept. 16. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem jobb már.

Azért fura hogy nem terelik a figyelmét.Sztem az a baj hogy nem épít vele igazán kapcsolatot a gondozó így nem bízik vele.Amíg nincs olyan akiben a bölcsiben bízzon addig nem fog beszokni.

2015. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Közben annyi a fejlemény, hogy pénteken már 2 órát bent volt, és alig sírt, szinte csak amíg elmentem. Ma viszont már itthon indulásnál is sírt, és amikor beértünk a bölcsibe, nem akart bemenni.. Maradtam még vele kicsit, ráadásul a gondozónő, akihez tartozunk, később jött ma, a másikat meg szinte nem is ismeri.. Ami nekem megdöbbentő volt, hogy nem foglalkozott a síró kisfiammal, hanem egy másik beszokó gyerek anyukájával beszélgetett! Ok, hogy ott vagyok vele, de szerintem az lenne a normális, hogy ő vigasztalja meg, vagy legalábbis próbálja. Főleg, hogy más gyerek nem sírt! Ezen kiakadtam! Szóval ma megint nehezebb volt a kezdés, valószínűleg a hétvége miatt (is)... Holnap már ott ebédel, kíváncsi leszek....
2015. szept. 21. 12:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet másik csoportba menni?hátha ott van olyan gondozó akivel ki tud építeni egy kis kapcsolatot.

Az oké hogy kicsit minden gyerek sír de ennyi idő alatt már a nehezebb esetek is beszoknak...

Te szimpatizálsz a gondozójával?Barátnőm nem volt az lején jó véleménnyel róla és egy hónap volt a szokatás mert kb addigra változott meg a véleménye.

Tudod milyen kis radarok.Egyből észreveszik ha te nem szívesen viszed oda...

2015. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi korábban 1-1 napot voltunk játzsóbölcsiben, még a szoktatások előtt.


Beszoktatás után, amikor én vittem, csak sutty, már bent is volt, hátra se nézett. Csak néztem, hogy ennyi? :)

2015. okt. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!