Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Az állami bölcsödékben milyrn...

Az állami bölcsödékben milyrn gyakran énekelnek mondókáznak? Mi az előírás?

Figyelt kérdés
És nálatok mely időpontokban szoktak?
2016. márc. 20. 17:56
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

9 igen, ha mozgással hangolják össze, az már valami!


lehet túl sokat várok egy állami bölcsitől..

2016. márc. 21. 10:08
 12/30 A kérdező kommentje:
de nálunk eddig csak olyat láttam, hogy ülve énekel a gondozó és "magának" játszik a "dobbal" (vagy azzal a valamivel, ami csörgőhöz hasonlít) a gyerekek meg köré gyűltek és ennyi...és ennek gyakoriságáról se tudok.
2016. márc. 21. 10:10
 13/30 anonim ***** válasza:

A mi bölcsinkben biztos van (bár nem tudom, milyen gyakran), mert sokszor olyanokat énekelget a fiam, amikről gőzöm sincs, micsoda. Sok dolgot látok, amiket ott tanul.

Ezek szerint szerencsénk van.

2016. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

habár hiába kérdezek rá a nagycsoportosakra, hátha ott többminden van, ha ugyanezek a gondozók viszik végig ballagásig a mostani kiscsoportot..


vagy szerintetek érdemes 2,5 évesen átíratni oviba, ahol már ha jól vettem ki, előírás a foglalkozás?

2016. márc. 21. 10:16
 15/30 anonim ***** válasza:
ha a gondozónő dobol, akkor az már jó. majd a gyerek kedve is megjön hozzá. akár 2 kocka összeütögetésével, akár tapsolással... bár én azt gondolom, ezeket otthon kell kifejleszteni, és ha ezt megtanulja, akkor a bölcsiben is csinálni fogja a gyermek.
2016. márc. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

ovi: 2,5 évesen kics. oviban is csak nagycsoportban vannak foglalkozások, addig csak foglalkozás-kezdeményezések vannak, amiben vagy részt vesz a gyerek, vagy nem. kényszeríteni nem lehet.

csak abban az esetben vinném ilyen kicsinek oviba, ha nagyon nem vagyok elégedett a bölcsivel.


enyém decemberi, így közel 4 volt már, mire eljöttünk a bölcsiből.

2016. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
az is érdekes amúgy, hogy itthon pl mutatja a csip csip csókát végig helyesen, ha eléneklem, általában mondókák végén tapsol, vagy őróbálkozik valami hanggal utánozni, a gondozó meg azt mondja, hogy amúgy az én gyerekemet általában nem érdekli ha énekel...(amit nemigen értek)pedig múltkor(amiről a kérdés eszembe jutott)arra mentem be, hogy az éneklő gondozót figyeli épp, még azon agyaltam, hogy gyorsan elbújok, h ne lásson meg és hagy legyen része benne, de meglátott, így mentünk haza és így kimaradt belőle, mert akkor ezdhetett énekelni amikor indult a gyermekem a csop szoba ajtóhoz mert annak háttal állva nézte a gondozót. és olyan zavaró, hogy pont érkezés előtt,(megérkezve éneklésnek vége..), vagy távozáskor tapasztaltam eddig ilyet (mert ugye napközben nem vagyok jelen)
2016. márc. 21. 10:38
 18/30 A kérdező kommentje:

16

én csak olyan mértékben elégedetlenkedem, hogy látom a gyereken hogy szomjazza az ismereteket(amiket gyakorlok vele, arra pont vágyik is(mindig korának megfelelőt pl ugrálás), következő héten már örömmel csinálja és egyre magabiztosabban.

a bölcsitől gyermekemben semmilyen fejlődést nem látok, max a pohárivás, önálló evés, öltözés kezdeményezésben, ami ugye a bölcsi érdeke, arra tanítják csak.

plusz ne is várjon az ember többet.

ami nem is nyugtalanítana, ha a gyerek nem lenne rá "kiéhezve". nagyon igénylik, vágyják(ha jól írtam..) az ismereteket.

2016. márc. 21. 10:42
 19/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit vársz, a bölcsi nem fejlesztő játszóház. Gyermekmegörző, amíg a szülők dolgoznak.

Ahhoz képest szerintem még jó is, hogy néha foglalkoznak a gyerekkel.

A mi csoportunkban 14 gyerek van. Ha abból 2-t érdekelné ez, és "szomjazná", azért nem kellene mindenkinek foglalkozást tartani, nem? Kicsit értelmetlen is lenne. Viszont csak 2-vel meg nem foglalkozhat külön az egyik gondozó.

Vidd játszóházba, zenés baba-mama klubba, ha ennyire úgy gondolod, hogy érdekelné.

2016. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

ha nem mutatnak nekik valamit korosztályuknak megfelelően, arra nem is tudnak vágyni, szóval ebből következtetve, minden gyerek szomjazza az ismereteket.

csak valaki egyiket jobban, mint a másikat.

pl valakit a rajzolás köt le jobban, míg másokat az építés.

szóval a rajzolónak meg kéne mutatni egy kerítést, az építőnek meg hogy tetővel ház lesz a kockákból.


való igazad van, vigyem fejlesztésre ha akarom, ne várjam a bölcsitől, hogy mindenkivel foglalkozzanak, amikor örülnek, ha a pelenkát kicserélik. én nem tudnék így dolgozni, de az én vagyok. voltam bébiszitter, és nem csak a pelenkára jutott kedv, erő, energia...

kérdezhetném azt is, hogy aki nem motivált foglalkozásokban, minek tanul gondozónak.

de nem kérdezem, mert általános(valahol érthető), hogy senki nem hivatástudatból dolgozik.


nagyon köszi mindenkinek, az állami bölcsödei rendszeren ezúttal sikerült túltennem magam.

2016. márc. 21. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!