Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A kislányom 1éves elmúlt és...

A kislányom 1éves elmúlt és szeptemberben azaz 1,5évesen szeretném bölcsibe iratni. Jelenleg GYED-en vagyok vele. Ha csak 2,5éves korában azaz jövő év júniusában megyek vissza dolgozni, hogyan történik a bebölcsizés? Milyen dokumentumok szükségesek?

Figyelt kérdés
2016. febr. 19. 10:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem szoktathatod hónapokig, az a gyereknek sem jó és nem is engedik.
2016. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. febr. 20. 21:29
 13/18 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem megbeszélhető a bölcsiben, hogy szept-okt-ben kezd és jan.tól mész dolgozni. Egyetértek veled, ez nem belökés és lébecolás otthon, hanem pont tudatos bölcsikezdés-ha megteheted. Így könnyebben otthon tudod tartani már a kisebb betegségekkel is míg megszokja az immunrendszere a betegségeket. Persze szept-től jún-ig nekem is hosszúnak tűnt volna. Amúgy nálunk is minden gyereknek folyik az orra. A gondozónők harcolnak hogy a szülő tartsa már itthon kicsit a gyereket, de érthető az is ha nehéz munkahelyi körülmények közt dolgozó szülők, segítség nélkül nem tudják megtenni.
2016. febr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, jobban belegondolva, ha júniusban mennék vissza,hosszú lenne. Nincs előzetes tapasztalatom bebölcsizésről, hogyan és mikortól. Jó ez a fórum, választ kapok a kérdéseimre.
2016. febr. 21. 10:07
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha viszed a munkáltatóit nem nagyon érdekli a bölcsit mikor állsz munkába, mert nagyon távoli időpontra a munkaügy sem ad ki igazolást. Egyébként pedagógusként aug.végi munkakezdéssel simán belefért a feb-i (betegség miatt márc.lett belőle)beszoktatás. Utána már csak egy kisgyereket szoktattak be és be is telt a csoport. Tavasz végi /nyári beszoktatás pont emiatt a gyakorlatban nem is létezik. Ezt nekünk a bölcsiben mondták.
2016. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Ilyen is van, itt olvastam a fórumon és rád gondoltam. Ha beíratod korán, hogy otthon légy vele az első beteges időkben, akkor otthon lébecolsz, ha visszamész dolgozni, de a valóságban nem tudsz, mert beteg a gyerek, akkor is lébecolsz. Itt nincs igazság.

2016. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azért azt is bele kell kalkulálni,hogy a legtöbb helyen túljelentkezés van.A lányom januárban töltötte be az egy évet,jövő januárban megy csak bölcsibe,de màr tavaly szeptemberben kérnem kellett a felvételét,hogy nagy valószínűséggel legyen helye.
2016. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen, a lepapírozás mellett nálunk is számít, hogy ki mikor iratta be a gyerekét. Ez budapesti bölcsőde.
2016. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!